Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílá noc. Co znamená odborný pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Co je to Bílá noc? Význam slova

Co znamená termín Bílá noc? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bílá noc je označení pro takovou noc, za které zapadne slunce pouze nízko pod obzor. Soumrak je jasný a trvá po celou noc. Nejlépe jsou bílé noci vidět v období okolo letního slunovratu a ve vyšších zeměpisných šířkách.
Jde o noci, kdy slunce neklesne mezi západem a východem níž než 6 stupňů pod obzor. Tyto noci se týkají území mezi pólem a zeměpisnými šířkami více než 60 stupňů. V místech, která se nacházejí těsně za hranicí bílých nocí, se vyskytují noci nazývané světlé.

Co je to Bílá noc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílá noc. Co znamená odborný pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bílá noc? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bílá noc je v kategorii kultura

Klíčová slova: definice pojmu, popis, co je to Bílá noc?, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, heslo, kultura, co to je, terminus technicus, terminologie, slovo, co znamená, význam, wiki, význam slova, slovník, formulace


Pojem Bílá noc je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bílá noc?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bílá noc se označuje noc, během které slunce zapadá jen nízko pod obzor a proto jasný soumrak trvá celou noc. Bílé noci lze pozorovat ve vyšších zeměpisných šířkách v období kolem letního slunovratu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Bílá noc ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá noc ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bílá noc na Youtube

Vyhledat výraz Bílá noc ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Bílá noc ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá noc například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Bílá noc? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bílá noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá noc, odpověď na dotaz co je to Bílá noc?. Víte např. kdo to je Poletucha? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bílá noc v jiné sekci než kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.