Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co je to Oáza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Oáza

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.


Co je to Oáza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Oáza? Pak se o ní podělte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Oáza patří do sekce příroda

Klíčová slova: přesný význam, pojem, co je to Oáza?, informace, wiki, význam, co znamená, termín, odborný výraz, Oáza, formulace, vysvětlení, lexikon, slovník, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Oáza je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oáza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Oáza je označení pro izolovanou oblast vegetace v poušti. Jako antarktické oázy jsou označovány místa v Antarktidě, která nejsou pokrytá ledovcem a může zde růst polární vegetace.
Slovo oáza (starořecky: ὄασις "óasis") užívali Egypťané a poté i Hérodotos pro oblasti vegetace v Libyjské poušti západně od Nilu.

Další informační zdroje

Hledat termín Oáza ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Oáza na Google.cz

Hledat videa s názvem Oáza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Oáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Oáza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Oáza například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Oáza? resp. co znamená Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Strašpytel? Znáte a víte kdo je Giordano Bruno? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.