Co je to?
Odborný výraz, definice slova Proforma faktura. Co znamená slovo Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Co je Proforma faktura? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Proforma faktura?

Proforma faktura je obvyklý název pro dokument, který se nezařazuje do účetnictví a užívá se pro fakturu nebo účetní doklad, který se zasílá ještě před skutečnou fakturou. Proforma faktura nemá žádný vliv na daň.
Obsahuje stejné náležitosti jako klasická faktura, slouží však pouze pro informaci či jako podklad pro rozhodnutí, zda bude obchod uzavřen. Proforma faktura musí být zřetelně označena jako neúčetní doklad a také není daňovým dokladem.


Co je to Proforma faktura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Proforma faktura. Co znamená slovo Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Proforma faktura patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, slovník, popis, definice, Účetnictví, formulace, význam, definice pojmu, heslo, odborný výraz, názvosloví, Proforma faktura, přesný význam, pojem, odborné názvosloví, co to je, co je to Proforma faktura?


Pojem Proforma faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Proforma faktura dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem pro forma faktura (nespisovně též proforma faktura) je vžitý název, který se obvykle používá pro označení neúčetní písemnosti, která časově předchází skutečný účetní doklad např. fakturu.
I z pohledu plátce DPH je pojem pro forma faktura neúčetním dokladem bez vlivu na daň. Pro forma faktura obsahuje zpravidla veškeré předepsané náležitosti účetního, resp. běžného daňového dokladu. Údaje však mají pouze informativní charakter a slouží např. jako podklad pro rozhodnutí o uzavření obchodní operace. Pro forma faktura musí být označena jako neúčetní písemnost bez vlivu na daň. Pro forma faktura není daňovým dokladem.

Hledejte pojem Proforma faktura v následujících vyhledávačích

Najít termín Proforma faktura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Proforma faktura na Google.cz

Zkusit najít frázi Proforma faktura ve Wikizdrojích

Najít slovo Proforma faktura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Proforma faktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Proforma faktura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Proforma faktura například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Proforma faktura? resp. jaký je přesný význam slova Proforma faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proforma faktura, odpověď na dotaz co je to Proforma faktura?. Víte např. kdo to je Pamela Anderson? Znáte a víte kdo je Sebevrah? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Proforma faktura i v jiné sekci než v Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.