Co je to?
Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co je Floskule?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Floskule?

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.


Co je to Floskule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Floskule můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Floskule je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, synonymum, názvosloví, Český jazyk, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, význam slova, definice, informace, wiki, význam, terminus technicus, termín, slovo, vysvětlení, Český jazyk, terminologie


Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Floskule dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Floskule ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Floskule ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Floskule ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Floskule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Floskule na Google obrázcích

Najít pojem Floskule ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Floskule například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená Floskule? resp. jaká je definice termínu Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Subdodavatel? Znáte a víte kdo je Ann Wilson? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Floskule i v jiné kategorii než v Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.