Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svobodárna. Co znamená odborný pojem Svobodárna z kategorie Stavebnictví?

Co je to Svobodárna? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Svobodárna

Svobodárna je označení pro dům s byty výhradně pro svobodné občany. Tyto ubytovny vznikaly tam, kde s výrobou začínaly velké podniky a ubytování hledalo velké množství především mladých lidí, kteří nechtěli do práce dojíždět.
Ubytovaní zde měli přidělený pokoj, většinou se společnými kuchyněmi a sociálními zařízeními. Modernější svobodárny jsou tvořeny malými byty nebo garsonkami.


Co je to Svobodárna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svobodárna. Co znamená odborný pojem Svobodárna z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Svobodárna se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co to je, co je to Svobodárna?, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, slovník, formulace, význam, význam pojmu, heslo, odborný výraz, wiki, lexikon, pojem, stavebnictví, popis, termín, stavebnictví


Pojem Svobodárna je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svobodárna? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Svobodárna je dům s byty pro svobodné. Nejprve tento název označoval jednu konkrétní stavbu v pražské Libni (oficiálně Noclehárna pro nebydlící, původně ve Vysočanech) z roku 1924, kterou vyprojektoval architekt Bohumír Kozák. Ulice, kde se budova nachází, nese od roku 1930 název U svobodárny, předtím se od roku 1925 jmenovala U svobodných. Později se tento název začal používat pro všechny budovy tohoto druhu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Svobodárna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Svobodárna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Svobodárna ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svobodárna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Svobodárna na Youtube

Hledat termín Svobodárna ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svobodárna například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Svobodárna? resp. co se skrývá pod slovem Svobodárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svobodárna, odpověď na dotaz co je to Svobodárna?. Víte např. kdo to je Radek Faksa? Znáte a víte kdo je Valentino Rossi? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Svobodárna v jiné sekci než stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.