Co je to?
Definice výrazu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intravilán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Intravilán

Intravilán je pojem z oblasti zeměměřičství, architektury nebo územního plánování. Pojmenovávají se tak zastavěné plochy obcí, případně taková místa, která jsou pro zástavbu teprve určená.
Patří sem i plochy k zástavbě přiléhající, tedy například zazeleněná prostranství, zahrady, komunikace, vodní plochy nebo toky. Nepatří do něj osamělé domy nebo malá seskupení budov, průmyslové či zemědělské areály. Intravilán obvykle tvoří vnitřek určitého katastrálního území.


Co je to Intravilán? Význam slova, termín, Definice výrazu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Intravilán? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Intravilán je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, pojem, synonymum, přesný výraz, terminologie, formulace, význam slova, odborný výraz, co znamená, Intravilán, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, wiki, co to je, vysvětlení, přesný význam, popis


Pojem Intravilán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Intravilán?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Intravilán je souhrnné označení pro zastavěné plochy obcí, popřípadě pro zastavěné plochy a plochy určené k zástavbě. Nezastavěná část obce se označuje jako extravilán.

Pro další informace o termínu Intravilán zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Intravilán ve vyhledávači Qwant

Najít termín Intravilán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Intravilán na Youtube

Najít pojem Intravilán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Intravilán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intravilán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Intravilán například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Intravilán? resp. co označuje slovo Intravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intravilán, odpověď na dotaz co je to Intravilán?. Víte např. kdo to je Udavač? Znáte a víte kdo je Libertarián? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Intravilán hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.