Co je to?
Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je to Blanšírování? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Blanšírování

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Blanšírování s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Blanšírování se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, co je to Blanšírování?, slovník, Jídlo, formulace, informace, význam slova, co to je, definice pojmu, přesný výraz, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, co znamená, terminus technicus, popis, terminologie


Pojem Blanšírování je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blanšírování? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Blanšírování na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blanšírování ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blanšírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Blanšírování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Blanšírování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Blanšírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Blanšírování? resp. co znamená Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Anděl strážný? Znáte a víte kdo je Vegan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.