Co je to?
Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co to je Limita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Limita

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Limita? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Limita je v kategorii Matematika

Klíčová slova: termín, význam pojmu, pojem, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, slovo, wiki, co znamená, slovník, co je to Limita?, terminologie, heslo, význam, Matematika, lexikon, přesný význam


Pojem Limita je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Limita?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Pro více informací o heslu Limita zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Limita na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Limita ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Limita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Limita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Limita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Limita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Limita? resp. co znamená Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Čobolák? Znáte a víte kdo je Vezír? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.