Co je to?
Definice odborného termínu, slova Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Co je Půdorys? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Půdorys?

Půdorys je pojem z oblasti stavebnictví. Jedná se o plán, představující fiktivní průřez stavbou ve výši cca 1 metr od podlahy. Díky tomuto průřezu lze zjistit konstrukční řešení podlaží, tloušťku stěny, použitý materiál, jak jsou umístěny jednotlivé místnosti, případné otvory ve zdi, popřípadě souvislosti mezi jednotlivými prvky konstrukce.
V půdorysu jsou také vyznačeny všechny nezbytné údaje, tedy výměry, kóty a popisky.


Co je to Půdorys? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Půdorys patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, informace, stavebnictví, slovník, popis, synonymum, wiki, heslo, význam, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, slovo, lexikon, stavebnictví, co je to Půdorys?, formulace, pojem


Pojem Půdorys je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Půdorys? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

V architektuře je půdorys plán, který ukazuje pomyslný řez budovou ve výšce jeden metr nad podlahou. Z půdorysu je potom možno vyčíst konstrukční řešení podlaží, materiál a tloušťky stěn, rozmístění místností, otvory ve zdivu (okna, dveře, …), vztahy mezi jednotlivými konstrukčními prvky. V půdoryse se povětšinou označují údaje nezbytné pro provedení díla, jako jsou délkové kóty, výměry a popisky jednotlivých místností, nebo zpevněných ploch a v neposlední řadě informace o jednotlivých prvcích.

Další zdroje informací o slovu Půdorys

Hledat frázi Půdorys ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Půdorys ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Půdorys na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Půdorys ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Půdorys ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Půdorys ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Půdorys například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Půdorys? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Půdorys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půdorys, odpověď na dotaz co je to Půdorys?. Víte např. kdo to je Mim? Znáte a víte kdo je Anna Volínová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.