Co je to?
Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je to Blanšírování? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Blanšírování

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Blanšírování můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Blanšírování je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, popis, definice pojmu, slovník, lexikon, co to je, odborné názvosloví, synonymum, formulace, heslo, Jídlo, názvosloví, terminus technicus, Blanšírování, co znamená, Jídlo, co je to Blanšírování?, význam


Pojem Blanšírování je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Blanšírování?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Jiné zdroje informací o pojmu Blanšírování

Vyhledat termín Blanšírování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Blanšírování na Google.cz

Vyhledat slovo Blanšírování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blanšírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Blanšírování ve Wikizdrojích

Hledat slovo Blanšírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Blanšírování? resp. jaká je definice slova Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Atopik? Znáte a víte kdo je Monetarista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.