Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Co je Blanšírování? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Blanšírování?

Blanšírování neboli spařování je název pro rychlou tepelnou úpravu potravin. Blanšírováním se mohou vylepšit vlastnosti těchto potravin nebo se usnadní jejich další příprava.
Podstatou této úpravy je ponoření do vařící vody na krátkou dobu nebo rychlé spaření horkou vodou. Při tomto procesu se zničí většina bakterií, ale potraviny si zachovají barvu, vůni, chuť i vitamíny.


Co je to Blanšírování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Blanšírování. Co znamená pojem Blanšírování z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Blanšírování se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Blanšírování se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, terminologie, odborné názvosloví, význam, význam slova, wiki, slovník, co je to Blanšírování?, definice pojmu, co to je, terminus technicus, vysvětlení, termín, přesný výraz, názvosloví, informace, synonymum


Pojem Blanšírování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Blanšírování dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blanšírování (z francouzského blanchir „zbělit“; někdy nesprávně blanžírování) je kuchařská technika spočívající v ponoření plodu do horké vody (krátkém spaření) a jeho následném ochlazení. Díky tomu se slupka snadněji sloupne.

Jiné informační zdroje o pojmu Blanšírování

Zkusit najít Blanšírování ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Blanšírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blanšírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Blanšírování na Youtube

Najít termín Blanšírování ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Blanšírování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanšírování například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Blanšírování? resp. jaký je přesný význam slova Blanšírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blanšírování, odpověď na dotaz co je to Blanšírování?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Jan Hřebejk? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Blanšírování i v jiné sekci než v jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.