Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílá noc. Co znamená pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Co to je Bílá noc? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bílá noc

Bílá noc je označení pro takovou noc, za které zapadne slunce pouze nízko pod obzor. Soumrak je jasný a trvá po celou noc. Nejlépe jsou bílé noci vidět v období okolo letního slunovratu a ve vyšších zeměpisných šířkách.
Jde o noci, kdy slunce neklesne mezi západem a východem níž než 6 stupňů pod obzor. Tyto noci se týkají území mezi pólem a zeměpisnými šířkami více než 60 stupňů. V místech, která se nacházejí těsně za hranicí bílých nocí, se vyskytují noci nazývané světlé.

Co je to Bílá noc? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílá noc. Co znamená pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bílá noc sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bílá noc patří do sekce Kultura

Klíčová slova: význam pojmu, definice, co to je, formulace, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, slovo, definice pojmu, terminologie, wiki, co je to Bílá noc?, termín, Bílá noc, terminus technicus, co znamená, přesný význam, pojem


Pojem Bílá noc je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bílá noc? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bílá noc se označuje noc, během které slunce zapadá jen nízko pod obzor a proto jasný soumrak trvá celou noc. Bílé noci lze pozorovat ve vyšších zeměpisných šířkách v období kolem letního slunovratu.

Více informací o slovu Bílá noc doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Bílá noc ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bílá noc ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Bílá noc ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá noc ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bílá noc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá noc například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bílá noc? resp. jaký je význam slova Bílá noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá noc, odpověď na dotaz co je to Bílá noc?. Víte např. kdo to je Pierce Brosnan? Znáte a víte kdo je Puntičkář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.