Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bílá noc. Co znamená slovo Bílá noc z kategorie Kultura?

Co je Bílá noc?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bílá noc

Bílá noc je označení pro takovou noc, za které zapadne slunce pouze nízko pod obzor. Soumrak je jasný a trvá po celou noc. Nejlépe jsou bílé noci vidět v období okolo letního slunovratu a ve vyšších zeměpisných šířkách.
Jde o noci, kdy slunce neklesne mezi západem a východem níž než 6 stupňů pod obzor. Tyto noci se týkají území mezi pólem a zeměpisnými šířkami více než 60 stupňů. V místech, která se nacházejí těsně za hranicí bílých nocí, se vyskytují noci nazývané světlé.

Co je to Bílá noc? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bílá noc. Co znamená slovo Bílá noc z kategorie Kultura?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bílá noc s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Bílá noc patří do kategorie kultura

Klíčová slova: formulace, slovník, kultura, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, popis, wiki, význam slova, informace, Bílá noc, terminus technicus, terminologie, lexikon, vysvětlení, co to je


Pojem Bílá noc je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílá noc? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá noc se označuje noc, během které slunce zapadá jen nízko pod obzor a proto jasný soumrak trvá celou noc. Bílé noci lze pozorovat ve vyšších zeměpisných šířkách v období kolem letního slunovratu.

Další informace o pojmu Bílá noc hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Bílá noc ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bílá noc na Youtube

Vyhledat termín Bílá noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Bílá noc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Bílá noc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá noc například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Bílá noc? resp. co znamená slovo Bílá noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá noc, odpověď na dotaz co je to Bílá noc?. Víte např. kdo to je Pábitel? Znáte a víte kdo je Kvaker? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.