Co je to?
Definice výrazu, termínu Proforma faktura. Co znamená odborný pojem Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Co je to Proforma faktura? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Proforma faktura

Proforma faktura je obvyklý název pro dokument, který se nezařazuje do účetnictví a užívá se pro fakturu nebo účetní doklad, který se zasílá ještě před skutečnou fakturou. Proforma faktura nemá žádný vliv na daň.
Obsahuje stejné náležitosti jako klasická faktura, slouží však pouze pro informaci či jako podklad pro rozhodnutí, zda bude obchod uzavřen. Proforma faktura musí být zřetelně označena jako neúčetní doklad a také není daňovým dokladem.


Co je to Proforma faktura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Proforma faktura. Co znamená odborný pojem Proforma faktura z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Proforma faktura je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: Proforma faktura, informace, názvosloví, popis, význam pojmu, Účetnictví, slovo, termín, formulace, co znamená, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Proforma faktura?, Účetnictví, lexikon, terminus technicus, co to je


Pojem Proforma faktura je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Proforma faktura?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem pro forma faktura (nespisovně též proforma faktura) je vžitý název, který se obvykle používá pro označení neúčetní písemnosti, která časově předchází skutečný účetní doklad např. fakturu.
I z pohledu plátce DPH je pojem pro forma faktura neúčetním dokladem bez vlivu na daň. Pro forma faktura obsahuje zpravidla veškeré předepsané náležitosti účetního, resp. běžného daňového dokladu. Údaje však mají pouze informativní charakter a slouží např. jako podklad pro rozhodnutí o uzavření obchodní operace. Pro forma faktura musí být označena jako neúčetní písemnost bez vlivu na daň. Pro forma faktura není daňovým dokladem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Proforma faktura v následujících zdrojích

Vyhledat termín Proforma faktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proforma faktura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Proforma faktura na Google.cz

Vyhledat heslo Proforma faktura ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Proforma faktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proforma faktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Proforma faktura například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Proforma faktura? resp. co vlastně znamená slovo Proforma faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proforma faktura, odpověď na dotaz co je to Proforma faktura?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Pan Tau? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Proforma faktura hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.