Co je to?
Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Co to je Solidarita? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Solidarita

Ochota k podpoře vzájemně v rámci skupiny se nazývá solidarita. Tato soudržnost je na dobrovolné bázi a symbolizuje jí ochota si pomoci. Člověk, jenž je solidární, považuje úspěchy či neúspěchy skupiny za své vlastní. Slovo pochází z latinského výrazu pro pevnost, celistvost. Od toho se ve středověku odvodil právní pojem, který signalizoval, že nějaká skupina před soudem vystupuje jako jeden celek.
Pod názvem Solidarita též vešlo do dějin polské nezávislé odborové hnutí, které stálo na počátku pádu komunismu v Polsku.


Co je to Solidarita? Význam slova, termín, Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Solidarita můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Solidarita je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co je to Solidarita?, slovník, přesný význam, vysvětlení, informace, Ekonomie, wiki, přesný výraz, slovo, co znamená, význam, termín, názvosloví, pojem, synonymum, význam pojmu, terminus technicus, lexikon


Pojem Solidarita je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Solidarita? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Hledejte pojem Solidarita v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Solidarita ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solidarita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Solidarita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Solidarita ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Solidarita na Youtube

Zkusit najít heslo Solidarita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Solidarita například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Solidarita? resp. co znamená Solidarita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solidarita, odpověď na dotaz co je to Solidarita?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.