Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dysfrenie. Co znamená pojem Dysfrenie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysfrenie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dysfrenie?

Dysfrenie je druh psychického onemocnění, kdy jsou postiženy všechny složky – citová, volní i rozumová. Často bývá označována i jako slabomyslnost nebo oligofrenie. Jedná se o vrozené snížení inteligence na různé úrovni.
Toto onemocnění vzniká často záněty mozku v průběhu vývoje plodu. Podle stupně postižení se je rozlišována debilita, imbecilita a idiocie. Idiocie je nejtěžším onemocněním, postižení potřebují trvalou péči. Další dva stupně postižení umožňují naučit se některým úkonům a někteří jedinci jsou soběstační.


Co je to Dysfrenie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dysfrenie. Co znamená pojem Dysfrenie z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dysfrenie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, význam slova, termín, význam, definice, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, slovník, definice pojmu, názvosloví, Dysfrenie, pojem, formulace, terminologie, význam pojmu, synonymum


Pojem Dysfrenie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Dysfrenie v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Dysfrenie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysfrenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Dysfrenie ve Wikipedii

Hledat pojem Dysfrenie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Dysfrenie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Dysfrenie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysfrenie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dysfrenie? resp. jaká je definice slova Dysfrenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysfrenie, odpověď na dotaz co je to Dysfrenie?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dysfrenie hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.