Co je to?
Definice odborného termínu, slova Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Co je Půdorys?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Půdorys

Půdorys je pojem z oblasti stavebnictví. Jedná se o plán, představující fiktivní průřez stavbou ve výši cca 1 metr od podlahy. Díky tomuto průřezu lze zjistit konstrukční řešení podlaží, tloušťku stěny, použitý materiál, jak jsou umístěny jednotlivé místnosti, případné otvory ve zdi, popřípadě souvislosti mezi jednotlivými prvky konstrukce.
V půdorysu jsou také vyznačeny všechny nezbytné údaje, tedy výměry, kóty a popisky.


Co je to Půdorys? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Půdorys? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Půdorys patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, informace, stavebnictví, význam, vysvětlení, termín, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, co to je, pojem, slovník, heslo


Pojem Půdorys je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Půdorys? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V architektuře je půdorys plán, který ukazuje pomyslný řez budovou ve výšce jeden metr nad podlahou. Z půdorysu je potom možno vyčíst konstrukční řešení podlaží, materiál a tloušťky stěn, rozmístění místností, otvory ve zdivu (okna, dveře, …), vztahy mezi jednotlivými konstrukčními prvky. V půdoryse se povětšinou označují údaje nezbytné pro provedení díla, jako jsou délkové kóty, výměry a popisky jednotlivých místností, nebo zpevněných ploch a v neposlední řadě informace o jednotlivých prvcích.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Půdorys na Google.cz

Zkusit najít slovo Půdorys ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Půdorys na Youtube

Hledat výraz Půdorys na Google obrázcích

Najít termín Půdorys ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Půdorys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Půdorys například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Půdorys? resp. jaká je definice slova Půdorys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půdorys, odpověď na dotaz co je to Půdorys?. Víte např. kdo to je Voayer? Znáte a víte kdo je Klára Vavrušková? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.