Co je to?
Výraz, termín, definice slova Varenyky. Co znamená odborný pojem Varenyky z kategorie Jídlo?

Co je to Varenyky? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Varenyky?

Vareniky neboli varenyky jsou pokrm připomínající italské ravioli. Jde o taštičky z těsta, které jsou plněny různými náplněmi. Připravuje se sladká i slaná varianta. Vareniky jsou tradiční ukrajinské jídlo, připomíná slovanské pirohy. Mohu být půlměsícové nebo čtvercové.
Plní se masem, bramborami, zelím, tvarohem nebo ovocem. Po uvaření se polévají máslem a zakysanou smetanou, popřípadě sypou cukrem. Někdy se také podávají se škvarky, smetanou a cibulí. Vareniky připomínají pirohy, pokud by byly naplněné masem, byly by to pelmeně, které mají původ na Sibiři a jsou tradičním jídlem v Rusku.


Co je to Varenyky? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Varenyky. Co znamená odborný pojem Varenyky z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Varenyky doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Varenyky se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: lexikon, popis, terminus technicus, co to je, význam slova, vysvětlení, odborný výraz, slovo, terminologie, názvosloví, heslo, odborné názvosloví, termín, přesný význam, informace, definice pojmu, jídlo, přesný výraz


Pojem Varenyky je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Varenyky píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Varenyky (z ukrajinského вареники) nebo vareniky (z ruského вареники) jsou plněné těstovinové taštičky podobné italským ravioli. Jsou ukrajinským národním jídlem, který je vlastně ukrajinskou obdobou slovanských pirohů. Mívají tvar čtverce nebo půlměsíce a jako náplň se do nich používají brambory, maso, zelí, tvaroh nebo také ovoce. Varenyky se podávají polité máslem s kysanou smetanou, sladké varianty s cukrem. Další možností je přidat na ně škvarky, cibuli a smetanu. Taštičky plněné masem se spíše nazývají pelmeně, pocházejí ze Sibiře a jsou typičtější pro Rusko. Velmi podobné jsou také slovenské pirohy.

Ukrajinské varenyky

Ukrajinské varenyky se smetanou ze Záporoží. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Ukrajinské varenyky se smetanou ze Záporoží. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Varenyky ve vyhledávači Qwant

Najít termín Varenyky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Varenyky ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Varenyky na Youtube

Vyhledat heslo Varenyky ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Varenyky ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Varenyky například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Varenyky? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Varenyky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Varenyky, odpověď na dotaz co je to Varenyky?. Víte např. kdo to je Blbeček? Znáte a víte kdo je Konduktér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.