Co je to?
Definice výrazu, termínu Proforma faktura. Co znamená odborný pojem Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Co je to Proforma faktura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Proforma faktura?

Proforma faktura je obvyklý název pro dokument, který se nezařazuje do účetnictví a užívá se pro fakturu nebo účetní doklad, který se zasílá ještě před skutečnou fakturou. Proforma faktura nemá žádný vliv na daň.
Obsahuje stejné náležitosti jako klasická faktura, slouží však pouze pro informaci či jako podklad pro rozhodnutí, zda bude obchod uzavřen. Proforma faktura musí být zřetelně označena jako neúčetní doklad a také není daňovým dokladem.


Co je to Proforma faktura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Proforma faktura. Co znamená odborný pojem Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Proforma faktura? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Proforma faktura se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, popis, slovník, Účetnictví, odborné názvosloví, co znamená, definice, slovo, význam slova, vysvětlení, význam, co to je, lexikon, wiki, co je to Proforma faktura?, Proforma faktura, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Proforma faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Proforma faktura? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem pro forma faktura (nespisovně též proforma faktura) je vžitý název, který se obvykle používá pro označení neúčetní písemnosti, která časově předchází skutečný účetní doklad např. fakturu.
I z pohledu plátce DPH je pojem pro forma faktura neúčetním dokladem bez vlivu na daň. Pro forma faktura obsahuje zpravidla veškeré předepsané náležitosti účetního, resp. běžného daňového dokladu. Údaje však mají pouze informativní charakter a slouží např. jako podklad pro rozhodnutí o uzavření obchodní operace. Pro forma faktura musí být označena jako neúčetní písemnost bez vlivu na daň. Pro forma faktura není daňovým dokladem.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Proforma faktura ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proforma faktura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Proforma faktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Proforma faktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Proforma faktura ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Proforma faktura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Proforma faktura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Proforma faktura? resp. co se skrývá pod slovem Proforma faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proforma faktura, odpověď na dotaz co je to Proforma faktura?. Víte např. kdo to je Tatar? Znáte a víte kdo je Vladimír Čech? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.