Co je to?
Definice odborného termínu, slova Desktop. Co znamená pojem Desktop z kategorie Počítače?

Co je Desktop? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Desktop

Desktop je jiné označení pro běžný stolní počítač. Doslova to znamená "umístěný na stole" (jako protiklad k přenosnému laptopu). Dříve byly desktopy nejrozšířenějším typem počítačů, v posledních letech je však v prodejích překonaly laptopy (notebooky), případně jiné mobilní druhy počítačů (tablety, chytré mobilní telefony). Mezi hlavní výhody desktopů patří nejlepší poměr cena/výkon, snadná rozšiřitelnost o různé periferie a možnost výměny jednotlivých částí hardware.


Co je to Desktop? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Desktop. Co znamená pojem Desktop z kategorie Počítače?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Desktop patří do sekce počítače

Klíčová slova: význam pojmu, popis, termín, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, pojem, slovo, wiki, odborný výraz, terminus technicus, definice, synonymum, slovník, definice pojmu, názvosloví, Desktop, heslo


Pojem Desktop je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Desktop můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač, tak jak jej většina uživatelů zná. Tato zkratka pochází z angličtiny a dá se volně přeložit jako „na stole“. Pod tímto pojmem se většinou rozumí klasické PC, které je možno používat samo o sobě. Není nutné jej napojit do systému střediskových počítačů. Hlavní použití tohoto termínu je pro rozlišení jednotlivých typů počítačů – laptop, PDA a desktop jsou nejčastější kategorie, do kterých se počítače rozdělují.

Další zdroje informací o slovu Desktop

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Desktop ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Desktop ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Desktop ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Desktop ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Desktop na Youtube

Vyhledat výraz Desktop na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Desktop například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Desktop? resp. co to je Desktop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Desktop, odpověď na dotaz co je to Desktop?. Víte např. kdo to je Brian Johnson? Znáte a víte kdo je Pasák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.