Co je to?
Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co to je Limita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Limita?

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Limita? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Limita se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, slovo, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, termín, popis, co je to Limita?, Matematika, význam, lexikon, definice, význam pojmu, heslo, slovník, co znamená, názvosloví, vysvětlení


Pojem Limita je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Limita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Limita ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Limita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Limita ve Wikislovníku

Najít heslo Limita ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Limita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Limita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Limita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Andrea Procházková? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.