Co je to?
Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Odchodné?

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.


Co je to Odchodné? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Odchodné se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: co je to Odchodné?, lexikon, definice, Právo, slovník, pojem, význam, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, Právo, význam pojmu, přesný význam, informace, popis, terminus technicus


Pojem Odchodné je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Odchodné ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Odchodné ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Odchodné ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odchodné ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Odchodné ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Odchodné na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Odchodné například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Odchodné? resp. co to je Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Nácek? Znáte a víte kdo je Živnostník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.