Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Co to je Půdorys? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Půdorys

Půdorys je pojem z oblasti stavebnictví. Jedná se o plán, představující fiktivní průřez stavbou ve výši cca 1 metr od podlahy. Díky tomuto průřezu lze zjistit konstrukční řešení podlaží, tloušťku stěny, použitý materiál, jak jsou umístěny jednotlivé místnosti, případné otvory ve zdi, popřípadě souvislosti mezi jednotlivými prvky konstrukce.
V půdorysu jsou také vyznačeny všechny nezbytné údaje, tedy výměry, kóty a popisky.


Co je to Půdorys? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Půdorys se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: popis, termín, co to je, přesný význam, Stavebnictví, informace, význam, definice, slovník, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, pojem, synonymum, co je to Půdorys?, wiki, vysvětlení


Pojem Půdorys je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Půdorys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Půdorys ve Wikipedii

Hledat výraz Půdorys ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Půdorys ve Wikislovníku

Hledat slovo Půdorys ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Půdorys ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Půdorys například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Půdorys? resp. co se přesně ukrývá za slovem Půdorys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půdorys, odpověď na dotaz co je to Půdorys?. Víte např. kdo to je Steve Wozniak? Znáte a víte kdo je Tatar? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Půdorys hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.