Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Co je SEO? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova SEO?

SEO je zkratka z anglického sousloví Search Engine Optimization, tedy optimalizace pro internetové vyhledávače. Optimalizace stránek se dělí na onpage a offpage. Onpage optimalizace se týká přímo webové stránky, jejího obsahu a struktury. Součástí on-page optimalizace je úprava nadpisů, optimalizace názvu url stránek i obrázků, odstraňování duplicit, úprava textů atd. Offpage optimalizace se týká propagace stránky na internetu, zjednodušeně řečeno se jedná o získávání zpětných odkazů z kvalitních stránek.


Co je to SEO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz SEO se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, informace, význam pojmu, heslo, význam, vysvětlení, názvosloví, co je to SEO?, zkratky, SEO, popis, zkratky, význam slova, přesný výraz, terminologie, formulace, definice pojmu


Pojem SEO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu SEO dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače nebo též optimalizace nalezitelnosti) je v informatice označení metodiky vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem SEO je získat ve výsledcích vyhledávání lepší pozici (odkaz na stránky bude zobrazen mezi prvními), a tím i četnější a zároveň cílené návštěvníky. Hodnocení relevantnosti webových stránek provádí počítač, ale protože stroje (zatím) nejsou umělou inteligencí, je hodnocení založeno na nepřímých znacích (struktura, metadata, počty odkazů a podobně). Dílčí strategie SEO zahrnují kromě zlepšení postavení webových stránek ve výsledcích vyhledávání také odstranění technických nedostatků bránicích v prohlížení webové prezentace vyhledávacím robotům a uživatelům internetu a zvyšování konverzního poměru stránek (prohlížející versus nakupující návštěvníci).

Více informací o slovu SEO doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem SEO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo SEO na Google.cz

Vyhledat heslo SEO ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SEO ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz SEO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo SEO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SEO například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo SEO? resp. co se vlastně skrývá pod slovem SEO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEO, odpověď na dotaz co je to SEO?. Víte např. kdo to je Kateřina Stočesová? Znáte a víte kdo je Velký bratr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem