Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Co je to Slabika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Slabika?

Slabika (latinsky sylaba) je část slova, která se skládá z určitého počtu hlásek, častá je kombinace jedné souhlásky a jedné samohlásky. Slabiky mohou být otevřené (končící na samohlásku) nebo uzavřené (končící na souhlásku). Slova mohou být jednoslabičná nebo víceslabičná.


Co je to Slabika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Slabika můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Slabika je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, Český jazyk, informace, co je to Slabika?, význam, definice pojmu, Slabika, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, názvosloví, pojem, wiki, co znamená, lexikon, co to je, heslo


Pojem Slabika je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Slabika?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slabika je nejmenší organizační jednotka řeči, kterou vyslovujeme, část slova vyslovená jedním nárazem dechového proudu. Např. po-le- slovo vyslovujeme ne po hláskách, ale po slabikách. Slabika je tvořena jádrem, které obvykle bývá ohraničeno svahy. Slova mohou být bezslabičná (splývají se slabikou sousedního slova), jednoslabičná nebo víceslabičná. Jednotkou délky, trvání slabiky je mora.

Další informační zdroje o slovu Slabika

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slabika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Slabika na Google.cz

Najít pojem Slabika ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slabika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Slabika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Slabika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slabika například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Slabika? resp. co přesně označuje termín Slabika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slabika, odpověď na dotaz co je to Slabika?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Dramatik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.