Co je to?
Definice výrazu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intravilán? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Intravilán

Intravilán je pojem z oblasti zeměměřičství, architektury nebo územního plánování. Pojmenovávají se tak zastavěné plochy obcí, případně taková místa, která jsou pro zástavbu teprve určená.
Patří sem i plochy k zástavbě přiléhající, tedy například zazeleněná prostranství, zahrady, komunikace, vodní plochy nebo toky. Nepatří do něj osamělé domy nebo malá seskupení budov, průmyslové či zemědělské areály. Intravilán obvykle tvoří vnitřek určitého katastrálního území.


Co je to Intravilán? Význam slova, termín, Definice výrazu Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Intravilán je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, názvosloví, co znamená, terminus technicus, formulace, co to je, význam pojmu, definice pojmu, wiki, slovo, Stavebnictví, význam, přesný význam, Intravilán, slovník, odborné názvosloví, co je to Intravilán?, definice


Pojem Intravilán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Intravilán?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Intravilán je souhrnné označení pro zastavěné plochy obcí, popřípadě pro zastavěné plochy a plochy určené k zástavbě. Nezastavěná část obce se označuje jako extravilán.

Hledejte pojem Intravilán v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intravilán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Intravilán ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Intravilán ve Wikizdrojích

Hledat heslo Intravilán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Intravilán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Intravilán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Intravilán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Intravilán? resp. co se přesně ukrývá za slovem Intravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intravilán, odpověď na dotaz co je to Intravilán?. Víte např. kdo to je Pecivál? Znáte a víte kdo je Libertarián? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.