Co je to?
Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co to je Limita? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Limita

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Limita? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Limita patří do sekce Matematika

Klíčová slova: termín, formulace, co je to Limita?, vysvětlení, Matematika, odborné názvosloví, wiki, slovník, definice pojmu, význam slova, význam, co to je, terminologie, přesný výraz, slovo, Limita, heslo, co znamená


Pojem Limita je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Limita? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Limita na Youtube

Najít slovo Limita ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Limita ve Wikimedia Commons

Hledat termín Limita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Limita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Limita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Limita? resp. jaký je přesný význam slova Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Marian Jurečka? Znáte a víte kdo je Kanovník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.