Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Co je to Zeolit? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zeolit?

Zeolit je název minerálu s pórovitou strukturou. Tento hlinitokřemičitý minerál má vulkanický původ. Jeho struktura je podobná včelímu plástu. Je ojedinělý uspořádáním atomů, které vytváří pravidelné kanálky a dutiny. V nich se mohou zachytávat různé látky.
Se zeolitem se lze setkat například pohlcovačích pachu, pracích prášcích, substrátech, používá se při čištění vody, při detoxikaci organizmu a dalších.


Co je to Zeolit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zeolit. Co znamená pojem Zeolit z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zeolit patří do sekce Chemie

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, význam slova, slovo, terminologie, termín, význam, Chemie, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, Zeolit, slovník, informace, pojem, co je to Zeolit?


Pojem Zeolit je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zeolit dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zeolity (řecky zein – „vařit„ a lithos – „kámen“) jsou hlinitokřemičité minerály mající mikroporézní strukturu.
Termín zeolit byl původně vytvořen v 18. století švédským mineralogem Axelem Fredrikem Cronstedtem, který pozoroval, že při rychlém ohřívání přírodních minerálů kameny začnou tančit. Použitím řeckých slov, které znamenají „kameny, které vaří“, pojmenoval tento materiál zeolit. Kameny „vřou“, protože voda obsažená v pórech zeolitu uniká při zahřívání ven.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Zeolit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Zeolit ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Zeolit na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zeolit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Zeolit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Zeolit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zeolit například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zeolit? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zeolit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zeolit, odpověď na dotaz co je to Zeolit?. Víte např. kdo to je Pablb? Znáte a víte kdo je Instalatér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.