Co je to?
Výraz, termín, definice slova MLM. Co znamená odborný pojem MLM z kategorie Zkratky?

Co je to MLM? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu MLM

MLM je zkratka z anglického sousloví multi-level marketing, tedy doslova víceúrovňový marketing, též nazývaný síťovým marketingem. Jedná se distribuci zboží formou tzv. přímého prodeje, kdy prodejce dostává provizi nejen za osobně prodané zboží, ale i za zboží, které prodali lidé, jež do systému přivedl a zaregistroval a jež jsou ve struktuře pod ním. Kritici tuto strukturu považují za podobný systém, jako jsou různé pyramidové systémy prodeje (tzv. letadla). Dnes už není MLM zdaleka tak efektivní jako v době, kdy vznikl, což bylo kolem poloviny 20. století v USA. Nejčastěji se pomocí MLM prodává kosmetika, doplňky stravy a finanční produkty. Nejznámější firmy využívající MLM jsou Amway, Avon, Herbalife a Oriflame.


Co je to MLM? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova MLM. Co znamená odborný pojem MLM z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem MLM patří do sekce zkratky

Klíčová slova: popis, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný význam, definice, názvosloví, terminologie, co to je, význam, slovník, zkratky, terminus technicus, zkratky, termín, informace, wiki


Pojem MLM je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MLM? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Síťový marketing, víceúrovňový marketing nebo multi-level marketing (MLM) je nejrozšířenější formou odměňování distributorů v přímém prodeji. Tato marketingová strategie, na rozdíl od tzv. single-level marketingu je založena na tom, že prodejci (distributoři) nejsou odměňováni pouze za výrobky, které osobně prodají, ale získávají i podíl z prodejů uskutečněných jinými prodejci, které do systému přivedli.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz MLM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo MLM ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MLM ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem MLM ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo MLM ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo MLM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo MLM například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to MLM? resp. co se vlastně skrývá pod slovem MLM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MLM, odpověď na dotaz co je to MLM?. Víte např. kdo to je Obchodní ředitel? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?