Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Co je to Zeolit? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zeolit

Zeolit je název minerálu s pórovitou strukturou. Tento hlinitokřemičitý minerál má vulkanický původ. Jeho struktura je podobná včelímu plástu. Je ojedinělý uspořádáním atomů, které vytváří pravidelné kanálky a dutiny. V nich se mohou zachytávat různé látky.
Se zeolitem se lze setkat například pohlcovačích pachu, pracích prášcích, substrátech, používá se při čištění vody, při detoxikaci organizmu a dalších.


Co je to Zeolit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zeolit sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zeolit patří do sekce Chemie

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, význam, synonymum, přesný význam, lexikon, vysvětlení, přesný výraz, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, Chemie, Zeolit, co to je, co je to Zeolit?, Chemie


Pojem Zeolit je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zeolit?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zeolity (řecky zein – „vařit„ a lithos – „kámen“) jsou hlinitokřemičité minerály mající mikroporézní strukturu.
Termín zeolit byl původně vytvořen v 18. století švédským mineralogem Axelem Fredrikem Cronstedtem, který pozoroval, že při rychlém ohřívání přírodních minerálů kameny začnou tančit. Použitím řeckých slov, které znamenají „kameny, které vaří“, pojmenoval tento materiál zeolit. Kameny „vřou“, protože voda obsažená v pórech zeolitu uniká při zahřívání ven.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Zeolit ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zeolit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Zeolit na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zeolit ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Zeolit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Zeolit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zeolit například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zeolit? resp. co přesně označuje termín Zeolit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zeolit, odpověď na dotaz co je to Zeolit?. Víte např. kdo to je Spejbl? Znáte a víte kdo je Azrael? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Zeolit hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.