Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oliva. Co znamená pojem Oliva z kategorie Rostliny?

Co je to Oliva? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Oliva

Oliva je plod pocházející z Asie. Mateřskou rostlinou je olivovník, který běžně roste ve Středozemí. Setkat se můžete se zelenými nebo černými olivami. Zelené olivy jsou nezralé tmavé olivy.
Olivy jsou zdrojem pro výrobu olivového oleje, využívaného v potravinářském průmyslu, zdravé výživě, lékařství a kosmetice. Oliva má silný detoxikační účinek, působí proti příznakům stárnutí a také civilizačním chorobám. Zvyšuje chuť k jídlu a urychluje trávení.


Co je to Oliva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oliva. Co znamená pojem Oliva z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Oliva s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oliva patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: význam slova, termín, slovník, přesný význam, přesný výraz, pojem, definice, Oliva, synonymum, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, Rostliny, informace, popis, terminologie, slovo


Pojem Oliva je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oliva? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Oliva je plodem olivovníku, jehož kolébkou je Asie. Dnes se s ním běžně setkáme ve středozemních oblastech Evropy. Kromě zelených oliv, které se sklízejí na podzim, existují i tmavé olivy sklízené začátkem prosince. Nejde o odlišnou odrůdu. Zelené olivy jsou jen nezralou formou oliv tmavých.

Olivy na tržišti

Různé druhy oliv nabízené na tržišti ve Francii. Autor: chantal MURE, zdroj: Pixabay
Různé druhy oliv nabízené na tržišti ve Francii. Autor: chantal MURE, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Oliva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Oliva ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oliva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Oliva ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Oliva na Youtube

Hledat heslo Oliva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Oliva například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Oliva? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oliva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oliva, odpověď na dotaz co je to Oliva?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Antonie Chrástecká? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.