Co je to?
Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Odchodné?

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.


Co je to Odchodné? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Odchodné? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Odchodné je v sekci Právo

Klíčová slova: význam slova, pojem, wiki, synonymum, co je to Odchodné?, popis, lexikon, formulace, terminus technicus, termín, definice pojmu, názvosloví, Odchodné, slovo, význam pojmu, význam, terminologie, přesný význam


Pojem Odchodné je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Odchodné doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Odchodné ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odchodné ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Odchodné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Odchodné ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odchodné ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Odchodné ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Odchodné například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Odchodné? resp. co znamená slovo Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Johann Sebastian Bach? Znáte a víte kdo je Ivan Chrenko? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.