Co je to?
Definice výrazu, termínu Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Co je to Frisbee? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Frisbee

Frisbee, jinak také laicky nazývané létající talíř, je disk, který je vyrobený z plastu. Tento házecí disk se využívá v různých druzích sportů i jen tak pro zábavu. Svůj původ má frisbee ve Spojených státech, kde vzniklo ve 40. letech minulého století. Používalo se při hře na univerzitách. Pro velkou popularitu začala sériová výroba v roce 1955. Samotný tvar byl inspirován obalem na koláče firmy Frisbie, kterými si studenti pro zábavu házeli. Název frisbee, frisbíčko zlidověl a nyní je užíván pro všechny házecí talíře.
Frisbee je nejčastěji z plastu, mívá průměr 20-25 cm. Je kulatý a má aerodynamický tvar. To mu umožňuje snadné házení i let. Využívá se i při různých druzích sportů, například dogfrisbee, discgolf, freestyle frisbee, ufobal a další. U nás se používá především při rekreační hře nebo při psích sportech. Frisbee slouží také k reklamním účelům, na jeho povrch lze snadno aplikovat potisk.


Co je to Frisbee? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Frisbee? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Frisbee je v kategorii Sport

Klíčová slova: informace, lexikon, přesný výraz, wiki, co je to Frisbee?, význam, slovo, formulace, význam slova, terminologie, heslo, Sport, přesný význam, co znamená, definice pojmu, termín, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Frisbee je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Frisbee?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frisbee (někdy též létající talíř) je házecí talíř (disk) vyrobený nejčastěji z plastu, který je určený jak pro sportovní, tak i zábavní využití.

Zkuste zjistit více informací o slovu Frisbee v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frisbee ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Frisbee ve Wikislovníku

Najít termín Frisbee ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Frisbee ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Frisbee ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Frisbee na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frisbee například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Frisbee? resp. jaký je přesný význam slova Frisbee? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frisbee, odpověď na dotaz co je to Frisbee?. Víte např. kdo to je Repetent? Znáte a víte kdo je Lucie Sulovská? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Frisbee hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.