Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Co je to Odchodné? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Odchodné

Odchodné upravuje zákoník práce. Sjednává se s takovým zaměstnancem, který byl do pracovního poměru zvolen nebo jmenován. Odchodné kompenzuje ztráty zaměstnance, ke kterým by došlo, pokud by byl odvolán z funkce ještě předtím, než skončí jeho funkční období.
Podmínkou pro odchodné je také to, že se dohodne i konkurenční doložka. Podle ní nesmí zaměstnanec po určitou dobu po ukončení pracovního poměru vykonávat přesně definovanou činnost, kterou konal pro původního zaměstnavatele, nebo takovou činnost, která by bývalého zaměstnavatele poškodila.


Co je to Odchodné? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odchodné. Co znamená odborný pojem Odchodné z kategorie Právo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Odchodné můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Odchodné je v sekci právo

Klíčová slova: formulace, význam, význam pojmu, heslo, definice, lexikon, právo, odborné názvosloví, co znamená, slovo, wiki, Odchodné, význam slova, přesný výraz, pojem, vysvětlení, synonymum, přesný význam


Pojem Odchodné je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Odchodné zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Odchodné ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Odchodné na Google.cz

Hledat termín Odchodné ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odchodné ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Odchodné ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Odchodné na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Odchodné například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Odchodné? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odchodné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odchodné, odpověď na dotaz co je to Odchodné?. Víte např. kdo to je Překladatel? Znáte a víte kdo je Pavel Landovský? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.