Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cynismus. Co znamená odborný pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Co je to Cynismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cynismus

Pojem cynismus označuje určitý přístup k životu. Označujeme tak člověka s pesimistickým a negativním názorem na svět, jedince, který opovrhuje obecně uznávanými morálními hodnotami, je necitelný, vypočítavý, neschopný pozitivních emocí nebo soucitu. Výraz cynismus má původ v označení antického filozofického směru kynismu, jehož stoupenci taktéž opovrhovali morálními hodnotami a snažili se vystačit s minimem věcí a vést maximálně nekomplikovaný a snadný život bez jakýchkoliv vymožeností.


Co je to Cynismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cynismus. Co znamená odborný pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Cynismus se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: informace, pojem, formulace, lexikon, heslo, přesný význam, význam slova, přesný výraz, co znamená, slovník, názvosloví, wiki, co to je, terminus technicus, odborný výraz, filozofie, synonymum, význam


Pojem Cynismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cynismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cynismus označuje původně životní postoj a myšlení antických kyniků. Dnes znamená cynik člověka, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Cynismus na Youtube

Hledat termín Cynismus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cynismus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Cynismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Cynismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Cynismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cynismus například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Cynismus? resp. co přesně znamená slovo Cynismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cynismus, odpověď na dotaz co je to Cynismus?. Víte např. kdo to je Sirotek? Znáte a víte kdo je Radek Hlaváček? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.