Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mascarpone. Co znamená pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Co je to Mascarpone? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mascarpone?

Mascarpone je jemný sýr, který je vyráběný ze smetany za působení kyseliny vinné. Mascarpone pochází původem z italské oblasti Lombardie. V současné době je však sýr rozšířen prakticky po celé Evropě.
Moscarpone představuje výtečnou pochoutku, která se využívá hlavně jako přísada do dortů nebo dezertů nejrůznějších druhů.
Mascarpone seženete v mnoha obchodech, případně si sýr můžete sami vyrobit dle receptu.


Co je to Mascarpone? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mascarpone. Co znamená pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mascarpone? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mascarpone je v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, slovo, pojem, termín, Mascarpone, význam, terminus technicus, popis, co to je, co je to Mascarpone?, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, synonymum, definice pojmu, definice, odborný výraz, wiki


Pojem Mascarpone je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mascarpone? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii. Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Mascarpone ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Mascarpone ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Mascarpone ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Mascarpone ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Mascarpone ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mascarpone ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mascarpone například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Mascarpone? resp. jaká je definice slova Mascarpone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mascarpone, odpověď na dotaz co je to Mascarpone?. Víte např. kdo to je Buddhista? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.