Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Co to je Cestopis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cestopis

Cestopis je pojem složený ze dvou slov – cestovat a popisovat. Jedná se o literární druh zařazený do prózy. Cestopis může být dílo dokumentární nebo umělecké. V cestopisu jde o popis cestování autora po jiných zemích. Do popisu autor zařazuje zvláštnosti dané země a obyvatel z hledisek geografických, sociálních, kulturních a dalších.
Známé cestopisy vznikaly již od starověku, z moderních cestopisů české literatury jsou proslulé cestopisy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.


Co je to Cestopis? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cestopis. Co znamená pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cestopis patří do sekce Literatura

Klíčová slova: co znamená, význam, vysvětlení, synonymum, názvosloví, pojem, Literatura, co to je, slovo, terminus technicus, definice pojmu, termín, odborné názvosloví, informace, slovník, formulace, heslo, přesný výraz


Pojem Cestopis je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cestopis můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární (publicistické), tak do literatury umělecké (zábavné).

Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností. Dokumentárně hodnotné cestopisy vznikaly již ve starověku (Pausaniás, Strabón) a středověku (Marco Polo, Ibn Battúta). V české literatuře byla nejslavnější díla vytvořena v době humanismu a renesance (Jan Hasištejnský z Lobkovic, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Václav Vratislav z Mitrovic), v 19. století (Emil Holub) a ve 20. století (Alois Musil, Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund).

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Cestopis ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cestopis ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Cestopis ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Cestopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Cestopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Cestopis na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestopis například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Cestopis? resp. co vlastně znamená slovo Cestopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestopis, odpověď na dotaz co je to Cestopis?. Víte např. kdo to je Povaleč? Znáte a víte kdo je Chomout? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.