Co je to?
Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co to je Oáza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Oáza?

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.


Co je to Oáza? Význam slova, termín, Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Oáza s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oáza se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Oáza, odborný výraz, pojem, vysvětlení, heslo, názvosloví, význam, přesný význam, slovo, Příroda, co znamená, slovník, význam slova, co je to Oáza?, informace, formulace, definice pojmu, synonymum


Pojem Oáza je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oáza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oáza je označení pro izolovanou oblast vegetace v poušti. Jako antarktické oázy jsou označovány místa v Antarktidě, která nejsou pokrytá ledovcem a může zde růst polární vegetace.
Slovo oáza (starořecky: ὄασις "óasis") užívali Egypťané a poté i Hérodotos pro oblasti vegetace v Libyjské poušti západně od Nilu.

Pro více informací o heslu Oáza zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Oáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Oáza na Youtube

Najít slovo Oáza ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Oáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Oáza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Oáza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oáza například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Oáza? resp. co je to Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Manažer? Znáte a víte kdo je Sociolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Oáza i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.