Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cestopis. Co znamená odborný pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Co je Cestopis?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cestopis

Cestopis je pojem složený ze dvou slov – cestovat a popisovat. Jedná se o literární druh zařazený do prózy. Cestopis může být dílo dokumentární nebo umělecké. V cestopisu jde o popis cestování autora po jiných zemích. Do popisu autor zařazuje zvláštnosti dané země a obyvatel z hledisek geografických, sociálních, kulturních a dalších.
Známé cestopisy vznikaly již od starověku, z moderních cestopisů české literatury jsou proslulé cestopisy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.


Co je to Cestopis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cestopis. Co znamená odborný pojem Cestopis z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Definici slova Cestopis můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Cestopis je v kategorii literatura

Klíčová slova: názvosloví, informace, literatura, wiki, význam slova, pojem, terminologie, lexikon, definice pojmu, význam, co to je, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, slovník, definice


Pojem Cestopis je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cestopis? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární (publicistické), tak do literatury umělecké (zábavné).

Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností. Dokumentárně hodnotné cestopisy vznikaly již ve starověku (Pausaniás, Strabón) a středověku (Marco Polo, Ibn Battúta). V české literatuře byla nejslavnější díla vytvořena v době humanismu a renesance (Jan Hasištejnský z Lobkovic, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Václav Vratislav z Mitrovic), v 19. století (Emil Holub) a ve 20. století (Alois Musil, Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Cestopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Cestopis ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cestopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Cestopis ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Cestopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Cestopis ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestopis například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaký je význam slova Cestopis? resp. jaká je definice termínu Cestopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestopis, odpověď na dotaz co je to Cestopis?. Víte např. kdo to je Zdenka Procházková? Znáte a víte kdo je Pako? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Knihkupectví, cestopis, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.