Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kebab. Co znamená pojem Kebab z kategorie Jídlo?

Co to je Kebab? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kebab

Kebab je název tradičního orientálního (především v Turecku oblíbeného) jídla. Jedná se o pečené nebo grilované maso. Použít se dá jehněčí, kuřecí nebo hovězí maso. Chuťově připomíná řecký gyros.


Co je to Kebab? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kebab. Co znamená pojem Kebab z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kebab? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kebab je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, názvosloví, definice, co to je, formulace, přesný význam, informace, termín, pojem, lexikon, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, Jídlo, význam pojmu, Kebab, přesný výraz


Pojem Kebab je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kebab? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kebab je označení různých piknikových, grilovaných nebo na rožni pečených jídel z Blízkého východu, střední Asie a jižní Asie.
Obyčejně je základem jehněčí nebo hovězí maso, některé druhy používají také kuřecí maso nebo ryby. Vepřové maso se nepoužívá v muslimských oblastech kvůli náboženským důvodům. V turecké kuchyni (döner kebab) se příprava podobá gyrosu. Odtud se rozšířil do evropských zemí s tureckou menšinou, převážně do Německa a Rakouska. V arabských oblastech a Izraeli se často používá mleté maso grilované na otevřeném ohni.

Turecký Döner kebab

Turecký Döner kebab. Grilované maso se zeleninou v housce. Autor: Hannes Edinger, zdroj: Pixabay
Turecký Döner kebab. Grilované maso se zeleninou v housce. Autor: Hannes Edinger, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít slovo Kebab ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kebab ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kebab ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kebab na Google.cz

Vyhledat heslo Kebab ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kebab ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kebab například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kebab? resp. co přesně označuje termín Kebab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kebab, odpověď na dotaz co je to Kebab?. Víte např. kdo to je Vin Diesel? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kebab v jiné sekci než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.