Co je to?
Definice odborného termínu, slova MLM. Co znamená pojem MLM z kategorie Zkratky?

Co je to MLM? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu MLM

MLM je zkratka z anglického sousloví multi-level marketing, tedy doslova víceúrovňový marketing, též nazývaný síťovým marketingem. Jedná se distribuci zboží formou tzv. přímého prodeje, kdy prodejce dostává provizi nejen za osobně prodané zboží, ale i za zboží, které prodali lidé, jež do systému přivedl a zaregistroval a jež jsou ve struktuře pod ním. Kritici tuto strukturu považují za podobný systém, jako jsou různé pyramidové systémy prodeje (tzv. letadla). Dnes už není MLM zdaleka tak efektivní jako v době, kdy vznikl, což bylo kolem poloviny 20. století v USA. Nejčastěji se pomocí MLM prodává kosmetika, doplňky stravy a finanční produkty. Nejznámější firmy využívající MLM jsou Amway, Avon, Herbalife a Oriflame.


Co je to MLM? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova MLM. Co znamená pojem MLM z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem MLM patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, formulace, wiki, pojem, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, termín, co je to MLM?, význam pojmu, Zkratky, význam slova, heslo, vysvětlení, význam, informace


Pojem MLM je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu MLM píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Síťový marketing, víceúrovňový marketing nebo multi-level marketing (MLM) je nejrozšířenější formou odměňování distributorů v přímém prodeji. Tato marketingová strategie, na rozdíl od tzv. single-level marketingu je založena na tom, že prodejci (distributoři) nejsou odměňováni pouze za výrobky, které osobně prodají, ale získávají i podíl z prodejů uskutečněných jinými prodejci, které do systému přivedli.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem MLM ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MLM ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem MLM na Youtube

Vyhledat výraz MLM na Google.cz

Hledat pojem MLM ve Wikizdrojích

Hledat výraz MLM ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo MLM například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova MLM? resp. co přesně znamená slovo MLM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MLM, odpověď na dotaz co je to MLM?. Víte např. kdo to je Dita Charanzová? Znáte a víte kdo je Olga Lounová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?