Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cestopis. Co znamená slovo Cestopis z kategorie Literatura?

Co je Cestopis? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cestopis?

Cestopis je pojem složený ze dvou slov – cestovat a popisovat. Jedná se o literární druh zařazený do prózy. Cestopis může být dílo dokumentární nebo umělecké. V cestopisu jde o popis cestování autora po jiných zemích. Do popisu autor zařazuje zvláštnosti dané země a obyvatel z hledisek geografických, sociálních, kulturních a dalších.
Známé cestopisy vznikaly již od starověku, z moderních cestopisů české literatury jsou proslulé cestopisy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.


Co je to Cestopis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cestopis. Co znamená slovo Cestopis z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Cestopis) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cestopis patří do kategorie literatura

Klíčová slova: definice pojmu, literatura, vysvětlení, názvosloví, wiki, co je to Cestopis?, popis, co to je, Cestopis, přesný výraz, co znamená, pojem, definice, slovník, formulace, terminus technicus, heslo, terminologie


Pojem Cestopis je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cestopis? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cestopis je prozaický literární žánr, který můžeme podle jeho funkce zařadit jak do literatury dokumentární (publicistické), tak do literatury umělecké (zábavné).

Obsahem cestopisu je popis autorovy cesty do cizích zemí a krajin se záznamem jejich geografických, národopisných, kulturních, sociálních a jiných zvláštností. Dokumentárně hodnotné cestopisy vznikaly již ve starověku (Pausaniás, Strabón) a středověku (Marco Polo, Ibn Battúta). V české literatuře byla nejslavnější díla vytvořena v době humanismu a renesance (Jan Hasištejnský z Lobkovic, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Václav Vratislav z Mitrovic), v 19. století (Emil Holub) a ve 20. století (Alois Musil, Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund).

Více informací o slovu Cestopis doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Cestopis ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cestopis ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Cestopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Cestopis na Google.cz

Zkusit najít Cestopis ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Cestopis ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestopis například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Cestopis? resp. co znamená slovo Cestopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestopis, odpověď na dotaz co je to Cestopis?. Víte např. kdo to je Mario Lemieux? Znáte a víte kdo je Kazisvět? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.