Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co je to Oáza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Oáza?

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.


Co je to Oáza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Oáza patří do sekce příroda

Klíčová slova: co je to Oáza?, příroda, vysvětlení, názvosloví, pojem, co znamená, wiki, co to je, přesný výraz, terminus technicus, heslo, lexikon, termín, přesný význam, význam slova, odborné názvosloví, popis, formulace


Pojem Oáza je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Oáza dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oáza je označení pro izolovanou oblast vegetace v poušti. Jako antarktické oázy jsou označovány místa v Antarktidě, která nejsou pokrytá ledovcem a může zde růst polární vegetace.
Slovo oáza (starořecky: ὄασις "óasis") užívali Egypťané a poté i Hérodotos pro oblasti vegetace v Libyjské poušti západně od Nilu.

Hledejte pojem Oáza v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Oáza na Google.cz

Hledat slovo Oáza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oáza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Oáza ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Oáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Oáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oáza například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Oáza? resp. jaký je význam pojmu Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Lindsay Lohan? Znáte a víte kdo je Iva Frühlingová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.