Co je to?
Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Co je to Syrovátka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Syrovátka?

Syrovátka vzniká při výrobě tvarohu z mléka. Aby vznikl tvaroh, mléko se úmyslně srazí. Vznikne tak tuhá část (kasein) a tekutá (mléčné sérum nebo syrovátka). V minulosti se syrovátka vylévala jako odpadní surovina, v současnosti se vysoce cení nízké množství kalorií a vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, které syrovátka obsahuje.
Při konzumaci je však potřeba dávat pozor na zvýšené množství soli a laktóz, což může způsobit značné problémy alergikům. Používá se jak v tekutém, tak v suchém stavu.


Co je to Syrovátka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Syrovátka? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Syrovátka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: heslo, význam slova, Syrovátka, přesný význam, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, co je to Syrovátka?, význam, terminologie, co to je, definice pojmu, definice, názvosloví, wiki, pojem, vysvětlení


Pojem Syrovátka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Syrovátka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Syrovátka je bíložlutá tekutina, která vzniká po sražení mléka. Syrovátka je mléčné sérum, které vzniká odstraněním kaseinu z mléka, kdy po sražením mléka vzniká tuhá složka kasein (v podstatě tvaroh) a tekutá složka - syrovátka, nazývaná též mléčné sérum. V minulosti byla likvidována jako odpad. Rostoucí ekologická zátěž byla jedním z důvodů snahy o její další využívání.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Syrovátka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Syrovátka ve Wikislovníku

Najít výraz Syrovátka na Google.cz

Vyhledat pojem Syrovátka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Syrovátka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Syrovátka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Syrovátka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Syrovátka? resp. co znamená slovo Syrovátka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syrovátka, odpověď na dotaz co je to Syrovátka?. Víte např. kdo to je Mudrlant? Znáte a víte kdo je John Vanhara? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.