Co je to?
Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co to je Oáza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Oáza?

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.


Co je to Oáza? Význam slova, termín, Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Oáza? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oáza se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Oáza, termín, definice pojmu, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, formulace, co znamená, heslo, význam, wiki, přesný význam, slovník, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Oáza?, popis


Pojem Oáza je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Oáza dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oáza je označení pro izolovanou oblast vegetace v poušti. Jako antarktické oázy jsou označovány místa v Antarktidě, která nejsou pokrytá ledovcem a může zde růst polární vegetace.
Slovo oáza (starořecky: ὄασις "óasis") užívali Egypťané a poté i Hérodotos pro oblasti vegetace v Libyjské poušti západně od Nilu.

Pro další informace o termínu Oáza zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Oáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Oáza na Youtube

Zkusit najít pojem Oáza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Oáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Oáza ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Oáza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Oáza? resp. co znamená výraz Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Jára Cimrman? Znáte a víte kdo je Tambor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.