Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pohanka. Co znamená pojem Pohanka z kategorie Jídlo?

Co je Pohanka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pohanka?

Pohanka setá je jednoletá kulturní plodina, obilnina, pěstovaná na českém území asi od 12. století. Původně pohanka pochází z jihovýchodní Asie. Do Čech se zřejmě dostala v době nájezdů muslimských - tedy pro křesťany pohanských Tatarů. Odtud pochází její název. Pohanková kaše byla v dřívějších dobách zcela běžným pokrmem a dnes se pohanka těší oblibě u příznivců zdravého životního stylu.


Co je to Pohanka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pohanka. Co znamená pojem Pohanka z kategorie Jídlo?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pohanka? Potom se o definici podělte se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pohanka se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, slovo, lexikon, odborný výraz, terminologie, pojem, heslo, Pohanka, jídlo, význam pojmu, názvosloví, vysvětlení, přesný význam, význam, wiki, popis, definice pojmu


Pojem Pohanka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pohanka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohanka (Fagopyrum) je rod rostlin z čeledi rdesnovitých. Zahrnuje přibližně 15 druhů.
Pohanka je často užívanou surovinou ve zdravé výživě. Neobsahuje lepek, takže je na rozdíl od obilovin vhodná pro osoby trpící celiakií. Je významným zdrojem rutinu, který léčí problémy s cévami, hemoroidy i křečovými žilami. Vhodná je také pro psychicky a fyzicky namáhané osoby. Obecně je považována za velmi zdravou potravinu, její konzumace je stoupenci alternativních výživových směrů doporučována hlavně v zimním období.

Plody pohanky

Plodem pohanky nažky jsou považované za velmi zdravou potravinu. Autor: LeoNeoBoy, zdroj: Pixabay
Plodem pohanky nažky jsou považované za velmi zdravou potravinu. Autor: LeoNeoBoy, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Pohanka hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Pohanka na Youtube

Zkusit najít výraz Pohanka na Google.cz

Hledat slovo Pohanka ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Pohanka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pohanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Pohanka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohanka například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Pohanka? resp. co označuje slovo Pohanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohanka, odpověď na dotaz co je to Pohanka?. Víte např. kdo to je Eddie Murphy? Znáte a víte kdo je Reptilián? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?