Co je to?
Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Co je to Garam másala? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Garam másala?

Garam másala je aromatická a výrazná směs koření, pocházející z Indie, kde patří k velmi oblíbeným druhům kořenících směsí. Skládá se z koriandru, římského kmínu, pískavice, hřebíčku, pepře, skořice, zázvoru, kmínu, anýzu a česneku, kurkumy, chilli, fenyklu, bobkového listu kardamomu, muškátového květu a muškátového oříšku nebo jen z části těchto ingrediencí. Garam másala není solená.
Její využití je poměrně široké – používá se v tradiční indické kuchyni, je vhodná jak do masitých, tak vegetariánských pokrmů. Kromě indických jídel jako je pilaf nebo birjuní je doporučena také k ochucení grilovaného nebo rožněného masa, mletého masa, minutek, na pečené kuře, do přípravy luštěnin, rýže nebo pokrmů s jogurtem či dalších jídel orientální kuchyně.


Co je to Garam másala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Garam másala patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: formulace, co znamená, informace, význam slova, slovo, popis, Garam másala, pojem, vysvětlení, odborný výraz, Jídlo, slovník, terminus technicus, názvosloví, lexikon, termín, definice, význam pojmu


Pojem Garam másala je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Garam másala? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Garam masála je pikantní až ostrá směs koření připravovaná v jižní Asii, především Indii a Pákistánu. Používá se k ochucení například jogurtu, rozličných pokrmů Indické kuchyně, včetně jídel připravovaných na jehle a na grilu.
Směs se v různých regionech Indie a Pákistánu skládá z odlišných ingrediencí. Tradiční jihoasijské hospodyně si připravují garam masálu doma samy podle svého rodinného receptu, běžně se však v zemích tohoto regionu prodávají hotové směsi, které jsou v balené podobě k sehnání i v Evropě.

Směs koření garam másala

Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay
Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Garam másala na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Garam másala ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Garam másala ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Garam másala ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Garam másala na Youtube

Najít heslo Garam másala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Garam másala například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Garam másala? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Garam másala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Garam másala, odpověď na dotaz co je to Garam másala?. Víte např. kdo to je George Clooney? Znáte a víte kdo je Stomatolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.