Co je to?
Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Co je to Garam másala? Význam slova

Co znamená termín Garam másala? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Garam másala je aromatická a výrazná směs koření, pocházející z Indie, kde patří k velmi oblíbeným druhům kořenících směsí. Skládá se z koriandru, římského kmínu, pískavice, hřebíčku, pepře, skořice, zázvoru, kmínu, anýzu a česneku, kurkumy, chilli, fenyklu, bobkového listu kardamomu, muškátového květu a muškátového oříšku nebo jen z části těchto ingrediencí. Garam másala není solená.
Její využití je poměrně široké – používá se v tradiční indické kuchyni, je vhodná jak do masitých, tak vegetariánských pokrmů. Kromě indických jídel jako je pilaf nebo birjuní je doporučena také k ochucení grilovaného nebo rožněného masa, mletého masa, minutek, na pečené kuře, do přípravy luštěnin, rýže nebo pokrmů s jogurtem či dalších jídel orientální kuchyně.


Co je to Garam másala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Garam másala. Co znamená odborný pojem Garam másala z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Garam másala sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Garam másala patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, slovník, význam pojmu, definice pojmu, Garam másala, slovo, Jídlo, vysvětlení, formulace, informace, popis, wiki, terminus technicus, názvosloví, terminologie, co je to Garam másala?, odborný výraz


Pojem Garam másala je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Garam másala můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Garam masála je pikantní až ostrá směs koření připravovaná v jižní Asii, především Indii a Pákistánu. Používá se k ochucení například jogurtu, rozličných pokrmů Indické kuchyně, včetně jídel připravovaných na jehle a na grilu.
Směs se v různých regionech Indie a Pákistánu skládá z odlišných ingrediencí. Tradiční jihoasijské hospodyně si připravují garam masálu doma samy podle svého rodinného receptu, běžně se však v zemích tohoto regionu prodávají hotové směsi, které jsou v balené podobě k sehnání i v Evropě.

Směs koření garam másala

Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay
Suroviny pro indickou směs koření garam másala. Autor: Veganamente Rakel S.I. zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Garam másala ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Garam másala na Google.cz

Hledat pojem Garam másala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Garam másala ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Garam másala ve Wikizdrojích

Najít pojem Garam másala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Garam másala například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Garam másala? resp. jaký je význam slova Garam másala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Garam másala, odpověď na dotaz co je to Garam másala?. Víte např. kdo to je IT konzultant? Znáte a víte kdo je Správce majetku? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.