Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mascarpone. Co znamená pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Co je to Mascarpone? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mascarpone?

Mascarpone je jemný sýr, který je vyráběný ze smetany za působení kyseliny vinné. Mascarpone pochází původem z italské oblasti Lombardie. V současné době je však sýr rozšířen prakticky po celé Evropě.
Moscarpone představuje výtečnou pochoutku, která se využívá hlavně jako přísada do dortů nebo dezertů nejrůznějších druhů.
Mascarpone seženete v mnoha obchodech, případně si sýr můžete sami vyrobit dle receptu.


Co je to Mascarpone? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mascarpone. Co znamená pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mascarpone je v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, Mascarpone, lexikon, popis, vysvětlení, termín, definice pojmu, Jídlo, synonymum, názvosloví, pojem, význam slova, terminologie, co znamená, přesný výraz, slovo, definice, heslo


Pojem Mascarpone je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mascarpone? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii. Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.

Hledejte pojem Mascarpone v následujících vyhledávačích

Hledat termín Mascarpone ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mascarpone ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Mascarpone na Youtube

Vyhledat heslo Mascarpone na Google.cz

Najít termín Mascarpone ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Mascarpone ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mascarpone například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mascarpone? resp. co znamená slovo Mascarpone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mascarpone, odpověď na dotaz co je to Mascarpone?. Víte např. kdo to je Sexuolog? Znáte a víte kdo je Lingvista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Mascarpone hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.