Co je to?
Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je to Blanšírování? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Blanšírování

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Blanšírování můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Blanšírování je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: informace, wiki, Jídlo, odborný výraz, Blanšírování, vysvětlení, co je to Blanšírování?, definice pojmu, slovník, přesný význam, slovo, heslo, definice, pojem, formulace, termín, lexikon, terminologie


Pojem Blanšírování je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Blanšírování?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Jiné zdroje informací o pojmu Blanšírování

Zkusit najít slovo Blanšírování ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blanšírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blanšírování ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Blanšírování ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Blanšírování ve Wikislovníku

Hledat výraz Blanšírování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Blanšírování? resp. jaký je přesný význam slova Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Mel Gibson? Znáte a víte kdo je Vegan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.