Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Co to je Cestopis? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cestopis

Cestopis je pojem složený ze dvou slov – cestovat a popisovat. Jedná se o literární druh zařazený do prózy. Cestopis může být dílo dokumentární nebo umělecké. V cestopisu jde o popis cestování autora po jiných zemích. Do popisu autor zařazuje zvláštnosti dané země a obyvatel z hledisek geografických, sociálních, kulturních a dalších.
Známé cestopisy vznikaly již od starověku, z moderních cestopisů české literatury jsou proslulé cestopisy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.


Co je to Cestopis? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cestopis? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cestopis je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Cestopis, co to je, heslo, názvosloví, synonymum, přesný výraz, slovo, co je to Cestopis?, informace, Literatura, význam, slovník, terminus technicus, význam pojmu, termín, Literatura, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Cestopis je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cestopis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární (publicistické), tak do literatury umělecké (zábavné).

Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností. Dokumentárně hodnotné cestopisy vznikaly již ve starověku (Pausaniás, Strabón) a středověku (Marco Polo, Ibn Battúta). V české literatuře byla nejslavnější díla vytvořena v době humanismu a renesance (Jan Hasištejnský z Lobkovic, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Václav Vratislav z Mitrovic), v 19. století (Emil Holub) a ve 20. století (Alois Musil, Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund).

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cestopis ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Cestopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Cestopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Cestopis ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Cestopis ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cestopis na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestopis například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Cestopis? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cestopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestopis, odpověď na dotaz co je to Cestopis?. Víte např. kdo to je Daniel Nekonečný? Znáte a víte kdo je Čórkař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cestopis v jiné sekci než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.