Co je to?
Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Co je to Garam másala? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Garam másala?

Garam másala je aromatická a výrazná směs koření, pocházející z Indie, kde patří k velmi oblíbeným druhům kořenících směsí. Skládá se z koriandru, římského kmínu, pískavice, hřebíčku, pepře, skořice, zázvoru, kmínu, anýzu a česneku, kurkumy, chilli, fenyklu, bobkového listu kardamomu, muškátového květu a muškátového oříšku nebo jen z části těchto ingrediencí. Garam másala není solená.
Její využití je poměrně široké – používá se v tradiční indické kuchyni, je vhodná jak do masitých, tak vegetariánských pokrmů. Kromě indických jídel jako je pilaf nebo birjuní je doporučena také k ochucení grilovaného nebo rožněného masa, mletého masa, minutek, na pečené kuře, do přípravy luštěnin, rýže nebo pokrmů s jogurtem či dalších jídel orientální kuchyně.


Co je to Garam másala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Garam másala) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Garam másala patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, názvosloví, termín, Jídlo, význam pojmu, wiki, definice pojmu, vysvětlení, význam, odborný výraz, pojem, co je to Garam másala?, odborné názvosloví, synonymum, slovo, Garam másala, terminologie


Pojem Garam másala je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Garam másala dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Garam masála je pikantní až ostrá směs koření připravovaná v jižní Asii, především Indii a Pákistánu. Používá se k ochucení například jogurtu, rozličných pokrmů Indické kuchyně, včetně jídel připravovaných na jehle a na grilu.
Směs se v různých regionech Indie a Pákistánu skládá z odlišných ingrediencí. Tradiční jihoasijské hospodyně si připravují garam masálu doma samy podle svého rodinného receptu, běžně se však v zemích tohoto regionu prodávají hotové směsi, které jsou v balené podobě k sehnání i v Evropě.

Směs koření garam másala

Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay
Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Vyhledat výraz Garam másala ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Garam másala ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Garam másala ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Garam másala ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Garam másala ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Garam másala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Garam másala například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Garam másala? resp. jaký je přesný význam slova Garam másala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Garam másala, odpověď na dotaz co je to Garam másala?. Víte např. kdo to je Anna Kadeřávková? Znáte a víte kdo je Miroslav Toman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Garam másala v jiné sekci než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.