Co je to?
Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Co je to Desktop? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Desktop?

Desktop je jiné označení pro běžný stolní počítač. Doslova to znamená "umístěný na stole" (jako protiklad k přenosnému laptopu). Dříve byly desktopy nejrozšířenějším typem počítačů, v posledních letech je však v prodejích překonaly laptopy (notebooky), případně jiné mobilní druhy počítačů (tablety, chytré mobilní telefony). Mezi hlavní výhody desktopů patří nejlepší poměr cena/výkon, snadná rozšiřitelnost o různé periferie a možnost výměny jednotlivých částí hardware.


Co je to Desktop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Desktop je v kategorii počítače

Klíčová slova: co je to Desktop?, definice pojmu, co to je, přesný výraz, informace, definice, význam pojmu, slovo, slovník, co znamená, synonymum, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, termín, počítače


Pojem Desktop je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Desktop dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač, tak jak jej většina uživatelů zná. Tato zkratka pochází z angličtiny a dá se volně přeložit jako „na stole“. Pod tímto pojmem se většinou rozumí klasické PC, které je možno používat samo o sobě. Není nutné jej napojit do systému střediskových počítačů. Hlavní použití tohoto termínu je pro rozlišení jednotlivých typů počítačů – laptop, PDA a desktop jsou nejčastější kategorie, do kterých se počítače rozdělují.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Desktop ve Wikislovníku

Hledat heslo Desktop ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Desktop ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Desktop ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Desktop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Desktop ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Desktop například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Desktop? resp. co přesně znamená slovo Desktop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Desktop, odpověď na dotaz co je to Desktop?. Víte např. kdo to je David Krejčí? Znáte a víte kdo je Pasák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Desktop v jiné sekci než počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.