Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Varenyky. Co znamená pojem Varenyky z kategorie Jídlo?

Co to je Varenyky? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Varenyky

Vareniky neboli varenyky jsou pokrm připomínající italské ravioli. Jde o taštičky z těsta, které jsou plněny různými náplněmi. Připravuje se sladká i slaná varianta. Vareniky jsou tradiční ukrajinské jídlo, připomíná slovanské pirohy. Mohu být půlměsícové nebo čtvercové.
Plní se masem, bramborami, zelím, tvarohem nebo ovocem. Po uvaření se polévají máslem a zakysanou smetanou, popřípadě sypou cukrem. Někdy se také podávají se škvarky, smetanou a cibulí. Vareniky připomínají pirohy, pokud by byly naplněné masem, byly by to pelmeně, které mají původ na Sibiři a jsou tradičním jídlem v Rusku.


Co je to Varenyky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Varenyky. Co znamená pojem Varenyky z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Varenyky s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Varenyky se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, definice, wiki, názvosloví, popis, slovník, termín, Varenyky, terminologie, Jídlo, formulace, vysvětlení, Jídlo, význam slova


Pojem Varenyky je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Varenyky? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Varenyky (z ukrajinského вареники) nebo vareniky (z ruského вареники) jsou plněné těstovinové taštičky podobné italským ravioli. Jsou ukrajinským národním jídlem, který je vlastně ukrajinskou obdobou slovanských pirohů. Mívají tvar čtverce nebo půlměsíce a jako náplň se do nich používají brambory, maso, zelí, tvaroh nebo také ovoce. Varenyky se podávají polité máslem s kysanou smetanou, sladké varianty s cukrem. Další možností je přidat na ně škvarky, cibuli a smetanu. Taštičky plněné masem se spíše nazývají pelmeně, pocházejí ze Sibiře a jsou typičtější pro Rusko. Velmi podobné jsou také slovenské pirohy.

Ukrajinské varenyky

Ukrajinské varenyky se smetanou ze Záporoží. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Ukrajinské varenyky se smetanou ze Záporoží. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Varenyky ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Varenyky ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Varenyky na Youtube

Vyhledat slovo Varenyky ve Wikizdrojích

Hledat pojem Varenyky ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Varenyky ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Varenyky například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Varenyky? resp. co to je Varenyky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Varenyky, odpověď na dotaz co je to Varenyky?. Víte např. kdo to je Lakota? Znáte a víte kdo je Jackie Chan? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Varenyky i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.