Co je to?
Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Co je to Syrovátka? Význam slova

Co znamená termín Syrovátka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Syrovátka vzniká při výrobě tvarohu z mléka. Aby vznikl tvaroh, mléko se úmyslně srazí. Vznikne tak tuhá část (kasein) a tekutá (mléčné sérum nebo syrovátka). V minulosti se syrovátka vylévala jako odpadní surovina, v současnosti se vysoce cení nízké množství kalorií a vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, které syrovátka obsahuje.
Při konzumaci je však potřeba dávat pozor na zvýšené množství soli a laktóz, což může způsobit značné problémy alergikům. Používá se jak v tekutém, tak v suchém stavu.


Co je to Syrovátka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Syrovátka. Co znamená pojem Syrovátka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Syrovátka doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Syrovátka se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, definice pojmu, formulace, pojem, význam slova, význam, popis, názvosloví, přesný výraz, co to je, heslo, synonymum, význam pojmu, přesný význam, co je to Syrovátka?, wiki, odborný výraz


Pojem Syrovátka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Syrovátka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Syrovátka je bíložlutá tekutina, která vzniká po sražení mléka. Syrovátka je mléčné sérum, které vzniká odstraněním kaseinu z mléka, kdy po sražením mléka vzniká tuhá složka kasein (v podstatě tvaroh) a tekutá složka - syrovátka, nazývaná též mléčné sérum. V minulosti byla likvidována jako odpad. Rostoucí ekologická zátěž byla jedním z důvodů snahy o její další využívání.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Syrovátka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Syrovátka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Syrovátka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Syrovátka ve Wikislovníku

Hledat slovo Syrovátka ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Syrovátka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Syrovátka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Syrovátka? resp. co to je Syrovátka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syrovátka, odpověď na dotaz co je to Syrovátka?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Linda Rybová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Syrovátka hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.