Co je to?
Definice výrazu, termínu Movember. Co znamená odborný pojem Movember z kategorie Kultura?

Co je to Movember? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Movember?

Movember je charitativní akce zaměřená na podporu prevence mužských onemocnění, jako je např. rakovina prostaty. Probíhá v listopadu (což je prý měsíc mužské solidarity) a to tak, že se na začátku měsíce muži oholí a pak si až do jeho konce nechávají narůst knír. Po celý listopad jsou vybírány finanční prostředky. Název pochází z anglických slov "moustache" - knír a "november" - listopad.


Co je to Movember? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Movember. Co znamená odborný pojem Movember z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Movember? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Movember se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: co znamená, definice, slovo, odborný výraz, význam, přesný výraz, wiki, Kultura, Kultura, přesný význam, význam slova, pojem, terminologie, formulace, význam pojmu, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Movember je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Movember můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Movember ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Movember ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Movember ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Movember ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Movember ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Movember ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Movember například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Movember? resp. jaká je definice termínu Movember? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Movember, odpověď na dotaz co je to Movember?. Víte např. kdo to je Nohsled? Znáte a víte kdo je Mohel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?