Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tiebreak. Co znamená odborný pojem Tiebreak z kategorie Sport?

Co je to Tiebreak? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tiebreak?

Tiebreak je pojem z oblasti sportu, konkrétně tenisu. Jde o zkrácenou hru, ke které dochází na konci jednotlivých setů zápasu. K tiebreaku se přistupuje, když nastane rovnost gamů. Zkrácená hra byla zavedena kvůli zkrácení vyrovnaných zápasů již počátkem sedmdesátých let minulého století. Základem tiebreaku je počítání míčů a bodů, které se liší od standardu. Každý míč se rovná jednomu bodu. Aby hráč získal set, musí získat 7 bodů a dvoubodový náskok na soupeře. Hra trvá, dokud tento stav nenastane. Servis hráčů se střídá po dvou bodech, po každých šesti bodech se mění strany kurtu.
Použití tiebreaku se řídí pravidly jednotlivých soutěží. Čtyřhra využívá tzv. super tiebreak, kdy se zkrácená hra hraje místo rozhodujícího setu a vítěz musí dosáhnout deseti bodů s dvoubodovým rozdílem. Ve zrychlených tenisových utkáních, kdy sety mají 4 gamy, se tiebreak hraje do čtyř bodů. Vítězem setu je hráč, který dosáhne pěti bodů. Nemusí dosahovat dvoubodový rozdíl.


Co je to Tiebreak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tiebreak. Co znamená odborný pojem Tiebreak z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tiebreak? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Tiebreak se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, sport, vysvětlení, termín, přesný význam, pojem, terminologie, lexikon, slovo, význam, informace, co znamená, definice, odborný výraz, co je to Tiebreak?, přesný výraz, sport, Tiebreak


Pojem Tiebreak je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tiebreak dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tiebreak (výslovnost: [tajbrejk]) neboli zkrácená hra je hra na konci setu tenisového zápasu při rovnosti gemů, obvykle za stavu 6–6. Tento systém byl zaveden na počátku 70. let dvacátého století, aby se zkrátily vyrovnané zápasy.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tiebreak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Tiebreak ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tiebreak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Tiebreak na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tiebreak ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Tiebreak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiebreak například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tiebreak? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tiebreak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiebreak, odpověď na dotaz co je to Tiebreak?. Víte např. kdo to je Susan Sarandon? Znáte a víte kdo je Emigrant? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.