Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílá noc. Co znamená odborný pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Co je to Bílá noc? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bílá noc?

Bílá noc je označení pro takovou noc, za které zapadne slunce pouze nízko pod obzor. Soumrak je jasný a trvá po celou noc. Nejlépe jsou bílé noci vidět v období okolo letního slunovratu a ve vyšších zeměpisných šířkách.
Jde o noci, kdy slunce neklesne mezi západem a východem níž než 6 stupňů pod obzor. Tyto noci se týkají území mezi pólem a zeměpisnými šířkami více než 60 stupňů. V místech, která se nacházejí těsně za hranicí bílých nocí, se vyskytují noci nazývané světlé.

Co je to Bílá noc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílá noc. Co znamená odborný pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bílá noc? Pak se o ní podělte se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bílá noc patří do sekce kultura

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, lexikon, co to je, synonymum, terminus technicus, přesný význam, kultura, heslo, slovník, termín, pojem, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, formulace, popis


Pojem Bílá noc je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bílá noc?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá noc se označuje noc, během které slunce zapadá jen nízko pod obzor a proto jasný soumrak trvá celou noc. Bílé noci lze pozorovat ve vyšších zeměpisných šířkách v období kolem letního slunovratu.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá noc ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Bílá noc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Bílá noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Bílá noc ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Bílá noc na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá noc například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Bílá noc? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bílá noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá noc, odpověď na dotaz co je to Bílá noc?. Víte např. kdo to je Thomas Hobbes? Znáte a víte kdo je Andrea Verešová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bílá noc hledat i v jiných kategoriích (než kultura) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.