Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mascarpone. Co znamená pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Co je to Mascarpone? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mascarpone?

Mascarpone je jemný sýr, který je vyráběný ze smetany za působení kyseliny vinné. Mascarpone pochází původem z italské oblasti Lombardie. V současné době je však sýr rozšířen prakticky po celé Evropě.
Moscarpone představuje výtečnou pochoutku, která se využívá hlavně jako přísada do dortů nebo dezertů nejrůznějších druhů.
Mascarpone seženete v mnoha obchodech, případně si sýr můžete sami vyrobit dle receptu.


Co je to Mascarpone? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mascarpone. Co znamená pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mascarpone můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mascarpone je v sekci Jídlo

Klíčová slova: heslo, význam, slovo, Jídlo, termín, Jídlo, význam pojmu, slovník, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, Mascarpone, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, terminologie


Pojem Mascarpone je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mascarpone? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii. Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Mascarpone na Youtube

Hledat heslo Mascarpone na Google.cz

Hledat termín Mascarpone ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mascarpone ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Mascarpone ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Mascarpone ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mascarpone například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mascarpone? resp. co znamená Mascarpone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mascarpone, odpověď na dotaz co je to Mascarpone?. Víte např. kdo to je Someliér? Znáte a víte kdo je Jehova? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.