Co je to?
Definice výrazu, termínu Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je Blanšírování?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Blanšírování

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Blanšírování se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Blanšírování je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, informace, Blanšírování, slovník, názvosloví, co to je, význam slova, terminologie, co znamená, terminus technicus, jídlo, wiki, odborný výraz, jídlo, heslo, definice, pojem


Pojem Blanšírování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Blanšírování?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Blanšírování na Google obrázcích

Najít slovo Blanšírování ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blanšírování ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Blanšírování ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Blanšírování ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Blanšírování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Blanšírování? resp. co vlastně znamená slovo Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Fluktuant? Znáte a víte kdo je Jay Z? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Blanšírování v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, višně, blanšírování, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.