Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Co to je Floskule? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Floskule?

Floskule je pojem pocházející z latiny, kde označoval kvítek nebo ozdobu. Označení se používalo především pro ozdobu řečnickou a floskule byly zařazovány do sbírek, florilegií, ve kterých vycházely až do doby 19. století.
V současnosti se toto slovo používá pro pojmenování takových výrazů, které byly užívány příliš často, takže ztratily svůj obsah a citovost. Označují se jako obraty nadnesené, rčení, fráze průpovědi, slova pouze obecně platná.


Co je to Floskule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Floskule. Co znamená pojem Floskule z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Floskule s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Floskule je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice, význam pojmu, Český jazyk, lexikon, názvosloví, Floskule, odborný výraz, význam slova, co to je, definice pojmu, co znamená, Český jazyk, termín, význam, terminus technicus, vysvětlení, přesný výraz, formulace


Pojem Floskule je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Floskule? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Floskule je slohově nadnesený nebo jen obecně platný, ale neprocítěný, prázdný obrat, rčení, průpověď či fráze. Jedná se o výrazy, které nadužíváním ztratily životnost a obsah.

Více informací o slovu Floskule doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Floskule na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Floskule ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Floskule ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Floskule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Floskule ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Floskule ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Floskule například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Floskule? resp. co označuje slovo Floskule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Floskule, odpověď na dotaz co je to Floskule?. Víte např. kdo to je Jan Amos Komenský? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.