Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oliva. Co znamená odborný pojem Oliva z kategorie Rostliny?

Co je to Oliva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Oliva?

Oliva je plod pocházející z Asie. Mateřskou rostlinou je olivovník, který běžně roste ve Středozemí. Setkat se můžete se zelenými nebo černými olivami. Zelené olivy jsou nezralé tmavé olivy.
Olivy jsou zdrojem pro výrobu olivového oleje, využívaného v potravinářském průmyslu, zdravé výživě, lékařství a kosmetice. Oliva má silný detoxikační účinek, působí proti příznakům stárnutí a také civilizačním chorobám. Zvyšuje chuť k jídlu a urychluje trávení.


Co je to Oliva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oliva. Co znamená odborný pojem Oliva z kategorie Rostliny?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Oliva patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, co znamená, co je to Oliva?, rostliny, lexikon, wiki, význam pojmu, terminus technicus, terminologie, heslo, formulace, význam, přesný význam, popis, slovo, pojem, rostliny


Pojem Oliva je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Oliva dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oliva je plodem olivovníku, jehož kolébkou je Asie. Dnes se s ním běžně setkáme ve středozemních oblastech Evropy. Kromě zelených oliv, které se sklízejí na podzim, existují i tmavé olivy sklízené začátkem prosince. Nejde o odlišnou odrůdu. Zelené olivy jsou jen nezralou formou oliv tmavých.

Olivy na tržišti

Různé druhy oliv nabízené na tržišti ve Francii. Autor: chantal MURE, zdroj: Pixabay
Různé druhy oliv nabízené na tržišti ve Francii. Autor: chantal MURE, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Oliva

Zkusit najít pojem Oliva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Oliva na Google.cz

Najít výraz Oliva ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Oliva ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Oliva na Youtube

Hledat termín Oliva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oliva například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Oliva? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oliva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oliva, odpověď na dotaz co je to Oliva?. Víte např. kdo to je Martin Hofmann? Znáte a víte kdo je Eminem? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.