Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kvásek. Co znamená odborný pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Co je to Kvásek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kvásek?

Kvásek je klíčovou surovinou při výrobě chleba. Jedná se o zkvašenou směs vody a mouky. Vzniká smícháním stejného množství mouky a vody a kvašením při teplotě 30 stupňů. Kvasinky ani bakterie není potřeba dodávat, jsou přítomny na povrchu zrn i ve vzduchu.
Existuje více druhů kvásků, mohou být zadělávány pomocí vody, mléka nebo kysaného mléka. Kvásek nemusí být vždy zaděláván znovu. Používá se kousek z předcházejícího kvásku a kvasinky se tak kultivují, což dodává chlebu specifickou vůni a chuť.


Co je to Kvásek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kvásek. Co znamená odborný pojem Kvásek z kategorie Jídlo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kvásek se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Kvásek je v kategorii jídlo

Klíčová slova: Kvásek, slovník, heslo, přesný význam, jídlo, definice, termín, názvosloví, odborné názvosloví, jídlo, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, popis, co to je, lexikon, synonymum, informace


Pojem Kvásek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvásek? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvásek je zkvašená směs mouky a vody používaná pro výrobu chleba. Smícháním mouky a vody v poměru 1:1 při teplotě udržované okolo 30 °C se zahájí proces kvašení. Kvašení je umožněno tím, že se na povrchu obilných zrn a ve vzduchu přirozeně vyskytují divoké kvasinky a bakterie.

Další informační zdroje o slovu Kvásek

Vyhledat pojem Kvásek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvásek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kvásek ve Wikizdrojích

Najít pojem Kvásek na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvásek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kvásek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvásek například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kvásek? resp. jaká je definice slova Kvásek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvásek, odpověď na dotaz co je to Kvásek?. Víte např. kdo to je Terezie Tománková? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.