Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bílá noc. Co znamená pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Co to je Bílá noc? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bílá noc

Bílá noc je označení pro takovou noc, za které zapadne slunce pouze nízko pod obzor. Soumrak je jasný a trvá po celou noc. Nejlépe jsou bílé noci vidět v období okolo letního slunovratu a ve vyšších zeměpisných šířkách.
Jde o noci, kdy slunce neklesne mezi západem a východem níž než 6 stupňů pod obzor. Tyto noci se týkají území mezi pólem a zeměpisnými šířkami více než 60 stupňů. V místech, která se nacházejí těsně za hranicí bílých nocí, se vyskytují noci nazývané světlé.

Co je to Bílá noc? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bílá noc. Co znamená pojem Bílá noc z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bílá noc s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bílá noc je v kategorii Kultura

Klíčová slova: co znamená, formulace, přesný význam, popis, terminus technicus, terminologie, co to je, význam, termín, význam slova, Kultura, definice pojmu, lexikon, přesný výraz, slovo, slovník, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Bílá noc je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Bílá noc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bílá noc na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá noc ve Wikimedia Commons

Hledat termín Bílá noc ve Wikipedii

Najít heslo Bílá noc ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Bílá noc ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá noc například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Bílá noc? resp. co označuje slovo Bílá noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá noc, odpověď na dotaz co je to Bílá noc?. Víte např. kdo to je Lukáš Nečesaný? Znáte a víte kdo je Puntičkář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.