Co je to?
Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Odchodné?

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.


Co je to Odchodné? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Odchodné sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Odchodné je v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, co to je, terminologie, vysvětlení, Právo, význam pojmu, co znamená, slovník, definice pojmu, lexikon, termín, synonymum, popis, pojem, heslo, Odchodné, odborné názvosloví, definice


Pojem Odchodné je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Odchodné zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Odchodné ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Odchodné na Google.cz

Hledat výraz Odchodné ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Odchodné ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Odchodné ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odchodné ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Odchodné například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Odchodné? resp. co přesně označuje termín Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Živnostník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.