Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Co je to Slabika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Slabika?

Slabika (latinsky sylaba) je část slova, která se skládá z určitého počtu hlásek, častá je kombinace jedné souhlásky a jedné samohlásky. Slabiky mohou být otevřené (končící na samohlásku) nebo uzavřené (končící na souhlásku). Slova mohou být jednoslabičná nebo víceslabičná.


Co je to Slabika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slabika. Co znamená odborný pojem Slabika z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Slabika? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Slabika se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, Český jazyk, přesný význam, co znamená, odborné názvosloví, popis, Slabika, pojem, přesný výraz, co to je, terminus technicus, termín, terminologie, heslo, vysvětlení, wiki, odborný výraz, slovník


Pojem Slabika je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Slabika dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slabika je nejmenší organizační jednotka řeči, kterou vyslovujeme, část slova vyslovená jedním nárazem dechového proudu. Např. po-le- slovo vyslovujeme ne po hláskách, ale po slabikách. Slabika je tvořena jádrem, které obvykle bývá ohraničeno svahy. Slova mohou být bezslabičná (splývají se slabikou sousedního slova), jednoslabičná nebo víceslabičná. Jednotkou délky, trvání slabiky je mora.

Zkuste zjistit více informací o slovu Slabika v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Slabika na Youtube

Hledat pojem Slabika ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slabika ve Wikimedia Commons

Najít termín Slabika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Slabika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Slabika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slabika například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Slabika? resp. jaký je význam slova Slabika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slabika, odpověď na dotaz co je to Slabika?. Víte např. kdo to je Josef Suchánek? Znáte a víte kdo je Fejetonista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.