Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Co je to Frisbee? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Frisbee?

Frisbee, jinak také laicky nazývané létající talíř, je disk, který je vyrobený z plastu. Tento házecí disk se využívá v různých druzích sportů i jen tak pro zábavu. Svůj původ má frisbee ve Spojených státech, kde vzniklo ve 40. letech minulého století. Používalo se při hře na univerzitách. Pro velkou popularitu začala sériová výroba v roce 1955. Samotný tvar byl inspirován obalem na koláče firmy Frisbie, kterými si studenti pro zábavu házeli. Název frisbee, frisbíčko zlidověl a nyní je užíván pro všechny házecí talíře.
Frisbee je nejčastěji z plastu, mívá průměr 20-25 cm. Je kulatý a má aerodynamický tvar. To mu umožňuje snadné házení i let. Využívá se i při různých druzích sportů, například dogfrisbee, discgolf, freestyle frisbee, ufobal a další. U nás se používá především při rekreační hře nebo při psích sportech. Frisbee slouží také k reklamním účelům, na jeho povrch lze snadno aplikovat potisk.


Co je to Frisbee? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Frisbee sdílejte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Frisbee je v kategorii sport

Klíčová slova: význam, termín, informace, definice pojmu, slovník, heslo, wiki, význam slova, Frisbee, sport, popis, sport, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Frisbee je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frisbee? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Frisbee (někdy též létající talíř) je házecí talíř (disk) vyrobený nejčastěji z plastu, který je určený jak pro sportovní, tak i zábavní využití.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Frisbee ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Frisbee ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Frisbee na Youtube

Vyhledat slovo Frisbee ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Frisbee ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Frisbee na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frisbee například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Frisbee? resp. co se přesně ukrývá za slovem Frisbee? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frisbee, odpověď na dotaz co je to Frisbee?. Víte např. kdo to je Kulak? Znáte a víte kdo je Thálie? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.