Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mascarpone. Co znamená odborný pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Co je to Mascarpone? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mascarpone

Mascarpone je jemný sýr, který je vyráběný ze smetany za působení kyseliny vinné. Mascarpone pochází původem z italské oblasti Lombardie. V současné době je však sýr rozšířen prakticky po celé Evropě.
Moscarpone představuje výtečnou pochoutku, která se využívá hlavně jako přísada do dortů nebo dezertů nejrůznějších druhů.
Mascarpone seženete v mnoha obchodech, případně si sýr můžete sami vyrobit dle receptu.


Co je to Mascarpone? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mascarpone. Co znamená odborný pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Mascarpone je v kategorii jídlo

Klíčová slova: Mascarpone, jídlo, popis, přesný výraz, co znamená, význam, heslo, pojem, co to je, lexikon, terminologie, wiki, význam slova, formulace, co je to Mascarpone?, termín, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Mascarpone je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mascarpone? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii. Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Mascarpone ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Mascarpone na Google.cz

Hledat slovo Mascarpone ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Mascarpone ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mascarpone ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Mascarpone na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mascarpone například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Mascarpone? resp. co přesně označuje termín Mascarpone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mascarpone, odpověď na dotaz co je to Mascarpone?. Víte např. kdo to je Alžběta Pomořanská? Znáte a víte kdo je Jehova? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.