Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kvásek. Co znamená slovo Kvásek z kategorie Jídlo?

Co je Kvásek?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kvásek

Kvásek je klíčovou surovinou při výrobě chleba. Jedná se o zkvašenou směs vody a mouky. Vzniká smícháním stejného množství mouky a vody a kvašením při teplotě 30 stupňů. Kvasinky ani bakterie není potřeba dodávat, jsou přítomny na povrchu zrn i ve vzduchu.
Existuje více druhů kvásků, mohou být zadělávány pomocí vody, mléka nebo kysaného mléka. Kvásek nemusí být vždy zaděláván znovu. Používá se kousek z předcházejícího kvásku a kvasinky se tak kultivují, což dodává chlebu specifickou vůni a chuť.


Co je to Kvásek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kvásek. Co znamená slovo Kvásek z kategorie Jídlo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kvásek s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kvásek patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: význam, Kvásek, slovo, význam pojmu, terminologie, definice, názvosloví, popis, co znamená, heslo, terminus technicus, co je to Kvásek?, wiki, termín, jídlo, formulace, synonymum, lexikon


Pojem Kvásek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvásek? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kvásek je zkvašená směs mouky a vody používaná pro výrobu chleba. Smícháním mouky a vody v poměru 1:1 při teplotě udržované okolo 30 °C se zahájí proces kvašení. Kvašení je umožněno tím, že se na povrchu obilných zrn a ve vzduchu přirozeně vyskytují divoké kvasinky a bakterie.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Kvásek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Kvásek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kvásek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Kvásek ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvásek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kvásek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvásek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kvásek? resp. jaký je význam slova Kvásek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvásek, odpověď na dotaz co je to Kvásek?. Víte např. kdo to je Systémový inženýr? Znáte a víte kdo je Sauron? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, batáty, kvásek, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.