Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co to je Floskule? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Floskule?

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.


Co je to Floskule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Floskule je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, pojem, co znamená, názvosloví, terminus technicus, Český jazyk, přesný význam, význam pojmu, slovo, co je to Floskule?, odborné názvosloví, co to je, wiki, význam, odborný výraz, lexikon, termín, význam slova


Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Floskule dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah.

Více informací o pojmu Floskule lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Floskule ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Floskule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Floskule ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Floskule ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Floskule ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Floskule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Floskule například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Floskule? resp. co označuje slovo Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Ladislav Županič? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Floskule v jiné sekci než Český jazyk. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.