Co je to?
Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Co je to Syrovátka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Syrovátka?

Syrovátka vzniká při výrobě tvarohu z mléka. Aby vznikl tvaroh, mléko se úmyslně srazí. Vznikne tak tuhá část (kasein) a tekutá (mléčné sérum nebo syrovátka). V minulosti se syrovátka vylévala jako odpadní surovina, v současnosti se vysoce cení nízké množství kalorií a vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, které syrovátka obsahuje.
Při konzumaci je však potřeba dávat pozor na zvýšené množství soli a laktóz, což může způsobit značné problémy alergikům. Používá se jak v tekutém, tak v suchém stavu.


Co je to Syrovátka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Syrovátka můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Syrovátka je v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, informace, terminologie, synonymum, Jídlo, Syrovátka, pojem, názvosloví, wiki, formulace, co znamená, význam, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, heslo


Pojem Syrovátka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Syrovátka?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Syrovátka je bíložlutá tekutina, která vzniká po sražení mléka. Syrovátka je mléčné sérum, které vzniká odstraněním kaseinu z mléka, kdy po sražením mléka vzniká tuhá složka kasein (v podstatě tvaroh) a tekutá složka - syrovátka, nazývaná též mléčné sérum. V minulosti byla likvidována jako odpad. Rostoucí ekologická zátěž byla jedním z důvodů snahy o její další využívání.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Syrovátka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Syrovátka na Youtube

Najít heslo Syrovátka ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Syrovátka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Syrovátka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Syrovátka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Syrovátka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Syrovátka? resp. co přesně označuje termín Syrovátka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syrovátka, odpověď na dotaz co je to Syrovátka?. Víte např. kdo to je Legionář? Znáte a víte kdo je Linda Rybová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Syrovátka i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.