Co je to?
Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Co je to Syrovátka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Syrovátka

Syrovátka vzniká při výrobě tvarohu z mléka. Aby vznikl tvaroh, mléko se úmyslně srazí. Vznikne tak tuhá část (kasein) a tekutá (mléčné sérum nebo syrovátka). V minulosti se syrovátka vylévala jako odpadní surovina, v současnosti se vysoce cení nízké množství kalorií a vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, které syrovátka obsahuje.
Při konzumaci je však potřeba dávat pozor na zvýšené množství soli a laktóz, což může způsobit značné problémy alergikům. Používá se jak v tekutém, tak v suchém stavu.


Co je to Syrovátka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Syrovátka můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Syrovátka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, slovník, informace, přesný výraz, pojem, vysvětlení, wiki, Syrovátka, co je to Syrovátka?, synonymum, co to je, slovo, odborný výraz, heslo, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, definice


Pojem Syrovátka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Syrovátka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Syrovátka je bíložlutá tekutina, která vzniká po sražení mléka. Syrovátka je mléčné sérum, které vzniká odstraněním kaseinu z mléka, kdy po sražením mléka vzniká tuhá složka kasein (v podstatě tvaroh) a tekutá složka - syrovátka, nazývaná též mléčné sérum. V minulosti byla likvidována jako odpad. Rostoucí ekologická zátěž byla jedním z důvodů snahy o její další využívání.

Více informací o pojmu Syrovátka lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Syrovátka ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Syrovátka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Syrovátka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Syrovátka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Syrovátka na Google.cz

Zkusit najít výraz Syrovátka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Syrovátka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Syrovátka? resp. co znamená slovo Syrovátka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syrovátka, odpověď na dotaz co je to Syrovátka?. Víte např. kdo to je Jiří Růžička? Znáte a víte kdo je Tereza Voříšková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.