Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Co je to Hoblice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hoblice?

Hoblice čili ponk pro truhláře je druh pracovního stolu, který patří k vybavení truhlářské dílny, slouží tedy k ručnímu zpracování dřeva. Sama hoblice je dřevěná. Aby bylo možno pracovat se dřevem, musí být dobře upnuto. K tomu slouží dva dřevěné vozíky svěráků, kterými je hoblice opatřena. Masivní pracovní deska je umístěna na pevný podstavec, a pokud u ní truhlář stojí, měla by mu pracovní plocha dosahovat nad zápěstí.
Svěráky se nacházejí na koncích desky. V ní jsou ještě otvory, do kterých se umisťují podpěry uchycených výrobků. Do zadní části desky se umisťuje žlábek na odpad. Dají se do něj uložit i menší součástky.


Co je to Hoblice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hoblice. Co znamená odborný pojem Hoblice z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hoblice? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Hoblice je v kategorii nástroje

Klíčová slova: formulace, co to je, termín, slovo, definice, slovník, informace, popis, co znamená, terminologie, odborný výraz, pojem, co je to Hoblice?, význam pojmu, názvosloví, význam, význam slova, vysvětlení


Pojem Hoblice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hoblice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hoblice nebo též truhlářský ponk je pracovní stůl, určený pro ruční zpracování dřeva v truhlářské dílně. Hoblice je vyrobena ze dřeva. Je vybavena obvykle dvěma dřevěnými vozíky svěráků, které umožňují upnutí obráběných dřevěných výrobků.
Pracovní deska hoblice je zhotovena z masivního dřeva. Stojí na pevném podstavci, a její plocha měla by dosahovat stojícímu truhláři těsně nad zápěstí. Na koncích je opatřena svěráky a po délce má řadu otvorů pro podpěráky uchycovaného materiálu. V zadní části desky je žlab na drobné součásti a odpad.
Části hoblice: Stojan, trnož, deska, žlab, přední a zadní vozík, díry na poděráky, poděráky, vřeteno, klíč vřetena, příložka, šuplík, pražec, svorníkový šroub.

Více informací o slovu Hoblice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Hoblice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hoblice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Hoblice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hoblice na Youtube

Vyhledat heslo Hoblice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Hoblice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoblice například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Hoblice? resp. co vlastně znamená slovo Hoblice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoblice, odpověď na dotaz co je to Hoblice?. Víte např. kdo to je Adéla Šípová? Znáte a víte kdo je Martin Hausenblas? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.