Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oáza. Co znamená pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co je Oáza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Oáza?

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.


Co je to Oáza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Oáza. Co znamená pojem Oáza z kategorie Příroda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Oáza se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: příroda, informace, co to je, heslo, názvosloví, termín, význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, definice, odborný výraz, vysvětlení, wiki, synonymum, význam, co znamená, přesný výraz


Pojem Oáza je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oáza? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oáza je označení pro izolovanou oblast vegetace v poušti. Jako antarktické oázy jsou označovány místa v Antarktidě, která nejsou pokrytá ledovcem a může zde růst polární vegetace.
Slovo oáza (starořecky: ὄασις "óasis") užívali Egypťané a poté i Hérodotos pro oblasti vegetace v Libyjské poušti západně od Nilu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Oáza na Google.cz

Najít slovo Oáza ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Oáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Oáza ve Wikislovníku

Hledat termín Oáza ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Oáza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Oáza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Oáza? resp. jaká je definice termínu Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Bill Durnan? Znáte a víte kdo je Helga Čočková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.