Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Co je to Frisbee? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Frisbee?

Frisbee, jinak také laicky nazývané létající talíř, je disk, který je vyrobený z plastu. Tento házecí disk se využívá v různých druzích sportů i jen tak pro zábavu. Svůj původ má frisbee ve Spojených státech, kde vzniklo ve 40. letech minulého století. Používalo se při hře na univerzitách. Pro velkou popularitu začala sériová výroba v roce 1955. Samotný tvar byl inspirován obalem na koláče firmy Frisbie, kterými si studenti pro zábavu házeli. Název frisbee, frisbíčko zlidověl a nyní je užíván pro všechny házecí talíře.
Frisbee je nejčastěji z plastu, mívá průměr 20-25 cm. Je kulatý a má aerodynamický tvar. To mu umožňuje snadné házení i let. Využívá se i při různých druzích sportů, například dogfrisbee, discgolf, freestyle frisbee, ufobal a další. U nás se používá především při rekreační hře nebo při psích sportech. Frisbee slouží také k reklamním účelům, na jeho povrch lze snadno aplikovat potisk.


Co je to Frisbee? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frisbee. Co znamená odborný pojem Frisbee z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Frisbee? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Frisbee je v kategorii sport

Klíčová slova: sport, terminologie, synonymum, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, termín, popis, co znamená, wiki, terminus technicus, slovník, co to je, názvosloví, význam slova, co je to Frisbee?, slovo, přesný význam


Pojem Frisbee je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frisbee? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Frisbee (někdy též létající talíř) je házecí talíř (disk) vyrobený nejčastěji z plastu, který je určený jak pro sportovní, tak i zábavní využití.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Frisbee ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Frisbee ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Frisbee ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Frisbee ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Frisbee na Google.cz

Hledat výraz Frisbee ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frisbee například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Frisbee? resp. jaká je definice termínu Frisbee? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frisbee, odpověď na dotaz co je to Frisbee?. Víte např. kdo to je Alexander Hemala? Znáte a víte kdo je Teolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Frisbee v jiné sekci než sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.