Co je to?
Odborný výraz, definice slova Odchodné. Co znamená pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Odchodné?

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.


Co je to Odchodné? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Odchodné. Co znamená pojem Odchodné z kategorie Právo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Odchodné s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Odchodné se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, definice pojmu, co to je, co je to Odchodné?, právo, význam, heslo, popis, lexikon, názvosloví, synonymum, právo, význam slova, přesný význam, terminologie, definice, odborný výraz


Pojem Odchodné je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Odchodné

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odchodné ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Odchodné ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Odchodné ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odchodné ve Wikimedia Commons

Najít výraz Odchodné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Odchodné ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Odchodné například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Odchodné? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Neoliberál? Znáte a víte kdo je Jakub Nvota? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Odchodné i v jiné části webu než je kategorie právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.