Co je to?
Výraz, termín, definice slova Terorismus. Co znamená odborný pojem Terorismus z kategorie Právo?

Co je to Terorismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Terorismus?

Terorismus je označení pro používání násilí, jehož účelem je vzbudit v protivnících pocity strachu a prosadit tak své cíle. Může jít také o vyhrožování násilím. Terorismus je zaměřen převážně na civilní obyvatelstvo. Používány jsou různé metody nátlaku, např. bomby, únosy, vydírání a další násilné způsoby, které vzbuzují atmosféru nejistoty, strachu.
Teroristé chtějí získat publicitu a dostat se tak do povědomí veřejnosti. Proto se většinou k útokům hlásí. Tyto způsoby projevu jsou typické pro ultrazaměřené skupiny, rasisty, náboženská hnutí. Nejčastěji se pojem používá ve spojení s náboženskými extremisty, především islamisty.


Co je to Terorismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Terorismus. Co znamená odborný pojem Terorismus z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Terorismus se nachází v sekci právo

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, co je to Terorismus?, wiki, Terorismus, co to je, význam, lexikon, heslo, význam slova, terminologie, právo, popis, synonymum, právo, názvosloví, co znamená, odborný výraz


Pojem Terorismus je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Terorismus?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických (případně politicko-náboženských) cílů. Terči teroristických akcí jsou většinou civilisté. Mezi teroristické metody patří atentáty, bombové útoky, únosy osob nebo dopravních prostředků a další násilné akty. Akty násilí bývají plánovány tak, aby u veřejnosti vyvolaly pocit strachu a nejistoty. Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků. Vedlejším účelem teroristických akcí je také získání publicity. Nestátní teroristické skupiny mají obvykle malý počet členů, omezené zdroje a do povědomí veřejnosti se snaží dostat násilnými útoky prováděnými taktikou „udeř a uteč“.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Terorismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Terorismus na Youtube

Najít heslo Terorismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Terorismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Terorismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Terorismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Terorismus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Terorismus? resp. jaký je přesný význam slova Terorismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terorismus, odpověď na dotaz co je to Terorismus?. Víte např. kdo to je Antropolog? Znáte a víte kdo je Ryan Lochte? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.