Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lobbizmus. Co znamená pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Co je to Lobbizmus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lobbizmus?

Lobbizmus neboli lobbování je pojem pocházející z anglického slova lobby, tedy předsíň, popř. také vrátnice. Název pochází od prosebníků nebo žadatelů, kteří se shromažďovali právě v těchto prostorách. Používá se v přeneseném smyslu pro skupinu lidí spojených určitým zájmem, která tento zájem společně a neustále prosazuje u státních orgánů, představitelů státní moci, na veřejnosti i v médiích.
Lobbizmus může být prováděn i profesionálně, věnují se mu specializované společnosti a agentury.


Co je to Lobbizmus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lobbizmus. Co znamená pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lobbizmus) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Lobbizmus patří do kategorie politika

Klíčová slova: definice, význam, přesný výraz, formulace, termín, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, terminologie, politika, popis, co znamená, odborný výraz, pojem, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Lobbizmus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Lobbizmus lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Lobbizmus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lobbizmus na Youtube

Vyhledat pojem Lobbizmus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lobbizmus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Lobbizmus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Lobbizmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lobbizmus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lobbizmus? resp. jaká je definice termínu Lobbizmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobbizmus, odpověď na dotaz co je to Lobbizmus?. Víte např. kdo to je Neil Patrick Harris? Znáte a víte kdo je Marilyn Manson? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Lobbizmus hledat i v jiných kategoriích (než politika) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.