Co je to?
Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Odchodné?

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.


Co je to Odchodné? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Odchodné sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odchodné patří do sekce Právo

Klíčová slova: Odchodné, Právo, synonymum, popis, význam slova, formulace, definice, co je to Odchodné?, terminologie, termín, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, informace, slovník, wiki, terminus technicus, Právo


Pojem Odchodné je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Odchodné

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odchodné ve Wikimedia Commons

Najít termín Odchodné ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Odchodné na Youtube

Vyhledat pojem Odchodné ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Odchodné ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odchodné ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Odchodné například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Odchodné? resp. co znamená výraz Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Učitel národů? Znáte a víte kdo je Barbora Seemanová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Odchodné v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.