Co je to?
Výraz, termín, definice slova Proforma faktura. Co znamená odborný pojem Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Co je to Proforma faktura? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Proforma faktura?

Proforma faktura je obvyklý název pro dokument, který se nezařazuje do účetnictví a užívá se pro fakturu nebo účetní doklad, který se zasílá ještě před skutečnou fakturou. Proforma faktura nemá žádný vliv na daň.
Obsahuje stejné náležitosti jako klasická faktura, slouží však pouze pro informaci či jako podklad pro rozhodnutí, zda bude obchod uzavřen. Proforma faktura musí být zřetelně označena jako neúčetní doklad a také není daňovým dokladem.


Co je to Proforma faktura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Proforma faktura. Co znamená odborný pojem Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Proforma faktura s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Proforma faktura se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: popis, odborný výraz, informace, definice pojmu, co je to Proforma faktura?, terminus technicus, slovo, názvosloví, definice, Účetnictví, význam pojmu, Proforma faktura, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, slovník, vysvětlení, termín


Pojem Proforma faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Proforma faktura? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem pro forma faktura (nespisovně též proforma faktura) je vžitý název, který se obvykle používá pro označení neúčetní písemnosti, která časově předchází skutečný účetní doklad např. fakturu.
I z pohledu plátce DPH je pojem pro forma faktura neúčetním dokladem bez vlivu na daň. Pro forma faktura obsahuje zpravidla veškeré předepsané náležitosti účetního, resp. běžného daňového dokladu. Údaje však mají pouze informativní charakter a slouží např. jako podklad pro rozhodnutí o uzavření obchodní operace. Pro forma faktura musí být označena jako neúčetní písemnost bez vlivu na daň. Pro forma faktura není daňovým dokladem.

Pro více informací o heslu Proforma faktura zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Proforma faktura ve Wikislovníku

Najít pojem Proforma faktura ve Wikizdrojích

Hledat výraz Proforma faktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Proforma faktura ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Proforma faktura na Google.cz

Hledat videa s názvem Proforma faktura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Proforma faktura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Proforma faktura? resp. co znamená Proforma faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proforma faktura, odpověď na dotaz co je to Proforma faktura?. Víte např. kdo to je Rektor? Znáte a víte kdo je Stavebník? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.