Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Co to je SEO? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu SEO

SEO je zkratka z anglického sousloví Search Engine Optimization, tedy optimalizace pro internetové vyhledávače. Optimalizace stránek se dělí na onpage a offpage. Onpage optimalizace se týká přímo webové stránky, jejího obsahu a struktury. Součástí on-page optimalizace je úprava nadpisů, optimalizace názvu url stránek i obrázků, odstraňování duplicit, úprava textů atd. Offpage optimalizace se týká propagace stránky na internetu, zjednodušeně řečeno se jedná o získávání zpětných odkazů z kvalitních stránek.


Co je to SEO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo SEO. Co znamená pojem SEO z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova SEO můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SEO je v sekci Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, formulace, terminus technicus, co je to SEO?, co to je, popis, definice, význam, vysvětlení, informace, terminologie, heslo, slovo, termín, význam slova, SEO, synonymum, názvosloví


Pojem SEO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu SEO píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače nebo též optimalizace nalezitelnosti) je v informatice označení metodiky vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem SEO je získat ve výsledcích vyhledávání lepší pozici (odkaz na stránky bude zobrazen mezi prvními), a tím i četnější a zároveň cílené návštěvníky. Hodnocení relevantnosti webových stránek provádí počítač, ale protože stroje (zatím) nejsou umělou inteligencí, je hodnocení založeno na nepřímých znacích (struktura, metadata, počty odkazů a podobně). Dílčí strategie SEO zahrnují kromě zlepšení postavení webových stránek ve výsledcích vyhledávání také odstranění technických nedostatků bránicích v prohlížení webové prezentace vyhledávacím robotům a uživatelům internetu a zvyšování konverzního poměru stránek (prohlížející versus nakupující návštěvníci).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem SEO na Youtube

Najít slovo SEO ve Wikislovníku

Vyhledat heslo SEO na Google.cz

Vyhledat termín SEO ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo SEO ve Wikizdrojích

Najít termín SEO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo SEO například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova SEO? resp. co znamená výraz SEO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEO, odpověď na dotaz co je to SEO?. Víte např. kdo to je Celiatik? Znáte a víte kdo je Pošuk? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem