Co je to?
Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Co je to Desktop? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Desktop

Desktop je jiné označení pro běžný stolní počítač. Doslova to znamená "umístěný na stole" (jako protiklad k přenosnému laptopu). Dříve byly desktopy nejrozšířenějším typem počítačů, v posledních letech je však v prodejích překonaly laptopy (notebooky), případně jiné mobilní druhy počítačů (tablety, chytré mobilní telefony). Mezi hlavní výhody desktopů patří nejlepší poměr cena/výkon, snadná rozšiřitelnost o různé periferie a možnost výměny jednotlivých částí hardware.


Co je to Desktop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Desktop? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Desktop je v sekci Počítače

Klíčová slova: synonymum, Počítače, význam, slovník, přesný význam, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, Počítače, informace, význam slova, co znamená, přesný výraz, odborný výraz, wiki, co je to Desktop?, definice, slovo


Pojem Desktop je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Desktop dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač, tak jak jej většina uživatelů zná. Tato zkratka pochází z angličtiny a dá se volně přeložit jako „na stole“. Pod tímto pojmem se většinou rozumí klasické PC, které je možno používat samo o sobě. Není nutné jej napojit do systému střediskových počítačů. Hlavní použití tohoto termínu je pro rozlišení jednotlivých typů počítačů – laptop, PDA a desktop jsou nejčastější kategorie, do kterých se počítače rozdělují.

Hledejte pojem Desktop v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Desktop ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Desktop ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Desktop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Desktop ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Desktop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Desktop ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Desktop například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Desktop? resp. co vlastně znamená slovo Desktop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Desktop, odpověď na dotaz co je to Desktop?. Víte např. kdo to je Šplhoun? Znáte a víte kdo je Hillary Clinton? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.