Co je to?
Definice výrazu Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co to je Blanšírování? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Blanšírování?

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Definice výrazu Blanšírování. Co znamená odborný pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Blanšírování s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Blanšírování patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co znamená, wiki, vysvětlení, Blanšírování, co to je, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, lexikon, slovník, definice, formulace, jídlo, přesný výraz, slovo, co je to Blanšírování?, pojem, popis


Pojem Blanšírování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Blanšírování?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Blanšírování ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Blanšírování na Google.cz

Hledat termín Blanšírování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Blanšírování ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Blanšírování ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Blanšírování ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Blanšírování? resp. jaký je význam pojmu Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Olivia Wilde? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.