Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kvásek. Co znamená odborný pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Co je to Kvásek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kvásek

Kvásek je klíčovou surovinou při výrobě chleba. Jedná se o zkvašenou směs vody a mouky. Vzniká smícháním stejného množství mouky a vody a kvašením při teplotě 30 stupňů. Kvasinky ani bakterie není potřeba dodávat, jsou přítomny na povrchu zrn i ve vzduchu.
Existuje více druhů kvásků, mohou být zadělávány pomocí vody, mléka nebo kysaného mléka. Kvásek nemusí být vždy zaděláván znovu. Používá se kousek z předcházejícího kvásku a kvasinky se tak kultivují, což dodává chlebu specifickou vůni a chuť.


Co je to Kvásek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kvásek. Co znamená odborný pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kvásek je v sekci jídlo

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, heslo, názvosloví, popis, odborný výraz, co je to Kvásek?, terminologie, definice pojmu, jídlo, slovo, synonymum, slovník, informace, pojem, co znamená, význam pojmu, jídlo


Pojem Kvásek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvásek? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kvásek je zkvašená směs mouky a vody používaná pro výrobu chleba. Smícháním mouky a vody v poměru 1:1 při teplotě udržované okolo 30 °C se zahájí proces kvašení. Kvašení je umožněno tím, že se na povrchu obilných zrn a ve vzduchu přirozeně vyskytují divoké kvasinky a bakterie.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Kvásek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kvásek ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvásek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvásek ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kvásek ve Wikislovníku

Najít heslo Kvásek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvásek například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Kvásek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kvásek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvásek, odpověď na dotaz co je to Kvásek?. Víte např. kdo to je Patrick Kane? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.