Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kvásek. Co znamená pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Co to je Kvásek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kvásek

Kvásek je klíčovou surovinou při výrobě chleba. Jedná se o zkvašenou směs vody a mouky. Vzniká smícháním stejného množství mouky a vody a kvašením při teplotě 30 stupňů. Kvasinky ani bakterie není potřeba dodávat, jsou přítomny na povrchu zrn i ve vzduchu.
Existuje více druhů kvásků, mohou být zadělávány pomocí vody, mléka nebo kysaného mléka. Kvásek nemusí být vždy zaděláván znovu. Používá se kousek z předcházejícího kvásku a kvasinky se tak kultivují, což dodává chlebu specifickou vůni a chuť.


Co je to Kvásek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kvásek. Co znamená pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kvásek doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvásek se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, informace, slovo, význam slova, heslo, význam pojmu, formulace, pojem, Jídlo, přesný výraz, wiki, co to je, co je to Kvásek?, Kvásek, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus


Pojem Kvásek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvásek? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kvásek je zkvašená směs mouky a vody používaná pro výrobu chleba. Smícháním mouky a vody v poměru 1:1 při teplotě udržované okolo 30 °C se zahájí proces kvašení. Kvašení je umožněno tím, že se na povrchu obilných zrn a ve vzduchu přirozeně vyskytují divoké kvasinky a bakterie.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Kvásek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kvásek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kvásek na Youtube

Najít výraz Kvásek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kvásek ve Wikislovníku

Najít heslo Kvásek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvásek například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kvásek? resp. jaká je definice termínu Kvásek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvásek, odpověď na dotaz co je to Kvásek?. Víte např. kdo to je Amancio Ortega? Znáte a víte kdo je Tatiana Vilhelmová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.