Co je to?
Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co to je Oáza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Oáza?

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.


Co je to Oáza? Význam slova, termín, Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Oáza sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Oáza patří do sekce Příroda

Klíčová slova: slovo, Oáza, terminus technicus, význam, definice, heslo, slovník, přesný výraz, terminologie, co to je, odborné názvosloví, co znamená, termín, pojem, význam pojmu, vysvětlení, informace, význam slova


Pojem Oáza je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oáza? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Oáza je označení pro izolovanou oblast vegetace v poušti. Jako antarktické oázy jsou označovány místa v Antarktidě, která nejsou pokrytá ledovcem a může zde růst polární vegetace.
Slovo oáza (starořecky: ὄασις "óasis") užívali Egypťané a poté i Hérodotos pro oblasti vegetace v Libyjské poušti západně od Nilu.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Oáza ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Oáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oáza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Oáza na Google.cz

Hledat termín Oáza ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Oáza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Oáza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Oáza? resp. jaká je definice termínu Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Jan Werich? Znáte a víte kdo je Sociolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Oáza v jiné sekci než Příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.