Co je to?
Definice výrazu, termínu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Co je Intravilán? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Intravilán

Intravilán je pojem z oblasti zeměměřičství, architektury nebo územního plánování. Pojmenovávají se tak zastavěné plochy obcí, případně taková místa, která jsou pro zástavbu teprve určená.
Patří sem i plochy k zástavbě přiléhající, tedy například zazeleněná prostranství, zahrady, komunikace, vodní plochy nebo toky. Nepatří do něj osamělé domy nebo malá seskupení budov, průmyslové či zemědělské areály. Intravilán obvykle tvoří vnitřek určitého katastrálního území.


Co je to Intravilán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Intravilán s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Intravilán je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum, slovník, lexikon, co znamená, přesný význam, terminus technicus, formulace, wiki, odborný výraz, informace, vysvětlení, co je to Intravilán?, pojem, přesný výraz, termín, význam slova


Pojem Intravilán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Intravilán můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Intravilán je souhrnné označení pro zastavěné plochy obcí, popřípadě pro zastavěné plochy a plochy určené k zástavbě. Nezastavěná část obce se označuje jako extravilán.

Jiné informační zdroje o pojmu Intravilán

Zkusit najít termín Intravilán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Intravilán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Intravilán na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intravilán ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Intravilán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Intravilán ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Intravilán například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Intravilán? resp. co je to Intravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intravilán, odpověď na dotaz co je to Intravilán?. Víte např. kdo to je Paranoik? Znáte a víte kdo je Michaela Maláčová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.