Co je to?
Odborný výraz, definice slova Garam másala. Co znamená pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Co je Garam másala? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Garam másala?

Garam másala je aromatická a výrazná směs koření, pocházející z Indie, kde patří k velmi oblíbeným druhům kořenících směsí. Skládá se z koriandru, římského kmínu, pískavice, hřebíčku, pepře, skořice, zázvoru, kmínu, anýzu a česneku, kurkumy, chilli, fenyklu, bobkového listu kardamomu, muškátového květu a muškátového oříšku nebo jen z části těchto ingrediencí. Garam másala není solená.
Její využití je poměrně široké – používá se v tradiční indické kuchyni, je vhodná jak do masitých, tak vegetariánských pokrmů. Kromě indických jídel jako je pilaf nebo birjuní je doporučena také k ochucení grilovaného nebo rožněného masa, mletého masa, minutek, na pečené kuře, do přípravy luštěnin, rýže nebo pokrmů s jogurtem či dalších jídel orientální kuchyně.


Co je to Garam másala? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Garam másala. Co znamená pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Garam másala s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Garam másala se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, Garam másala, význam slova, pojem, definice, formulace, odborné názvosloví, co znamená, informace, synonymum, význam, slovo, definice pojmu, termín, popis, terminologie, wiki, lexikon


Pojem Garam másala je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Garam másala? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Garam masála je pikantní až ostrá směs koření připravovaná v jižní Asii, především Indii a Pákistánu. Používá se k ochucení například jogurtu, rozličných pokrmů Indické kuchyně, včetně jídel připravovaných na jehle a na grilu.
Směs se v různých regionech Indie a Pákistánu skládá z odlišných ingrediencí. Tradiční jihoasijské hospodyně si připravují garam masálu doma samy podle svého rodinného receptu, běžně se však v zemích tohoto regionu prodávají hotové směsi, které jsou v balené podobě k sehnání i v Evropě.

Směs koření garam másala

Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay
Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Garam másala ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Garam másala na Youtube

Zkusit najít frázi Garam másala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Garam másala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Garam másala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Garam másala ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Garam másala například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Garam másala? resp. co se přesně ukrývá za slovem Garam másala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Garam másala, odpověď na dotaz co je to Garam másala?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Odborný asistent? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.