Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co to je Floskule? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Floskule?

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.


Co je to Floskule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Floskule můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Floskule je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, termín, terminus technicus, Český jazyk, slovník, co to je, význam pojmu, co je to Floskule?, terminologie, informace, heslo, význam, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, Český jazyk


Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Floskule? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah.

Jiné informační zdroje o pojmu Floskule

Vyhledat slovo Floskule ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Floskule na Youtube

Hledat výraz Floskule ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Floskule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Floskule ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Floskule ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Floskule například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Floskule? resp. co to je Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Angiolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.