Co je to?
Definice odborného termínu, slova Limita. Co znamená pojem Limita z kategorie Matematika?

Co je Limita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Limita?

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Limita. Co znamená pojem Limita z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Limita? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Limita patří do sekce matematika

Klíčová slova: definice, Limita, definice pojmu, odborný výraz, pojem, co je to Limita?, přesný význam, informace, odborné názvosloví, wiki, termín, význam, synonymum, matematika, vysvětlení, názvosloví, co to je, popis


Pojem Limita je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Limita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Jiné zdroje informací o pojmu Limita

Vyhledat heslo Limita na Google.cz

Zkusit najít výraz Limita ve Wikislovníku

Najít pojem Limita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Limita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Limita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Limita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Limita? resp. co přesně znamená slovo Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Sisyfos? Znáte a víte kdo je Probošt? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Limita i jinde než v sekci než v matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.