Co je to?
Definice výrazu, termínu Zeolit. Co znamená odborný pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Co je Zeolit?

Co znamená termín Zeolit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zeolit je název minerálu s pórovitou strukturou. Tento hlinitokřemičitý minerál má vulkanický původ. Jeho struktura je podobná včelímu plástu. Je ojedinělý uspořádáním atomů, které vytváří pravidelné kanálky a dutiny. V nich se mohou zachytávat různé látky.
Se zeolitem se lze setkat například pohlcovačích pachu, pracích prášcích, substrátech, používá se při čištění vody, při detoxikaci organizmu a dalších.


Co je to Zeolit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zeolit. Co znamená odborný pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zeolit? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Zeolit je v kategorii chemie

Klíčová slova: význam pojmu, informace, formulace, co je to Zeolit?, význam, přesný výraz, názvosloví, Zeolit, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, lexikon, pojem, co to je, co znamená, terminologie, přesný význam, slovník


Pojem Zeolit je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zeolit? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zeolity (řecky zein – „vařit„ a lithos – „kámen“) jsou hlinitokřemičité minerály mající mikroporézní strukturu.
Termín zeolit byl původně vytvořen v 18. století švédským mineralogem Axelem Fredrikem Cronstedtem, který pozoroval, že při rychlém ohřívání přírodních minerálů kameny začnou tančit. Použitím řeckých slov, které znamenají „kameny, které vaří“, pojmenoval tento materiál zeolit. Kameny „vřou“, protože voda obsažená v pórech zeolitu uniká při zahřívání ven.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Zeolit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Zeolit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Zeolit ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Zeolit ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zeolit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Zeolit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zeolit například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zeolit? resp. jaký je význam slova Zeolit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zeolit, odpověď na dotaz co je to Zeolit?. Víte např. kdo to je Dominika Gottová? Znáte a víte kdo je Marián Kotvan? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.