Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je to Blanšírování? Význam slova

Co znamená termín Blanšírování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Blanšírování sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Blanšírování patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co je to Blanšírování?, formulace, terminologie, heslo, odborný výraz, co znamená, jídlo, názvosloví, přesný význam, jídlo, pojem, vysvětlení, význam, slovník, definice pojmu, význam slova, popis, význam pojmu


Pojem Blanšírování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Blanšírování můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Blanšírování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Blanšírování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Blanšírování ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Blanšírování ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Blanšírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Blanšírování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Blanšírování? resp. co označuje slovo Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Ondřej Kepka? Znáte a víte kdo je Digitální nomád? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.