Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kvásek. Co znamená pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Co to je Kvásek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kvásek

Kvásek je klíčovou surovinou při výrobě chleba. Jedná se o zkvašenou směs vody a mouky. Vzniká smícháním stejného množství mouky a vody a kvašením při teplotě 30 stupňů. Kvasinky ani bakterie není potřeba dodávat, jsou přítomny na povrchu zrn i ve vzduchu.
Existuje více druhů kvásků, mohou být zadělávány pomocí vody, mléka nebo kysaného mléka. Kvásek nemusí být vždy zaděláván znovu. Používá se kousek z předcházejícího kvásku a kvasinky se tak kultivují, což dodává chlebu specifickou vůni a chuť.


Co je to Kvásek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kvásek. Co znamená pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kvásek sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kvásek je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, informace, terminus technicus, co je to Kvásek?, význam, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, definice, odborné názvosloví, synonymum, termín, pojem, Kvásek, co to je, formulace


Pojem Kvásek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvásek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvásek je zkvašená směs mouky a vody používaná pro výrobu chleba. Smícháním mouky a vody v poměru 1:1 při teplotě udržované okolo 30 °C se zahájí proces kvašení. Kvašení je umožněno tím, že se na povrchu obilných zrn a ve vzduchu přirozeně vyskytují divoké kvasinky a bakterie.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvásek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kvásek na Youtube

Zkusit najít heslo Kvásek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kvásek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kvásek na Google.cz

Hledat termín Kvásek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvásek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kvásek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kvásek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvásek, odpověď na dotaz co je to Kvásek?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Ivana Trumpová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.