Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svobodárna. Co znamená pojem Svobodárna z kategorie Stavebnictví?

Co je Svobodárna? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Svobodárna?

Svobodárna je označení pro dům s byty výhradně pro svobodné občany. Tyto ubytovny vznikaly tam, kde s výrobou začínaly velké podniky a ubytování hledalo velké množství především mladých lidí, kteří nechtěli do práce dojíždět.
Ubytovaní zde měli přidělený pokoj, většinou se společnými kuchyněmi a sociálními zařízeními. Modernější svobodárny jsou tvořeny malými byty nebo garsonkami.


Co je to Svobodárna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svobodárna. Co znamená pojem Svobodárna z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Svobodárna? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Svobodárna patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: informace, Svobodárna, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, terminologie, termín, stavebnictví, co je to Svobodárna?, význam slova, pojem, stavebnictví, vysvětlení, co to je, odborný výraz, přesný výraz, význam, definice


Pojem Svobodárna je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svobodárna? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Svobodárna je dům s byty pro svobodné. Nejprve tento název označoval jednu konkrétní stavbu v pražské Libni (oficiálně Noclehárna pro nebydlící, původně ve Vysočanech) z roku 1924, kterou vyprojektoval architekt Bohumír Kozák. Ulice, kde se budova nachází, nese od roku 1930 název U svobodárny, předtím se od roku 1925 jmenovala U svobodných. Později se tento název začal používat pro všechny budovy tohoto druhu.

Jiné zdroje informací o pojmu Svobodárna

Najít pojem Svobodárna ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Svobodárna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Svobodárna ve vyhledávači Yandex

Najít termín Svobodárna ve Wikislovníku

Hledat pojem Svobodárna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Svobodárna ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Svobodárna například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Svobodárna? resp. co přesně označuje termín Svobodárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svobodárna, odpověď na dotaz co je to Svobodárna?. Víte např. kdo to je Pábitel? Znáte a víte kdo je Zambo? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.