Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cynismus. Co znamená odborný pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Co je to Cynismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cynismus?

Pojem cynismus označuje určitý přístup k životu. Označujeme tak člověka s pesimistickým a negativním názorem na svět, jedince, který opovrhuje obecně uznávanými morálními hodnotami, je necitelný, vypočítavý, neschopný pozitivních emocí nebo soucitu. Výraz cynismus má původ v označení antického filozofického směru kynismu, jehož stoupenci taktéž opovrhovali morálními hodnotami a snažili se vystačit s minimem věcí a vést maximálně nekomplikovaný a snadný život bez jakýchkoliv vymožeností.


Co je to Cynismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cynismus. Co znamená odborný pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cynismus doporučujeme sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Cynismus se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: co je to Cynismus?, přesný výraz, význam slova, termín, terminus technicus, filozofie, wiki, přesný význam, názvosloví, heslo, lexikon, slovo, terminologie, co to je, popis, význam pojmu, co znamená, formulace


Pojem Cynismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cynismus dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cynismus označuje původně životní postoj a myšlení antických kyniků. Dnes znamená cynik člověka, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty.

Jiné zdroje informací o pojmu Cynismus

Hledat výraz Cynismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Cynismus ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Cynismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Cynismus na Youtube

Najít výraz Cynismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Cynismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cynismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Cynismus? resp. jaký je přesný význam slova Cynismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cynismus, odpověď na dotaz co je to Cynismus?. Víte např. kdo to je Pokrývač? Znáte a víte kdo je Kristen Stewart? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.