Co je to?
Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co je to Floskule? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Floskule

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.


Co je to Floskule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Floskule doporučujeme sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Floskule se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: význam, odborný výraz, lexikon, co je to Floskule?, formulace, význam pojmu, slovník, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, Český jazyk, přesný význam, terminus technicus, informace, co to je, wiki, popis


Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Floskule? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Floskule ve vyhledávači Yandex

Najít termín Floskule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Floskule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Floskule ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Floskule ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Floskule ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Floskule například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Floskule? resp. co vlastně znamená slovo Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Wilhelm Conrad Röntgen? Znáte a víte kdo je Joan Jett? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.