Co je to?
Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Co to je Solidarita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Solidarita

Ochota k podpoře vzájemně v rámci skupiny se nazývá solidarita. Tato soudržnost je na dobrovolné bázi a symbolizuje jí ochota si pomoci. Člověk, jenž je solidární, považuje úspěchy či neúspěchy skupiny za své vlastní. Slovo pochází z latinského výrazu pro pevnost, celistvost. Od toho se ve středověku odvodil právní pojem, který signalizoval, že nějaká skupina před soudem vystupuje jako jeden celek.
Pod názvem Solidarita též vešlo do dějin polské nezávislé odborové hnutí, které stálo na počátku pádu komunismu v Polsku.


Co je to Solidarita? Význam slova, termín, Definice výrazu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Solidarita? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Solidarita je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: lexikon, Ekonomie, pojem, odborné názvosloví, přesný výraz, slovo, Ekonomie, synonymum, co to je, co znamená, heslo, definice, popis, význam pojmu, slovník, názvosloví, přesný význam, formulace


Pojem Solidarita je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Solidarita? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Solidarita ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Solidarita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Solidarita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Solidarita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Solidarita na Youtube

Najít slovo Solidarita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Solidarita například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Solidarita? resp. co označuje slovo Solidarita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solidarita, odpověď na dotaz co je to Solidarita?. Víte např. kdo to je Abraham Lincoln? Znáte a víte kdo je Otaku? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.