Co je to?
Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Co je to Terorismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Terorismus

Terorismus je označení pro používání násilí, jehož účelem je vzbudit v protivnících pocity strachu a prosadit tak své cíle. Může jít také o vyhrožování násilím. Terorismus je zaměřen převážně na civilní obyvatelstvo. Používány jsou různé metody nátlaku, např. bomby, únosy, vydírání a další násilné způsoby, které vzbuzují atmosféru nejistoty, strachu.
Teroristé chtějí získat publicitu a dostat se tak do povědomí veřejnosti. Proto se většinou k útokům hlásí. Tyto způsoby projevu jsou typické pro ultrazaměřené skupiny, rasisty, náboženská hnutí. Nejčastěji se pojem používá ve spojení s náboženskými extremisty, především islamisty.


Co je to Terorismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Terorismus? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Terorismus je v kategorii Právo

Klíčová slova: co je to Terorismus?, terminus technicus, Právo, co to je, co znamená, odborný výraz, slovo, terminologie, slovník, význam slova, názvosloví, informace, termín, význam pojmu, definice pojmu, lexikon, Právo, Terorismus


Pojem Terorismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Terorismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Terorismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Terorismus na Google.cz

Najít termín Terorismus ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Terorismus ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Terorismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Terorismus například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Terorismus? resp. co označuje slovo Terorismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terorismus, odpověď na dotaz co je to Terorismus?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Plánovač výroby? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Terorismus hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.