Co je to?
Definice výrazu Lobbizmus. Co znamená odborný pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Co je Lobbizmus?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lobbizmus?

Lobbizmus neboli lobbování je pojem pocházející z anglického slova lobby, tedy předsíň, popř. také vrátnice. Název pochází od prosebníků nebo žadatelů, kteří se shromažďovali právě v těchto prostorách. Používá se v přeneseném smyslu pro skupinu lidí spojených určitým zájmem, která tento zájem společně a neustále prosazuje u státních orgánů, představitelů státní moci, na veřejnosti i v médiích.
Lobbizmus může být prováděn i profesionálně, věnují se mu specializované společnosti a agentury.


Co je to Lobbizmus? Význam slova, termín, Definice výrazu Lobbizmus. Co znamená odborný pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Lobbizmus je v sekci politika

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, popis, synonymum, politika, definice pojmu, názvosloví, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, politika, informace, Lobbizmus, význam slova, co to je, wiki, pojem, slovník


Pojem Lobbizmus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Lobbizmus na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lobbizmus ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Lobbizmus ve Wikislovníku

Najít pojem Lobbizmus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Lobbizmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Lobbizmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lobbizmus například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Lobbizmus? resp. co znamená výraz Lobbizmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobbizmus, odpověď na dotaz co je to Lobbizmus?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Shawn Mendes? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Lobbizmus i v jiné sekci než v politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.