Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Co je to Intravilán? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Intravilán

Intravilán je pojem z oblasti zeměměřičství, architektury nebo územního plánování. Pojmenovávají se tak zastavěné plochy obcí, případně taková místa, která jsou pro zástavbu teprve určená.
Patří sem i plochy k zástavbě přiléhající, tedy například zazeleněná prostranství, zahrady, komunikace, vodní plochy nebo toky. Nepatří do něj osamělé domy nebo malá seskupení budov, průmyslové či zemědělské areály. Intravilán obvykle tvoří vnitřek určitého katastrálního území.


Co je to Intravilán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intravilán. Co znamená odborný pojem Intravilán z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Intravilán sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Intravilán patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: popis, definice, terminologie, stavebnictví, názvosloví, Intravilán, slovník, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, heslo, lexikon, odborný výraz, formulace, terminus technicus, stavebnictví, vysvětlení


Pojem Intravilán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Intravilán? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Intravilán je souhrnné označení pro zastavěné plochy obcí, popřípadě pro zastavěné plochy a plochy určené k zástavbě. Nezastavěná část obce se označuje jako extravilán.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intravilán ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Intravilán ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Intravilán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Intravilán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Intravilán na Google.cz

Vyhledat slovo Intravilán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Intravilán například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Intravilán? resp. co se skrývá pod slovem Intravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intravilán, odpověď na dotaz co je to Intravilán?. Víte např. kdo to je Pokáč? Znáte a víte kdo je Tereza Těžká? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.