Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Garam másala. Co znamená pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Co je Garam másala?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Garam másala

Garam másala je aromatická a výrazná směs koření, pocházející z Indie, kde patří k velmi oblíbeným druhům kořenících směsí. Skládá se z koriandru, římského kmínu, pískavice, hřebíčku, pepře, skořice, zázvoru, kmínu, anýzu a česneku, kurkumy, chilli, fenyklu, bobkového listu kardamomu, muškátového květu a muškátového oříšku nebo jen z části těchto ingrediencí. Garam másala není solená.
Její využití je poměrně široké – používá se v tradiční indické kuchyni, je vhodná jak do masitých, tak vegetariánských pokrmů. Kromě indických jídel jako je pilaf nebo birjuní je doporučena také k ochucení grilovaného nebo rožněného masa, mletého masa, minutek, na pečené kuře, do přípravy luštěnin, rýže nebo pokrmů s jogurtem či dalších jídel orientální kuchyně.


Co je to Garam másala? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Garam másala. Co znamená pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Garam másala s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Garam másala se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, definice, terminologie, slovník, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, formulace, informace, Garam másala, wiki, odborný výraz, slovo, termín, heslo


Pojem Garam másala je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Garam másala?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Garam masála je pikantní až ostrá směs koření připravovaná v jižní Asii, především Indii a Pákistánu. Používá se k ochucení například jogurtu, rozličných pokrmů Indické kuchyně, včetně jídel připravovaných na jehle a na grilu.
Směs se v různých regionech Indie a Pákistánu skládá z odlišných ingrediencí. Tradiční jihoasijské hospodyně si připravují garam masálu doma samy podle svého rodinného receptu, běžně se však v zemích tohoto regionu prodávají hotové směsi, které jsou v balené podobě k sehnání i v Evropě.

Směs koření garam másala

Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay
Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Garam másala ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Garam másala ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Garam másala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Garam másala na Google.cz

Zkusit najít termín Garam másala ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Garam másala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Garam másala například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Garam másala? resp. co se přesně ukrývá za slovem Garam másala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Garam másala, odpověď na dotaz co je to Garam másala?. Víte např. kdo to je Cracker? Znáte a víte kdo je Oblastní manažer? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, avokado, garam másala, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.