Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Co je to Zeolit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zeolit

Zeolit je název minerálu s pórovitou strukturou. Tento hlinitokřemičitý minerál má vulkanický původ. Jeho struktura je podobná včelímu plástu. Je ojedinělý uspořádáním atomů, které vytváří pravidelné kanálky a dutiny. V nich se mohou zachytávat různé látky.
Se zeolitem se lze setkat například pohlcovačích pachu, pracích prášcích, substrátech, používá se při čištění vody, při detoxikaci organizmu a dalších.


Co je to Zeolit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zeolit? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zeolit patří do sekce Chemie

Klíčová slova: vysvětlení, informace, přesný výraz, Chemie, co je to Zeolit?, terminus technicus, popis, Zeolit, slovník, terminologie, definice pojmu, význam pojmu, co to je, wiki, přesný význam, slovo, význam, heslo


Pojem Zeolit je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zeolit? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zeolity (řecky zein – „vařit„ a lithos – „kámen“) jsou hlinitokřemičité minerály mající mikroporézní strukturu.
Termín zeolit byl původně vytvořen v 18. století švédským mineralogem Axelem Fredrikem Cronstedtem, který pozoroval, že při rychlém ohřívání přírodních minerálů kameny začnou tančit. Použitím řeckých slov, které znamenají „kameny, které vaří“, pojmenoval tento materiál zeolit. Kameny „vřou“, protože voda obsažená v pórech zeolitu uniká při zahřívání ven.

Další zdroje informací

Hledat heslo Zeolit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Zeolit ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zeolit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Zeolit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Zeolit na Google.cz

Vyhledat výraz Zeolit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zeolit například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Zeolit? resp. jaká je definice slova Zeolit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zeolit, odpověď na dotaz co je to Zeolit?. Víte např. kdo to je Ivan Medek? Znáte a víte kdo je Marta Kubišová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.