Co je to?
Definice výrazu, termínu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Co je Solidarita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Solidarita?

Ochota k podpoře vzájemně v rámci skupiny se nazývá solidarita. Tato soudržnost je na dobrovolné bázi a symbolizuje jí ochota si pomoci. Člověk, jenž je solidární, považuje úspěchy či neúspěchy skupiny za své vlastní. Slovo pochází z latinského výrazu pro pevnost, celistvost. Od toho se ve středověku odvodil právní pojem, který signalizoval, že nějaká skupina před soudem vystupuje jako jeden celek.
Pod názvem Solidarita též vešlo do dějin polské nezávislé odborové hnutí, které stálo na počátku pádu komunismu v Polsku.


Co je to Solidarita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Solidarita. Co znamená odborný pojem Solidarita z kategorie Ekonomie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Solidarita je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, formulace, synonymum, lexikon, co je to Solidarita?, terminologie, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, ekonomie, význam, popis, význam pojmu, informace, definice pojmu, přesný výraz, wiki, Solidarita


Pojem Solidarita je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Solidarita?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solidarita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Solidarita na Google.cz

Hledat slovo Solidarita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Solidarita ve Wikimedia Commons

Najít pojem Solidarita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Solidarita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Solidarita například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Solidarita? resp. jaká je definice slova Solidarita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solidarita, odpověď na dotaz co je to Solidarita?. Víte např. kdo to je Viktor Vrabec? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.