Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cynismus. Co znamená odborný pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Co je Cynismus? Význam slova

Co znamená termín Cynismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pojem cynismus označuje určitý přístup k životu. Označujeme tak člověka s pesimistickým a negativním názorem na svět, jedince, který opovrhuje obecně uznávanými morálními hodnotami, je necitelný, vypočítavý, neschopný pozitivních emocí nebo soucitu. Výraz cynismus má původ v označení antického filozofického směru kynismu, jehož stoupenci taktéž opovrhovali morálními hodnotami a snažili se vystačit s minimem věcí a vést maximálně nekomplikovaný a snadný život bez jakýchkoliv vymožeností.


Co je to Cynismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cynismus. Co znamená odborný pojem Cynismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Cynismus? Pak se o ní podělte s ostatními na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Cynismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: filozofie, terminologie, co to je, definice pojmu, co znamená, odborný výraz, informace, heslo, formulace, vysvětlení, pojem, filozofie, wiki, popis, termín, definice, slovník, význam pojmu


Pojem Cynismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cynismus můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cynismus označuje původně životní postoj a myšlení antických kyniků. Dnes znamená cynik člověka, který jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Cynismus na Youtube

Hledat slovo Cynismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cynismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Cynismus na Google.cz

Hledat výraz Cynismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cynismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cynismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Cynismus? resp. jaký je přesný význam slova Cynismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cynismus, odpověď na dotaz co je to Cynismus?. Víte např. kdo to je Skrutátor? Znáte a víte kdo je Pavel Poc? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Cynismus i v jiné kategorii než je sekce filozofie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.