Co je to?
Výraz, termín, definice slova Civilismus. Co znamená odborný pojem Civilismus z kategorie Literatura?

Co je to Civilismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Civilismus

Civilismus, jinak také civilní nebo civilizační poezie, je název uměleckého směru, který se prosadil na konci 19. století a počátkem 20. století. Tento umělecký směr se orientuje na život v jeho střízlivé podobě a věří v kladný vliv, který má na člověka i společnost technický rozvoj a nejnovější objevy. Předmětem, který poezie oslavuje, jsou všední věci a lidská práce. To pak dalo i název samotnému směru.
Svůj původ má civilismus v Americe, kde vznikl již v 19. století. Důvodem bylo to, že Amerika se prezentovala jako země svobody, neomezených možností. Lidé byli více spjati s většími městy a jejich průmyslem. Za hlavního představitele civilismu se považuje americký básník Walt Whitman. Svou sbírkou Stébla trávy dl základy právě tomuto směru. Představil zde také nový náhled na pravdu a krásu. Srovnání průmyslového města a venkovského života ukázal ve své poezii belgický básník Émile Verhaeren. V české poezii je představitelem civilismu Stanislav Kostka Neumann, Josef Hora nebo Skupina 42, která na civilní poezii navázala.


Co je to Civilismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Civilismus. Co znamená odborný pojem Civilismus z kategorie Literatura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Civilismus s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Civilismus se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: heslo, informace, co znamená, popis, literatura, definice pojmu, co je to Civilismus?, formulace, termín, Civilismus, význam pojmu, literatura, vysvětlení, co to je, definice, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Civilismus je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Civilismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Civilismus, též civilizační či civilní poezie, je tendence v poezii konce 19. století a prvního dvacetiletí 20. století. Soustřeďuje se na zobrazení technických vymožeností, moderního života a civilizace. Oslavuje všední věci a lidskou práci.

Další informace o pojmu Civilismus hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Civilismus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Civilismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Civilismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Civilismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Civilismus ve Wikizdrojích

Najít slovo Civilismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Civilismus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Civilismus? resp. co znamená Civilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Civilismus, odpověď na dotaz co je to Civilismus?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Heraldik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.