Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Co je to Hoblice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hoblice?

Hoblice čili ponk pro truhláře je druh pracovního stolu, který patří k vybavení truhlářské dílny, slouží tedy k ručnímu zpracování dřeva. Sama hoblice je dřevěná. Aby bylo možno pracovat se dřevem, musí být dobře upnuto. K tomu slouží dva dřevěné vozíky svěráků, kterými je hoblice opatřena. Masivní pracovní deska je umístěna na pevný podstavec, a pokud u ní truhlář stojí, měla by mu pracovní plocha dosahovat nad zápěstí.
Svěráky se nacházejí na koncích desky. V ní jsou ještě otvory, do kterých se umisťují podpěry uchycených výrobků. Do zadní části desky se umisťuje žlábek na odpad. Dají se do něj uložit i menší součástky.


Co je to Hoblice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hoblice s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Hoblice je v kategorii nástroje

Klíčová slova: co to je, Hoblice, termín, nástroje, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, význam slova, formulace, slovo, synonymum, přesný význam, wiki, popis, definice, význam, co znamená, nástroje


Pojem Hoblice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hoblice?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hoblice nebo též truhlářský ponk je pracovní stůl, určený pro ruční zpracování dřeva v truhlářské dílně. Hoblice je vyrobena ze dřeva. Je vybavena obvykle dvěma dřevěnými vozíky svěráků, které umožňují upnutí obráběných dřevěných výrobků.
Pracovní deska hoblice je zhotovena z masivního dřeva. Stojí na pevném podstavci, a její plocha měla by dosahovat stojícímu truhláři těsně nad zápěstí. Na koncích je opatřena svěráky a po délce má řadu otvorů pro podpěráky uchycovaného materiálu. V zadní části desky je žlab na drobné součásti a odpad.
Části hoblice: Stojan, trnož, deska, žlab, přední a zadní vozík, díry na poděráky, poděráky, vřeteno, klíč vřetena, příložka, šuplík, pražec, svorníkový šroub.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Hoblice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Hoblice na Google.cz

Hledat videa s názvem Hoblice na Youtube

Najít slovo Hoblice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hoblice ve Wikislovníku

Hledat termín Hoblice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoblice například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hoblice? resp. jaká je definice termínu Hoblice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoblice, odpověď na dotaz co je to Hoblice?. Víte např. kdo to je Lenka Klicperová? Znáte a víte kdo je Kacíř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hoblice v jiné sekci než nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.