Co je to?
Definice výrazu Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Co to je Hoblice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hoblice?

Hoblice čili ponk pro truhláře je druh pracovního stolu, který patří k vybavení truhlářské dílny, slouží tedy k ručnímu zpracování dřeva. Sama hoblice je dřevěná. Aby bylo možno pracovat se dřevem, musí být dobře upnuto. K tomu slouží dva dřevěné vozíky svěráků, kterými je hoblice opatřena. Masivní pracovní deska je umístěna na pevný podstavec, a pokud u ní truhlář stojí, měla by mu pracovní plocha dosahovat nad zápěstí.
Svěráky se nacházejí na koncích desky. V ní jsou ještě otvory, do kterých se umisťují podpěry uchycených výrobků. Do zadní části desky se umisťuje žlábek na odpad. Dají se do něj uložit i menší součástky.


Co je to Hoblice? Význam slova, termín, Definice výrazu Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hoblice se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: definice, co to je, Nástroje, heslo, názvosloví, slovo, synonymum, Nástroje, význam, pojem, informace, terminus technicus, Hoblice, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, wiki, popis


Pojem Hoblice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Hoblice zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Hoblice na Youtube

Hledat slovo Hoblice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Hoblice ve Wikislovníku

Najít termín Hoblice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hoblice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hoblice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoblice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hoblice? resp. jaká je definice termínu Hoblice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoblice, odpověď na dotaz co je to Hoblice?. Víte např. kdo to je Religionista? Znáte a víte kdo je Daniel Křetínský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.