Co je to?
Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je to Blanšírování? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Blanšírování?

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Blanšírování) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Blanšírování patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: pojem, Jídlo, slovo, slovník, popis, co znamená, Blanšírování, význam, co to je, definice, termín, definice pojmu, co je to Blanšírování?, lexikon, terminus technicus, informace, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Blanšírování je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Blanšírování?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Hledejte pojem Blanšírování v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blanšírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Blanšírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Blanšírování ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Blanšírování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Blanšírování ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Blanšírování ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Blanšírování? resp. jaký je přesný význam slova Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Šplhoun? Znáte a víte kdo je Robert Hooke? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.