Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Co to je Půdorys? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Půdorys?

Půdorys je pojem z oblasti stavebnictví. Jedná se o plán, představující fiktivní průřez stavbou ve výši cca 1 metr od podlahy. Díky tomuto průřezu lze zjistit konstrukční řešení podlaží, tloušťku stěny, použitý materiál, jak jsou umístěny jednotlivé místnosti, případné otvory ve zdi, popřípadě souvislosti mezi jednotlivými prvky konstrukce.
V půdorysu jsou také vyznačeny všechny nezbytné údaje, tedy výměry, kóty a popisky.


Co je to Půdorys? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Půdorys sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Půdorys je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co je to Půdorys?, vysvětlení, slovo, přesný význam, názvosloví, co to je, definice, definice pojmu, pojem, popis, význam, termín, terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, Stavebnictví, význam pojmu, co znamená


Pojem Půdorys je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Půdorys?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V architektuře je půdorys plán, který ukazuje pomyslný řez budovou ve výšce jeden metr nad podlahou. Z půdorysu je potom možno vyčíst konstrukční řešení podlaží, materiál a tloušťky stěn, rozmístění místností, otvory ve zdivu (okna, dveře, …), vztahy mezi jednotlivými konstrukčními prvky. V půdoryse se povětšinou označují údaje nezbytné pro provedení díla, jako jsou délkové kóty, výměry a popisky jednotlivých místností, nebo zpevněných ploch a v neposlední řadě informace o jednotlivých prvcích.

Zkuste zjistit více informací o slovu Půdorys v následujících zdrojích

Hledat pojem Půdorys ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Půdorys ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Půdorys ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Půdorys ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Půdorys ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Půdorys ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Půdorys například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Půdorys? resp. jaká je definice slova Půdorys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půdorys, odpověď na dotaz co je to Půdorys?. Víte např. kdo to je Alex Mynářová? Znáte a víte kdo je Císařovna? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.