Co je to?
Definice výrazu Zeolit. Co znamená odborný pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Co to je Zeolit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zeolit

Zeolit je název minerálu s pórovitou strukturou. Tento hlinitokřemičitý minerál má vulkanický původ. Jeho struktura je podobná včelímu plástu. Je ojedinělý uspořádáním atomů, které vytváří pravidelné kanálky a dutiny. V nich se mohou zachytávat různé látky.
Se zeolitem se lze setkat například pohlcovačích pachu, pracích prášcích, substrátech, používá se při čištění vody, při detoxikaci organizmu a dalších.


Co je to Zeolit? Význam slova, termín, Definice výrazu Zeolit. Co znamená odborný pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zeolit? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zeolit patří do sekce chemie

Klíčová slova: chemie, synonymum, význam, vysvětlení, definice, co to je, co znamená, wiki, přesný výraz, informace, přesný význam, význam slova, slovo, termín, terminus technicus, význam pojmu, chemie, odborný výraz


Pojem Zeolit je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zeolit dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Zeolity (řecky zein – „vařit„ a lithos – „kámen“) jsou hlinitokřemičité minerály mající mikroporézní strukturu.
Termín zeolit byl původně vytvořen v 18. století švédským mineralogem Axelem Fredrikem Cronstedtem, který pozoroval, že při rychlém ohřívání přírodních minerálů kameny začnou tančit. Použitím řeckých slov, které znamenají „kameny, které vaří“, pojmenoval tento materiál zeolit. Kameny „vřou“, protože voda obsažená v pórech zeolitu uniká při zahřívání ven.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Zeolit na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zeolit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Zeolit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Zeolit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Zeolit ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zeolit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zeolit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Zeolit? resp. co označuje slovo Zeolit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zeolit, odpověď na dotaz co je to Zeolit?. Víte např. kdo to je Greta Thunbergová? Znáte a víte kdo je Denisa Nesvačilová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.