Co je to?
Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co to je Limita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Limita

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Limita s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Limita se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: slovo, terminologie, význam, Matematika, vysvětlení, synonymum, heslo, přesný význam, přesný výraz, termín, Matematika, definice, definice pojmu, pojem, Limita, odborné názvosloví, popis, význam slova


Pojem Limita je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Limita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Limita ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Limita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Limita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Limita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Limita ve Wikizdrojích

Najít slovo Limita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Limita? resp. co vlastně znamená slovo Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Orlando Bloom? Znáte a víte kdo je Kanovník? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.