Co je to?
Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Co to je Solidarita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Solidarita

Ochota k podpoře vzájemně v rámci skupiny se nazývá solidarita. Tato soudržnost je na dobrovolné bázi a symbolizuje jí ochota si pomoci. Člověk, jenž je solidární, považuje úspěchy či neúspěchy skupiny za své vlastní. Slovo pochází z latinského výrazu pro pevnost, celistvost. Od toho se ve středověku odvodil právní pojem, který signalizoval, že nějaká skupina před soudem vystupuje jako jeden celek.
Pod názvem Solidarita též vešlo do dějin polské nezávislé odborové hnutí, které stálo na počátku pádu komunismu v Polsku.


Co je to Solidarita? Význam slova, termín, Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Solidarita sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Solidarita je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, synonymum, co to je, popis, lexikon, Ekonomie, co je to Solidarita?, heslo, vysvětlení, názvosloví, pojem, odborný výraz, formulace, co znamená, terminologie, definice pojmu, slovník


Pojem Solidarita je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Solidarita? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Solidarita na Youtube

Najít výraz Solidarita ve Wikislovníku

Hledat termín Solidarita na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Solidarita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Solidarita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Solidarita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Solidarita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Solidarita? resp. jaký je význam slova Solidarita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solidarita, odpověď na dotaz co je to Solidarita?. Víte např. kdo to je František Josef I? Znáte a víte kdo je Otaku? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.