Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mascarpone. Co znamená odborný pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Co je to Mascarpone? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mascarpone

Mascarpone je jemný sýr, který je vyráběný ze smetany za působení kyseliny vinné. Mascarpone pochází původem z italské oblasti Lombardie. V současné době je však sýr rozšířen prakticky po celé Evropě.
Moscarpone představuje výtečnou pochoutku, která se využívá hlavně jako přísada do dortů nebo dezertů nejrůznějších druhů.
Mascarpone seženete v mnoha obchodech, případně si sýr můžete sami vyrobit dle receptu.


Co je to Mascarpone? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mascarpone. Co znamená odborný pojem Mascarpone z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Mascarpone patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: heslo, lexikon, slovo, názvosloví, přesný význam, význam, synonymum, co je to Mascarpone?, jídlo, terminus technicus, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, formulace, odborný výraz, pojem, popis, wiki


Pojem Mascarpone je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mascarpone? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Mascarpone je jemný, krémový čerstvý sýr vyráběný ze smetany působením kyseliny vinné bez odstraňovaní syrovátky. Pochází z Lombardie (slovo mascherpa označovalo v tamějším dialektu sýr ricotta), dnes se však vyrábí po celé Itálii. Mascarpone se používá jako přísada do dezertů (např. tiramisu) a dortů.

Další zdroje informací

Hledat výraz Mascarpone ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Mascarpone ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mascarpone ve Wikimedia Commons

Najít slovo Mascarpone ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Mascarpone ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Mascarpone ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mascarpone například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mascarpone? resp. co je to Mascarpone? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mascarpone, odpověď na dotaz co je to Mascarpone?. Víte např. kdo to je David Pastrňák? Znáte a víte kdo je Jehova? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Mascarpone hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.