Co je to?
Definice výrazu Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Co to je Hoblice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hoblice?

Hoblice čili ponk pro truhláře je druh pracovního stolu, který patří k vybavení truhlářské dílny, slouží tedy k ručnímu zpracování dřeva. Sama hoblice je dřevěná. Aby bylo možno pracovat se dřevem, musí být dobře upnuto. K tomu slouží dva dřevěné vozíky svěráků, kterými je hoblice opatřena. Masivní pracovní deska je umístěna na pevný podstavec, a pokud u ní truhlář stojí, měla by mu pracovní plocha dosahovat nad zápěstí.
Svěráky se nacházejí na koncích desky. V ní jsou ještě otvory, do kterých se umisťují podpěry uchycených výrobků. Do zadní části desky se umisťuje žlábek na odpad. Dají se do něj uložit i menší součástky.


Co je to Hoblice? Význam slova, termín, Definice výrazu Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hoblice patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: definice, odborný výraz, názvosloví, co je to Hoblice?, terminologie, popis, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, slovo, Nástroje, význam, význam slova, informace, Hoblice, přesný výraz, termín


Pojem Hoblice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hoblice dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hoblice nebo též truhlářský ponk je pracovní stůl, určený pro ruční zpracování dřeva v truhlářské dílně. Hoblice je vyrobena ze dřeva. Je vybavena obvykle dvěma dřevěnými vozíky svěráků, které umožňují upnutí obráběných dřevěných výrobků.
Pracovní deska hoblice je zhotovena z masivního dřeva. Stojí na pevném podstavci, a její plocha měla by dosahovat stojícímu truhláři těsně nad zápěstí. Na koncích je opatřena svěráky a po délce má řadu otvorů pro podpěráky uchycovaného materiálu. V zadní části desky je žlab na drobné součásti a odpad.
Části hoblice: Stojan, trnož, deska, žlab, přední a zadní vozík, díry na poděráky, poděráky, vřeteno, klíč vřetena, příložka, šuplík, pražec, svorníkový šroub.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Hoblice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Hoblice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hoblice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hoblice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hoblice na Youtube

Hledat heslo Hoblice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoblice například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hoblice? resp. co je to Hoblice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoblice, odpověď na dotaz co je to Hoblice?. Víte např. kdo to je Optik? Znáte a víte kdo je Marek Eben? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.