Co je to?
Definice výrazu Svobodárna. Co znamená odborný pojem Svobodárna z kategorie Stavebnictví?

Co to je Svobodárna? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Svobodárna?

Svobodárna je označení pro dům s byty výhradně pro svobodné občany. Tyto ubytovny vznikaly tam, kde s výrobou začínaly velké podniky a ubytování hledalo velké množství především mladých lidí, kteří nechtěli do práce dojíždět.
Ubytovaní zde měli přidělený pokoj, většinou se společnými kuchyněmi a sociálními zařízeními. Modernější svobodárny jsou tvořeny malými byty nebo garsonkami.


Co je to Svobodárna? Význam slova, termín, Definice výrazu Svobodárna. Co znamená odborný pojem Svobodárna z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Svobodárna se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: co je to Svobodárna?, definice, odborné názvosloví, popis, terminologie, názvosloví, terminus technicus, wiki, význam pojmu, synonymum, slovník, lexikon, význam, Svobodárna, formulace, slovo, význam slova, stavebnictví


Pojem Svobodárna je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Svobodárna?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svobodárna je dům s byty pro svobodné. Nejprve tento název označoval jednu konkrétní stavbu v pražské Libni (oficiálně Noclehárna pro nebydlící, původně ve Vysočanech) z roku 1924, kterou vyprojektoval architekt Bohumír Kozák. Ulice, kde se budova nachází, nese od roku 1930 název U svobodárny, předtím se od roku 1925 jmenovala U svobodných. Později se tento název začal používat pro všechny budovy tohoto druhu.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Svobodárna ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svobodárna ve Wikimedia Commons

Najít slovo Svobodárna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svobodárna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Svobodárna na Youtube

Vyhledat termín Svobodárna na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svobodárna například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Svobodárna? resp. co znamená Svobodárna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svobodárna, odpověď na dotaz co je to Svobodárna?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Mark Messier? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.