Co je to?
Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Co je to Terorismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Terorismus?

Terorismus je označení pro používání násilí, jehož účelem je vzbudit v protivnících pocity strachu a prosadit tak své cíle. Může jít také o vyhrožování násilím. Terorismus je zaměřen převážně na civilní obyvatelstvo. Používány jsou různé metody nátlaku, např. bomby, únosy, vydírání a další násilné způsoby, které vzbuzují atmosféru nejistoty, strachu.
Teroristé chtějí získat publicitu a dostat se tak do povědomí veřejnosti. Proto se většinou k útokům hlásí. Tyto způsoby projevu jsou typické pro ultrazaměřené skupiny, rasisty, náboženská hnutí. Nejčastěji se pojem používá ve spojení s náboženskými extremisty, především islamisty.


Co je to Terorismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Terorismus) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Terorismus patří do kategorie Právo

Klíčová slova: co je to Terorismus?, wiki, lexikon, názvosloví, termín, co znamená, přesný význam, odborný výraz, informace, význam slova, vysvětlení, Terorismus, přesný výraz, pojem, synonymum, heslo, terminologie, formulace


Pojem Terorismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Terorismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických (případně politicko-náboženských) cílů. Terči teroristických akcí jsou většinou civilisté. Mezi teroristické metody patří atentáty, bombové útoky, únosy osob nebo dopravních prostředků a další násilné akty. Akty násilí bývají plánovány tak, aby u veřejnosti vyvolaly pocit strachu a nejistoty. Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků. Vedlejším účelem teroristických akcí je také získání publicity. Nestátní teroristické skupiny mají obvykle malý počet členů, omezené zdroje a do povědomí veřejnosti se snaží dostat násilnými útoky prováděnými taktikou „udeř a uteč“.

Hledejte pojem Terorismus v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Terorismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Terorismus na Youtube

Vyhledat heslo Terorismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Terorismus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Terorismus na Google.cz

Najít slovo Terorismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Terorismus například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Terorismus? resp. co to je Terorismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terorismus, odpověď na dotaz co je to Terorismus?. Víte např. kdo to je Tomáš Baldýnský? Znáte a víte kdo je Stanislav Polčák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.