Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tiebreak. Co znamená pojem Tiebreak z kategorie Sport?

Co je Tiebreak?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tiebreak?

Tiebreak je pojem z oblasti sportu, konkrétně tenisu. Jde o zkrácenou hru, ke které dochází na konci jednotlivých setů zápasu. K tiebreaku se přistupuje, když nastane rovnost gamů. Zkrácená hra byla zavedena kvůli zkrácení vyrovnaných zápasů již počátkem sedmdesátých let minulého století. Základem tiebreaku je počítání míčů a bodů, které se liší od standardu. Každý míč se rovná jednomu bodu. Aby hráč získal set, musí získat 7 bodů a dvoubodový náskok na soupeře. Hra trvá, dokud tento stav nenastane. Servis hráčů se střídá po dvou bodech, po každých šesti bodech se mění strany kurtu.
Použití tiebreaku se řídí pravidly jednotlivých soutěží. Čtyřhra využívá tzv. super tiebreak, kdy se zkrácená hra hraje místo rozhodujícího setu a vítěz musí dosáhnout deseti bodů s dvoubodovým rozdílem. Ve zrychlených tenisových utkáních, kdy sety mají 4 gamy, se tiebreak hraje do čtyř bodů. Vítězem setu je hráč, který dosáhne pěti bodů. Nemusí dosahovat dvoubodový rozdíl.


Co je to Tiebreak? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tiebreak. Co znamená pojem Tiebreak z kategorie Sport?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Tiebreak se nachází v sekci sport

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, Tiebreak, co znamená, informace, sport, přesný význam, pojem, sport, slovník, význam, názvosloví, význam slova, lexikon, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Tiebreak je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tiebreak? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tiebreak (výslovnost: [tajbrejk]) neboli zkrácená hra je hra na konci setu tenisového zápasu při rovnosti gemů, obvykle za stavu 6–6. Tento systém byl zaveden na počátku 70. let dvacátého století, aby se zkrátily vyrovnané zápasy.

Další informace o pojmu Tiebreak hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Tiebreak ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tiebreak ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tiebreak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Tiebreak ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Tiebreak ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Tiebreak na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tiebreak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaký je význam slova Tiebreak? resp. co přesně označuje termín Tiebreak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tiebreak, odpověď na dotaz co je to Tiebreak?. Víte např. kdo to je Demi Moore? Znáte a víte kdo je Terezie Tománková? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Tiebreak i v jiné kategorii než je sekce sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Puk na mokrém ledu, tiebreak, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.