Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílá noc. Co znamená pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Co to je Bílá noc? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bílá noc

Bílá noc je označení pro takovou noc, za které zapadne slunce pouze nízko pod obzor. Soumrak je jasný a trvá po celou noc. Nejlépe jsou bílé noci vidět v období okolo letního slunovratu a ve vyšších zeměpisných šířkách.
Jde o noci, kdy slunce neklesne mezi západem a východem níž než 6 stupňů pod obzor. Tyto noci se týkají území mezi pólem a zeměpisnými šířkami více než 60 stupňů. V místech, která se nacházejí těsně za hranicí bílých nocí, se vyskytují noci nazývané světlé.


Co je to Bílá noc? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílá noc. Co znamená pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bílá noc je v kategorii Kultura

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, význam pojmu, slovo, význam slova, slovník, názvosloví, co je to Bílá noc?, lexikon, definice, informace, Kultura, co to je, definice pojmu, význam, odborný výraz, termín, odborné názvosloví


Pojem Bílá noc je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Bílá noc

Hledat výraz Bílá noc ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bílá noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bílá noc ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bílá noc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Bílá noc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá noc například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bílá noc? resp. jaký je význam slova Bílá noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá noc, odpověď na dotaz co je to Bílá noc?. Víte např. kdo to je Stanley Kubrick? Znáte a víte kdo je Gigant? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.