Co je to?
Výraz, termín, definice slova Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co je to Limita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Limita?

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.


Co je to Limita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Limita? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Limita je v kategorii matematika

Klíčová slova: co je to Limita?, synonymum, definice pojmu, termín, heslo, vysvětlení, definice, informace, přesný výraz, co znamená, co to je, terminus technicus, wiki, odborný výraz, význam, slovník, pojem, lexikon


Pojem Limita je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Limita? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Další informační zdroje o slovu Limita

Hledat heslo Limita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Limita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Limita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Limita ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Limita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Limita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Limita například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Limita? resp. co přesně označuje termín Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Děkan? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.