Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Co to je Půdorys? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Půdorys?

Půdorys je pojem z oblasti stavebnictví. Jedná se o plán, představující fiktivní průřez stavbou ve výši cca 1 metr od podlahy. Díky tomuto průřezu lze zjistit konstrukční řešení podlaží, tloušťku stěny, použitý materiál, jak jsou umístěny jednotlivé místnosti, případné otvory ve zdi, popřípadě souvislosti mezi jednotlivými prvky konstrukce.
V půdorysu jsou také vyznačeny všechny nezbytné údaje, tedy výměry, kóty a popisky.


Co je to Půdorys? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Půdorys? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Půdorys patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, popis, Stavebnictví, přesný výraz, synonymum, wiki, heslo, význam, terminologie, vysvětlení, co je to Půdorys?, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, lexikon, názvosloví, slovo


Pojem Půdorys je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Půdorys? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V architektuře je půdorys plán, který ukazuje pomyslný řez budovou ve výšce jeden metr nad podlahou. Z půdorysu je potom možno vyčíst konstrukční řešení podlaží, materiál a tloušťky stěn, rozmístění místností, otvory ve zdivu (okna, dveře, …), vztahy mezi jednotlivými konstrukčními prvky. V půdoryse se povětšinou označují údaje nezbytné pro provedení díla, jako jsou délkové kóty, výměry a popisky jednotlivých místností, nebo zpevněných ploch a v neposlední řadě informace o jednotlivých prvcích.

Jiné informační zdroje o pojmu Půdorys

Najít slovo Půdorys na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Půdorys ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Půdorys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Půdorys ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Půdorys ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Půdorys ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Půdorys například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Půdorys? resp. jaká je definice slova Půdorys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půdorys, odpověď na dotaz co je to Půdorys?. Víte např. kdo to je Jiří Šmejc? Znáte a víte kdo je Tatar? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.