Co je to?
Definice výrazu, termínu Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Co je Frisbee?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Frisbee

Frisbee, jinak také laicky nazývané létající talíř, je disk, který je vyrobený z plastu. Tento házecí disk se využívá v různých druzích sportů i jen tak pro zábavu. Svůj původ má frisbee ve Spojených státech, kde vzniklo ve 40. letech minulého století. Používalo se při hře na univerzitách. Pro velkou popularitu začala sériová výroba v roce 1955. Samotný tvar byl inspirován obalem na koláče firmy Frisbie, kterými si studenti pro zábavu házeli. Název frisbee, frisbíčko zlidověl a nyní je užíván pro všechny házecí talíře.
Frisbee je nejčastěji z plastu, mívá průměr 20-25 cm. Je kulatý a má aerodynamický tvar. To mu umožňuje snadné házení i let. Využívá se i při různých druzích sportů, například dogfrisbee, discgolf, freestyle frisbee, ufobal a další. U nás se používá především při rekreační hře nebo při psích sportech. Frisbee slouží také k reklamním účelům, na jeho povrch lze snadno aplikovat potisk.


Co je to Frisbee? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Frisbee? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Frisbee je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, význam, wiki, terminus technicus, odborné názvosloví, synonymum, sport, co to je, pojem, definice pojmu, co znamená, co je to Frisbee?, Frisbee, popis, slovník, odborný výraz, definice


Pojem Frisbee je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frisbee? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frisbee (někdy též létající talíř) je házecí talíř (disk) vyrobený nejčastěji z plastu, který je určený jak pro sportovní, tak i zábavní využití.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Frisbee ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frisbee ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Frisbee ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Frisbee na Youtube

Najít pojem Frisbee ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Frisbee ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Frisbee například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Frisbee? resp. co se skrývá pod slovem Frisbee? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frisbee, odpověď na dotaz co je to Frisbee?. Víte např. kdo to je Milan Kundera? Znáte a víte kdo je Alexej Čepička? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Frisbee hledat i v jiných kategoriích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.