Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Co to je Cestopis? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cestopis

Cestopis je pojem složený ze dvou slov – cestovat a popisovat. Jedná se o literární druh zařazený do prózy. Cestopis může být dílo dokumentární nebo umělecké. V cestopisu jde o popis cestování autora po jiných zemích. Do popisu autor zařazuje zvláštnosti dané země a obyvatel z hledisek geografických, sociálních, kulturních a dalších.
Známé cestopisy vznikaly již od starověku, z moderních cestopisů české literatury jsou proslulé cestopisy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.


Co je to Cestopis? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cestopis? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cestopis se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: wiki, synonymum, popis, přesný význam, pojem, co je to Cestopis?, heslo, odborné názvosloví, Literatura, terminologie, přesný výraz, definice pojmu, Literatura, Cestopis, lexikon, názvosloví, odborný výraz, význam


Pojem Cestopis je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cestopis dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární (publicistické), tak do literatury umělecké (zábavné).

Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností. Dokumentárně hodnotné cestopisy vznikaly již ve starověku (Pausaniás, Strabón) a středověku (Marco Polo, Ibn Battúta). V české literatuře byla nejslavnější díla vytvořena v době humanismu a renesance (Jan Hasištejnský z Lobkovic, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Václav Vratislav z Mitrovic), v 19. století (Emil Holub) a ve 20. století (Alois Musil, Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Cestopis na Google.cz

Najít výraz Cestopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cestopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Cestopis na Youtube

Zkusit najít slovo Cestopis ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Cestopis ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestopis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Cestopis? resp. jaký je přesný význam slova Cestopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestopis, odpověď na dotaz co je to Cestopis?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Chomout? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.