Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Co je to Zeolit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zeolit

Zeolit je název minerálu s pórovitou strukturou. Tento hlinitokřemičitý minerál má vulkanický původ. Jeho struktura je podobná včelímu plástu. Je ojedinělý uspořádáním atomů, které vytváří pravidelné kanálky a dutiny. V nich se mohou zachytávat různé látky.
Se zeolitem se lze setkat například pohlcovačích pachu, pracích prášcích, substrátech, používá se při čištění vody, při detoxikaci organizmu a dalších.


Co je to Zeolit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zeolit s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zeolit se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: slovo, wiki, význam pojmu, synonymum, definice, význam slova, slovník, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, informace, názvosloví, formulace, co znamená, heslo, co je to Zeolit?, popis, odborný výraz


Pojem Zeolit je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zeolit? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zeolity (řecky zein – „vařit„ a lithos – „kámen“) jsou hlinitokřemičité minerály mající mikroporézní strukturu.
Termín zeolit byl původně vytvořen v 18. století švédským mineralogem Axelem Fredrikem Cronstedtem, který pozoroval, že při rychlém ohřívání přírodních minerálů kameny začnou tančit. Použitím řeckých slov, které znamenají „kameny, které vaří“, pojmenoval tento materiál zeolit. Kameny „vřou“, protože voda obsažená v pórech zeolitu uniká při zahřívání ven.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zeolit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Zeolit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Zeolit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Zeolit na Google.cz

Hledat videa s názvem Zeolit na Youtube

Najít termín Zeolit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zeolit například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zeolit? resp. co se skrývá pod slovem Zeolit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zeolit, odpověď na dotaz co je to Zeolit?. Víte např. kdo to je Květa Fialová? Znáte a víte kdo je Marta Kubišová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Zeolit i v jiných kategoriích (než Chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.