Co je to?
Definice výrazu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intravilán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Intravilán

Intravilán je pojem z oblasti zeměměřičství, architektury nebo územního plánování. Pojmenovávají se tak zastavěné plochy obcí, případně taková místa, která jsou pro zástavbu teprve určená.
Patří sem i plochy k zástavbě přiléhající, tedy například zazeleněná prostranství, zahrady, komunikace, vodní plochy nebo toky. Nepatří do něj osamělé domy nebo malá seskupení budov, průmyslové či zemědělské areály. Intravilán obvykle tvoří vnitřek určitého katastrálního území.


Co je to Intravilán? Význam slova, termín, Definice výrazu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Intravilán? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Intravilán je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: informace, význam slova, heslo, terminologie, lexikon, formulace, vysvětlení, názvosloví, co znamená, Stavebnictví, synonymum, termín, co to je, odborný výraz, pojem, definice pojmu, význam pojmu, význam


Pojem Intravilán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Intravilán dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Intravilán je souhrnné označení pro zastavěné plochy obcí, popřípadě pro zastavěné plochy a plochy určené k zástavbě. Nezastavěná část obce se označuje jako extravilán.

Pro další informace o termínu Intravilán zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Intravilán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Intravilán ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Intravilán na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intravilán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Intravilán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Intravilán ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Intravilán například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Intravilán? resp. co vlastně znamená slovo Intravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intravilán, odpověď na dotaz co je to Intravilán?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Moralista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.