Co je to?
Výraz, termín, definice slova Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co je to Limita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Limita?

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Limita? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Limita patří do sekce matematika

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, synonymum, význam slova, lexikon, slovo, pojem, definice pojmu, matematika, termín, formulace, matematika, odborné názvosloví, slovník, Limita, význam, heslo, co znamená


Pojem Limita je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Limita dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Další informační zdroje o slovu Limita

Zkusit najít slovo Limita ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Limita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Limita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Limita ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Limita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Limita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Limita? resp. co znamená Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Michal David? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.