Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Co je to Cynismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cynismus

Pojem cynismus označuje určitý přístup k životu. Označujeme tak člověka s pesimistickým a negativním názorem na svět, jedince, který opovrhuje obecně uznávanými morálními hodnotami, je necitelný, vypočítavý, neschopný pozitivních emocí nebo soucitu. Výraz cynismus má původ v označení antického filozofického směru kynismu, jehož stoupenci taktéž opovrhovali morálními hodnotami a snažili se vystačit s minimem věcí a vést maximálně nekomplikovaný a snadný život bez jakýchkoliv vymožeností.


Co je to Cynismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cynismus. Co znamená pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cynismus s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cynismus se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: lexikon, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, informace, terminologie, formulace, odborný výraz, význam, termín, Filozofie, přesný význam, synonymum, wiki, co je to Cynismus?, co znamená


Pojem Cynismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cynismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cynismus označuje původně životní postoj a myšlení antických kyniků. Dnes znamená cynik člověka, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Cynismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Cynismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cynismus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cynismus na Youtube

Hledat výraz Cynismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Cynismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cynismus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cynismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cynismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cynismus, odpověď na dotaz co je to Cynismus?. Víte např. kdo to je Noam Chomsky? Znáte a víte kdo je Alexander Dubček? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Cynismus i v jiných kategoriích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.