Co je to?
Výraz, termín, definice slova Civilismus. Co znamená odborný pojem Civilismus z kategorie Literatura?

Co je Civilismus?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Civilismus?

Civilismus, jinak také civilní nebo civilizační poezie, je název uměleckého směru, který se prosadil na konci 19. století a počátkem 20. století. Tento umělecký směr se orientuje na život v jeho střízlivé podobě a věří v kladný vliv, který má na člověka i společnost technický rozvoj a nejnovější objevy. Předmětem, který poezie oslavuje, jsou všední věci a lidská práce. To pak dalo i název samotnému směru.
Svůj původ má civilismus v Americe, kde vznikl již v 19. století. Důvodem bylo to, že Amerika se prezentovala jako země svobody, neomezených možností. Lidé byli více spjati s většími městy a jejich průmyslem. Za hlavního představitele civilismu se považuje americký básník Walt Whitman. Svou sbírkou Stébla trávy dl základy právě tomuto směru. Představil zde také nový náhled na pravdu a krásu. Srovnání průmyslového města a venkovského života ukázal ve své poezii belgický básník Émile Verhaeren. V české poezii je představitelem civilismu Stanislav Kostka Neumann, Josef Hora nebo Skupina 42, která na civilní poezii navázala.


Co je to Civilismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Civilismus. Co znamená odborný pojem Civilismus z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Civilismus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Civilismus je v kategorii literatura

Klíčová slova: odborný výraz, Civilismus, odborné názvosloví, význam, pojem, informace, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, synonymum, literatura, popis, terminus technicus, co to je, slovo, slovník, význam pojmu, terminologie


Pojem Civilismus je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Civilismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Civilismus, též civilizační či civilní poezie, je tendence v poezii konce 19. století a prvního dvacetiletí 20. století. Soustřeďuje se na zobrazení technických vymožeností, moderního života a civilizace. Oslavuje všední věci a lidskou práci.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Civilismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Civilismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Civilismus ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Civilismus ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Civilismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Civilismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Civilismus například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Civilismus? resp. co je to Civilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Civilismus, odpověď na dotaz co je to Civilismus?. Víte např. kdo to je Lotr? Znáte a víte kdo je Materialista? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Civilismus i v jiné sekci než v literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Písařka, civilismus, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.