Co je to?
Odborný výraz, definice slova Slabika. Co znamená pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Co je Slabika?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Slabika

Slabika (latinsky sylaba) je část slova, která se skládá z určitého počtu hlásek, častá je kombinace jedné souhlásky a jedné samohlásky. Slabiky mohou být otevřené (končící na samohlásku) nebo uzavřené (končící na souhlásku). Slova mohou být jednoslabičná nebo víceslabičná.


Co je to Slabika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Slabika. Co znamená pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Slabika doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Slabika se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, význam slova, slovník, definice pojmu, Český jazyk, terminus technicus, přesný výraz, lexikon, pojem, popis, význam, formulace, názvosloví, Slabika, co znamená, synonymum, co je to Slabika?, význam pojmu


Pojem Slabika je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Slabika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slabika je nejmenší organizační jednotka řeči, kterou vyslovujeme, část slova vyslovená jedním nárazem dechového proudu. Např. po-le- slovo vyslovujeme ne po hláskách, ale po slabikách. Slabika je tvořena jádrem, které obvykle bývá ohraničeno svahy. Slova mohou být bezslabičná (splývají se slabikou sousedního slova), jednoslabičná nebo víceslabičná. Jednotkou délky, trvání slabiky je mora.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Slabika na Youtube

Zkusit najít pojem Slabika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Slabika ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Slabika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slabika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Slabika ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Slabika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Slabika? resp. co znamená Slabika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slabika, odpověď na dotaz co je to Slabika?. Víte např. kdo to je Milan Urban? Znáte a víte kdo je Blogger? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, velké a, slabika, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.