Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úhelník. Co znamená odborný pojem Úhelník z kategorie Nástroje?

Co je to Úhelník? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Úhelník

Úhelník je druh měřidla, určeného k měření pravého úhlu. Je pro něj typická jednoduchá konstrukce. Jde o dvě ramena, která jsou k sobě vzájemně v pravém úhlu. Jedno rameno je kratší, druhé delší. Většinou se zhotovuje ze dřeva nebo z oceli. Hovorově se úhelník nazývá vinkl. Jeho užívání je velmi rozšířené v řadě oborů, je dobrým pomocníkem truhlářů, tesařů, zedníků, strojařů a rozhodně je jedním z nástrojů, které v dílně nesmí chybět.
Nejčastěji se využívá příložný úhelník. Ocelový úhelník je přesnější, kvalitnější a dražší. Ten si pořizují především strojaři, ostatní profese se spokojí s dřevěným nebo plechovým úhelníkem.


Co je to Úhelník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úhelník. Co znamená odborný pojem Úhelník z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Úhelník se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: názvosloví, wiki, definice, nástroje, synonymum, terminus technicus, termín, co znamená, vysvětlení, slovník, slovo, význam slova, význam, informace, popis, Úhelník, heslo, odborný výraz


Pojem Úhelník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úhelník? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Úhelník (hovorově vinkl) je jednoduché měřidlo na měření pravého úhlu (90°). Užívá se v řadě řemesel, například ve strojírenství, truhlářství nebo zednictví, patří k základnímu vybavení dílny.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Úhelník ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Úhelník na Youtube

Vyhledat slovo Úhelník ve Wikislovníku

Vyhledat termín Úhelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Úhelník na Google.cz

Zkusit najít pojem Úhelník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úhelník například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Úhelník? resp. co označuje slovo Úhelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhelník, odpověď na dotaz co je to Úhelník?. Víte např. kdo to je Hypochondr? Znáte a víte kdo je Alizée? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.