Co je to?
Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Co je to Syrovátka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Syrovátka?

Syrovátka vzniká při výrobě tvarohu z mléka. Aby vznikl tvaroh, mléko se úmyslně srazí. Vznikne tak tuhá část (kasein) a tekutá (mléčné sérum nebo syrovátka). V minulosti se syrovátka vylévala jako odpadní surovina, v současnosti se vysoce cení nízké množství kalorií a vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, které syrovátka obsahuje.
Při konzumaci je však potřeba dávat pozor na zvýšené množství soli a laktóz, což může způsobit značné problémy alergikům. Používá se jak v tekutém, tak v suchém stavu.


Co je to Syrovátka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Syrovátka? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Syrovátka je v sekci Jídlo

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, Jídlo, přesný význam, lexikon, přesný výraz, termín, popis, význam slova, Syrovátka, co je to Syrovátka?, synonymum, co to je, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví


Pojem Syrovátka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Syrovátka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Syrovátka je bíložlutá tekutina, která vzniká po sražení mléka. Syrovátka je mléčné sérum, které vzniká odstraněním kaseinu z mléka, kdy po sražením mléka vzniká tuhá složka kasein (v podstatě tvaroh) a tekutá složka - syrovátka, nazývaná též mléčné sérum. V minulosti byla likvidována jako odpad. Rostoucí ekologická zátěž byla jedním z důvodů snahy o její další využívání.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Syrovátka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Syrovátka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Syrovátka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Syrovátka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Syrovátka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Syrovátka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Syrovátka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Syrovátka? resp. co přesně znamená slovo Syrovátka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syrovátka, odpověď na dotaz co je to Syrovátka?. Víte např. kdo to je Soudruh? Znáte a víte kdo je John Vanhara? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.