Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Co to je SEO? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova SEO

SEO je zkratka z anglického sousloví Search Engine Optimization, tedy optimalizace pro internetové vyhledávače. Optimalizace stránek se dělí na onpage a offpage. Onpage optimalizace se týká přímo webové stránky, jejího obsahu a struktury. Součástí on-page optimalizace je úprava nadpisů, optimalizace názvu url stránek i obrázků, odstraňování duplicit, úprava textů atd. Offpage optimalizace se týká propagace stránky na internetu, zjednodušeně řečeno se jedná o získávání zpětných odkazů z kvalitních stránek.


Co je to SEO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu SEO doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo SEO se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: formulace, co je to SEO?, terminus technicus, wiki, informace, slovo, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, Zkratky, synonymum, význam pojmu, pojem, popis, co znamená, termín, přesný význam, terminologie


Pojem SEO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu SEO?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače nebo též optimalizace nalezitelnosti) je v informatice označení metodiky vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem SEO je získat ve výsledcích vyhledávání lepší pozici (odkaz na stránky bude zobrazen mezi prvními), a tím i četnější a zároveň cílené návštěvníky. Hodnocení relevantnosti webových stránek provádí počítač, ale protože stroje (zatím) nejsou umělou inteligencí, je hodnocení založeno na nepřímých znacích (struktura, metadata, počty odkazů a podobně). Dílčí strategie SEO zahrnují kromě zlepšení postavení webových stránek ve výsledcích vyhledávání také odstranění technických nedostatků bránicích v prohlížení webové prezentace vyhledávacím robotům a uživatelům internetu a zvyšování konverzního poměru stránek (prohlížející versus nakupující návštěvníci).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem SEO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín SEO ve Wikislovníku

Najít pojem SEO ve Wikizdrojích

Vyhledat termín SEO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SEO ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz SEO ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SEO například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je SEO? resp. co to je SEO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEO, odpověď na dotaz co je to SEO?. Víte např. kdo to je Josef Čapek? Znáte a víte kdo je Pičus? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem