Co je to?
Definice výrazu Úhelník. Co znamená odborný pojem Úhelník z kategorie Nástroje?

Co je Úhelník?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úhelník

Úhelník je druh měřidla, určeného k měření pravého úhlu. Je pro něj typická jednoduchá konstrukce. Jde o dvě ramena, která jsou k sobě vzájemně v pravém úhlu. Jedno rameno je kratší, druhé delší. Většinou se zhotovuje ze dřeva nebo z oceli. Hovorově se úhelník nazývá vinkl. Jeho užívání je velmi rozšířené v řadě oborů, je dobrým pomocníkem truhlářů, tesařů, zedníků, strojařů a rozhodně je jedním z nástrojů, které v dílně nesmí chybět.
Nejčastěji se využívá příložný úhelník. Ocelový úhelník je přesnější, kvalitnější a dražší. Ten si pořizují především strojaři, ostatní profese se spokojí s dřevěným nebo plechovým úhelníkem.


Co je to Úhelník? Význam slova, termín, Definice výrazu Úhelník. Co znamená odborný pojem Úhelník z kategorie Nástroje?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Úhelník je v sekci nástroje

Klíčová slova: Úhelník, co to je, význam, slovo, lexikon, synonymum, slovník, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, co je to Úhelník?, wiki, definice, přesný význam, nástroje, formulace, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Úhelník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Úhelník dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úhelník (hovorově vinkl) je jednoduché měřidlo na měření pravého úhlu (90°). Užívá se v řadě řemesel, například ve strojírenství, truhlářství nebo zednictví, patří k základnímu vybavení dílny.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úhelník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Úhelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Úhelník ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Úhelník na Google obrázcích

Vyhledat pojem Úhelník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Úhelník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Úhelník například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Úhelník? resp. co znamená slovo Úhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhelník, odpověď na dotaz co je to Úhelník?. Víte např. kdo to je Salámista? Znáte a víte kdo je Ezop? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.