Co je to?
Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co je to Floskule? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Floskule

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.


Co je to Floskule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Floskule? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Floskule je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: pojem, heslo, informace, přesný význam, názvosloví, terminologie, terminus technicus, synonymum, definice, wiki, Český jazyk, odborné názvosloví, co je to Floskule?, definice pojmu, význam, popis, odborný výraz, co znamená


Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Floskule? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah.

Další zdroje informací o slovu Floskule

Vyhledat slovo Floskule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Floskule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Floskule ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Floskule na Youtube

Zkusit najít termín Floskule ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Floskule ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Floskule například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Floskule? resp. jaká je definice termínu Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Luděk Munzar? Znáte a víte kdo je František Koláček? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.