Co je to?
Výraz, termín, definice slova Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co je to Limita? Význam slova

Co znamená termín Limita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Limita? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Limita je v kategorii matematika

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, co je to Limita?, přesný výraz, význam pojmu, pojem, lexikon, definice, matematika, wiki, synonymum, vysvětlení, informace, terminus technicus, význam slova, co to je, formulace, terminologie


Pojem Limita je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Limita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Limita ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Limita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Limita ve Wikizdrojích

Hledat pojem Limita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Limita ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Limita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Limita? resp. co se skrývá pod slovem Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Marek Eben? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci matematika U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.