Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Co to je Půdorys? Význam slova

Co znamená termín Půdorys? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Půdorys je pojem z oblasti stavebnictví. Jedná se o plán, představující fiktivní průřez stavbou ve výši cca 1 metr od podlahy. Díky tomuto průřezu lze zjistit konstrukční řešení podlaží, tloušťku stěny, použitý materiál, jak jsou umístěny jednotlivé místnosti, případné otvory ve zdi, popřípadě souvislosti mezi jednotlivými prvky konstrukce.
V půdorysu jsou také vyznačeny všechny nezbytné údaje, tedy výměry, kóty a popisky.


Co je to Půdorys? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Půdorys. Co znamená pojem Půdorys z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Půdorys) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Půdorys patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, synonymum, informace, pojem, Půdorys, vysvětlení, popis, definice, formulace, co znamená, slovník, wiki, přesný výraz, co je to Půdorys?, slovo, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Půdorys je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Půdorys můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V architektuře je půdorys plán, který ukazuje pomyslný řez budovou ve výšce jeden metr nad podlahou. Z půdorysu je potom možno vyčíst konstrukční řešení podlaží, materiál a tloušťky stěn, rozmístění místností, otvory ve zdivu (okna, dveře, …), vztahy mezi jednotlivými konstrukčními prvky. V půdoryse se povětšinou označují údaje nezbytné pro provedení díla, jako jsou délkové kóty, výměry a popisky jednotlivých místností, nebo zpevněných ploch a v neposlední řadě informace o jednotlivých prvcích.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Půdorys na Google.cz

Hledat pojem Půdorys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Půdorys ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Půdorys ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Půdorys ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Půdorys ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Půdorys například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Půdorys? resp. co znamená výraz Půdorys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Půdorys, odpověď na dotaz co je to Půdorys?. Víte např. kdo to je Reptilián? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.