Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Varenyky. Co znamená pojem Varenyky z kategorie Jídlo?

Co to je Varenyky? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Varenyky

Vareniky neboli varenyky jsou pokrm připomínající italské ravioli. Jde o taštičky z těsta, které jsou plněny různými náplněmi. Připravuje se sladká i slaná varianta. Vareniky jsou tradiční ukrajinské jídlo, připomíná slovanské pirohy. Mohu být půlměsícové nebo čtvercové.
Plní se masem, bramborami, zelím, tvarohem nebo ovocem. Po uvaření se polévají máslem a zakysanou smetanou, popřípadě sypou cukrem. Někdy se také podávají se škvarky, smetanou a cibulí. Vareniky připomínají pirohy, pokud by byly naplněné masem, byly by to pelmeně, které mají původ na Sibiři a jsou tradičním jídlem v Rusku.


Co je to Varenyky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Varenyky. Co znamená pojem Varenyky z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Varenyky? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Varenyky je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, synonymum, slovo, odborné názvosloví, slovník, terminologie, definice, odborný výraz, termín, význam pojmu, popis, Jídlo, heslo, Varenyky, pojem, význam slova, co to je, terminus technicus


Pojem Varenyky je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Varenyky?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Varenyky (z ukrajinského вареники) nebo vareniky (z ruského вареники) jsou plněné těstovinové taštičky podobné italským ravioli. Jsou ukrajinským národním jídlem, který je vlastně ukrajinskou obdobou slovanských pirohů. Mívají tvar čtverce nebo půlměsíce a jako náplň se do nich používají brambory, maso, zelí, tvaroh nebo také ovoce. Varenyky se podávají polité máslem s kysanou smetanou, sladké varianty s cukrem. Další možností je přidat na ně škvarky, cibuli a smetanu. Taštičky plněné masem se spíše nazývají pelmeně, pocházejí ze Sibiře a jsou typičtější pro Rusko. Velmi podobné jsou také slovenské pirohy.

Ukrajinské varenyky

Ukrajinské varenyky se smetanou ze Záporoží. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Ukrajinské varenyky se smetanou ze Záporoží. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu Varenyky v následujících zdrojích

Najít heslo Varenyky ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Varenyky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Varenyky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Varenyky ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Varenyky na Youtube

Najít slovo Varenyky ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Varenyky například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Varenyky? resp. jaká je definice slova Varenyky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Varenyky, odpověď na dotaz co je to Varenyky?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Fundraiser? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Varenyky hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.