Co je to?
Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Co je to Desktop? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Desktop

Desktop je jiné označení pro běžný stolní počítač. Doslova to znamená "umístěný na stole" (jako protiklad k přenosnému laptopu). Dříve byly desktopy nejrozšířenějším typem počítačů, v posledních letech je však v prodejích překonaly laptopy (notebooky), případně jiné mobilní druhy počítačů (tablety, chytré mobilní telefony). Mezi hlavní výhody desktopů patří nejlepší poměr cena/výkon, snadná rozšiřitelnost o různé periferie a možnost výměny jednotlivých částí hardware.


Co je to Desktop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Desktop se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: co je to Desktop?, synonymum, vysvětlení, heslo, význam slova, názvosloví, popis, formulace, co to je, význam, definice, informace, definice pojmu, terminologie, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, wiki


Pojem Desktop je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Desktop dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač, tak jak jej většina uživatelů zná. Tato zkratka pochází z angličtiny a dá se volně přeložit jako „na stole“. Pod tímto pojmem se většinou rozumí klasické PC, které je možno používat samo o sobě. Není nutné jej napojit do systému střediskových počítačů. Hlavní použití tohoto termínu je pro rozlišení jednotlivých typů počítačů – laptop, PDA a desktop jsou nejčastější kategorie, do kterých se počítače rozdělují.

Více informací o slovu Desktop doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Desktop ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Desktop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Desktop ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Desktop ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Desktop ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Desktop ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Desktop například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Desktop? resp. co je to Desktop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Desktop, odpověď na dotaz co je to Desktop?. Víte např. kdo to je Nemakačenko? Znáte a víte kdo je Abstinent? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.