Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kebab. Co znamená odborný pojem Kebab z kategorie Jídlo?

Co je to Kebab? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kebab?

Kebab je název tradičního orientálního (především v Turecku oblíbeného) jídla. Jedná se o pečené nebo grilované maso. Použít se dá jehněčí, kuřecí nebo hovězí maso. Chuťově připomíná řecký gyros.


Co je to Kebab? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kebab. Co znamená odborný pojem Kebab z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kebab? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Kebab se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, pojem, přesný význam, popis, význam pojmu, vysvětlení, slovo, odborný výraz, synonymum, co je to Kebab?, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, Kebab, co to je, jídlo, jídlo


Pojem Kebab je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kebab?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kebab je označení různých piknikových, grilovaných nebo na rožni pečených jídel z Blízkého východu, střední Asie a jižní Asie.
Obyčejně je základem jehněčí nebo hovězí maso, některé druhy používají také kuřecí maso nebo ryby. Vepřové maso se nepoužívá v muslimských oblastech kvůli náboženským důvodům. V turecké kuchyni (döner kebab) se příprava podobá gyrosu. Odtud se rozšířil do evropských zemí s tureckou menšinou, převážně do Německa a Rakouska. V arabských oblastech a Izraeli se často používá mleté maso grilované na otevřeném ohni.

Turecký Döner kebab

Turecký Döner kebab. Grilované maso se zeleninou v housce. Autor: Hannes Edinger, zdroj: Pixabay
Turecký Döner kebab. Grilované maso se zeleninou v housce. Autor: Hannes Edinger, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Kebab

Vyhledat výraz Kebab ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kebab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Kebab ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kebab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Kebab ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kebab ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kebab například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Kebab? resp. co přesně znamená slovo Kebab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kebab, odpověď na dotaz co je to Kebab?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Keira Knightley? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.