Co je to?
Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je to Blanšírování? Význam slova

Co znamená termín Blanšírování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Blanšírování doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Blanšírování se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: wiki, pojem, co znamená, přesný výraz, význam slova, názvosloví, slovník, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, slovo, co je to Blanšírování?, Jídlo, Blanšírování, odborný výraz, heslo, terminologie


Pojem Blanšírování je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Blanšírování?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Blanšírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blanšírování ve Wikimedia Commons

Najít termín Blanšírování ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Blanšírování ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Blanšírování na Google.cz

Najít slovo Blanšírování ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Blanšírování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Dramatik? Znáte a víte kdo je Monetarista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Blanšírování v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.