Co je to?
Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co je to Floskule? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Floskule

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.


Co je to Floskule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Floskule. Co znamená odborný pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Floskule můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Floskule je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, slovo, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, popis, co to je, termín, formulace, Český jazyk, synonymum, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, co je to Floskule?, wiki


Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Floskule?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah.

Jiné informační zdroje o pojmu Floskule

Hledat videa s názvem Floskule na Youtube

Hledat slovo Floskule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Floskule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Floskule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Floskule ve Wikislovníku

Hledat heslo Floskule ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Floskule například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Floskule? resp. co je to Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je George Gamow? Znáte a víte kdo je Thomas Hobbes? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.