Co je to?
Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Co je Solidarita?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Solidarita?

Ochota k podpoře vzájemně v rámci skupiny se nazývá solidarita. Tato soudržnost je na dobrovolné bázi a symbolizuje jí ochota si pomoci. Člověk, jenž je solidární, považuje úspěchy či neúspěchy skupiny za své vlastní. Slovo pochází z latinského výrazu pro pevnost, celistvost. Od toho se ve středověku odvodil právní pojem, který signalizoval, že nějaká skupina před soudem vystupuje jako jeden celek.
Pod názvem Solidarita též vešlo do dějin polské nezávislé odborové hnutí, které stálo na počátku pádu komunismu v Polsku.


Co je to Solidarita? Význam slova, termín, Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Solidarita? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Solidarita je v sekci ekonomie

Klíčová slova: pojem, synonymum, heslo, termín, odborné názvosloví, co znamená, co je to Solidarita?, definice pojmu, co to je, přesný význam, formulace, význam, ekonomie, slovník, informace, význam pojmu, odborný výraz, Solidarita


Pojem Solidarita je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Solidarita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Solidarita ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Solidarita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Solidarita ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Solidarita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Solidarita ve Wikizdrojích

Najít heslo Solidarita na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Solidarita například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Solidarita? resp. co je to Solidarita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solidarita, odpověď na dotaz co je to Solidarita?. Víte např. kdo to je Isambard Kingdom Brunel? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Solidarita v jiné sekci než ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, vývoj měny, solidarita, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.