Co je to?
Definice výrazu, termínu Úhelník. Co znamená odborný pojem Úhelník z kategorie Nástroje?

Co je to Úhelník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Úhelník

Úhelník je druh měřidla, určeného k měření pravého úhlu. Je pro něj typická jednoduchá konstrukce. Jde o dvě ramena, která jsou k sobě vzájemně v pravém úhlu. Jedno rameno je kratší, druhé delší. Většinou se zhotovuje ze dřeva nebo z oceli. Hovorově se úhelník nazývá vinkl. Jeho užívání je velmi rozšířené v řadě oborů, je dobrým pomocníkem truhlářů, tesařů, zedníků, strojařů a rozhodně je jedním z nástrojů, které v dílně nesmí chybět.
Nejčastěji se využívá příložný úhelník. Ocelový úhelník je přesnější, kvalitnější a dražší. Ten si pořizují především strojaři, ostatní profese se spokojí s dřevěným nebo plechovým úhelníkem.


Co je to Úhelník? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úhelník. Co znamená odborný pojem Úhelník z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Úhelník s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Úhelník se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, termín, slovo, názvosloví, slovník, terminus technicus, wiki, definice, co je to Úhelník?, Úhelník, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, formulace, nástroje, co znamená, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Úhelník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úhelník? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Úhelník (hovorově vinkl) je jednoduché měřidlo na měření pravého úhlu (90°). Užívá se v řadě řemesel, například ve strojírenství, truhlářství nebo zednictví, patří k základnímu vybavení dílny.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úhelník ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Úhelník na Youtube

Vyhledat výraz Úhelník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Úhelník ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Úhelník na Google.cz

Vyhledat termín Úhelník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Úhelník například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Úhelník? resp. jaký je přesný význam slova Úhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhelník, odpověď na dotaz co je to Úhelník?. Víte např. kdo to je Metodik? Znáte a víte kdo je Clark Rockefeller? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Úhelník hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.