Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je to Blanšírování? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Blanšírování?

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Blanšírování sdílejte s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Blanšírování je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, význam, co to je, slovník, definice pojmu, terminologie, co znamená, význam pojmu, význam slova, pojem, termín, Blanšírování, lexikon, jídlo, co je to Blanšírování?, informace, heslo


Pojem Blanšírování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Blanšírování dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blanšírování ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Blanšírování ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Blanšírování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Blanšírování na Google.cz

Hledat pojem Blanšírování ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blanšírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Blanšírování? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Klára Jandová? Znáte a víte kdo je Tiger Woods? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Blanšírování i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.