Co je to?
Definice výrazu Bílá noc. Co znamená odborný pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Co je Bílá noc? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bílá noc?

Bílá noc je označení pro takovou noc, za které zapadne slunce pouze nízko pod obzor. Soumrak je jasný a trvá po celou noc. Nejlépe jsou bílé noci vidět v období okolo letního slunovratu a ve vyšších zeměpisných šířkách.
Jde o noci, kdy slunce neklesne mezi západem a východem níž než 6 stupňů pod obzor. Tyto noci se týkají území mezi pólem a zeměpisnými šířkami více než 60 stupňů. V místech, která se nacházejí těsně za hranicí bílých nocí, se vyskytují noci nazývané světlé.

Co je to Bílá noc? Význam slova, termín, Definice výrazu Bílá noc. Co znamená odborný pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bílá noc můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Bílá noc je v sekci kultura

Klíčová slova: termín, definice, vysvětlení, slovo, význam pojmu, přesný výraz, co je to Bílá noc?, heslo, význam slova, co znamená, definice pojmu, terminologie, lexikon, kultura, přesný význam, pojem, slovník, odborný výraz


Pojem Bílá noc je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílá noc? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Bílá noc se označuje noc, během které slunce zapadá jen nízko pod obzor a proto jasný soumrak trvá celou noc. Bílé noci lze pozorovat ve vyšších zeměpisných šířkách v období kolem letního slunovratu.

Další zdroje informací o slovu Bílá noc

Vyhledat pojem Bílá noc ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bílá noc ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bílá noc na Youtube

Hledat termín Bílá noc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Bílá noc na Google.cz

Vyhledat termín Bílá noc ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá noc například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bílá noc? resp. co přesně označuje termín Bílá noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá noc, odpověď na dotaz co je to Bílá noc?. Víte např. kdo to je Puškař? Znáte a víte kdo je Nozofil? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.