Co je to?
Definice výrazu Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Co to je Hoblice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hoblice?

Hoblice čili ponk pro truhláře je druh pracovního stolu, který patří k vybavení truhlářské dílny, slouží tedy k ručnímu zpracování dřeva. Sama hoblice je dřevěná. Aby bylo možno pracovat se dřevem, musí být dobře upnuto. K tomu slouží dva dřevěné vozíky svěráků, kterými je hoblice opatřena. Masivní pracovní deska je umístěna na pevný podstavec, a pokud u ní truhlář stojí, měla by mu pracovní plocha dosahovat nad zápěstí.
Svěráky se nacházejí na koncích desky. V ní jsou ještě otvory, do kterých se umisťují podpěry uchycených výrobků. Do zadní části desky se umisťuje žlábek na odpad. Dají se do něj uložit i menší součástky.


Co je to Hoblice? Význam slova, termín, Definice výrazu Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hoblice? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hoblice patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: wiki, přesný význam, terminologie, informace, slovník, terminus technicus, vysvětlení, význam slova, slovo, co je to Hoblice?, Hoblice, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, popis, termín, názvosloví


Pojem Hoblice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hoblice?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hoblice nebo též truhlářský ponk je pracovní stůl, určený pro ruční zpracování dřeva v truhlářské dílně. Hoblice je vyrobena ze dřeva. Je vybavena obvykle dvěma dřevěnými vozíky svěráků, které umožňují upnutí obráběných dřevěných výrobků.
Pracovní deska hoblice je zhotovena z masivního dřeva. Stojí na pevném podstavci, a její plocha měla by dosahovat stojícímu truhláři těsně nad zápěstí. Na koncích je opatřena svěráky a po délce má řadu otvorů pro podpěráky uchycovaného materiálu. V zadní části desky je žlab na drobné součásti a odpad.
Části hoblice: Stojan, trnož, deska, žlab, přední a zadní vozík, díry na poděráky, poděráky, vřeteno, klíč vřetena, příložka, šuplík, pražec, svorníkový šroub.

Více informací o slovu Hoblice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Hoblice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Hoblice ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Hoblice ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hoblice na Youtube

Hledat pojem Hoblice ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Hoblice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoblice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hoblice? resp. co to je Hoblice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoblice, odpověď na dotaz co je to Hoblice?. Víte např. kdo to je Cizinec? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.