Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slabika. Co znamená pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Co je to Slabika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Slabika?

Slabika (latinsky sylaba) je část slova, která se skládá z určitého počtu hlásek, častá je kombinace jedné souhlásky a jedné samohlásky. Slabiky mohou být otevřené (končící na samohlásku) nebo uzavřené (končící na souhlásku). Slova mohou být jednoslabičná nebo víceslabičná.


Co je to Slabika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Slabika. Co znamená pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Slabika) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Slabika patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: Slabika, formulace, slovník, informace, slovo, význam, heslo, názvosloví, co to je, význam slova, lexikon, synonymum, význam pojmu, přesný význam, terminus technicus, definice, Český jazyk, terminologie


Pojem Slabika je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Slabika?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Slabika je nejmenší organizační jednotka řeči, kterou vyslovujeme, část slova vyslovená jedním nárazem dechového proudu. Např. po-le- slovo vyslovujeme ne po hláskách, ale po slabikách. Slabika je tvořena jádrem, které obvykle bývá ohraničeno svahy. Slova mohou být bezslabičná (splývají se slabikou sousedního slova), jednoslabičná nebo víceslabičná. Jednotkou délky, trvání slabiky je mora.

Další informační zdroje o slovu Slabika

Hledat termín Slabika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Slabika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Slabika ve Wikizdrojích

Najít výraz Slabika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slabika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Slabika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slabika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Slabika? resp. co znamená Slabika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slabika, odpověď na dotaz co je to Slabika?. Víte např. kdo to je Yvetta Simonová? Znáte a víte kdo je Básník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.