Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pohanka. Co znamená odborný pojem Pohanka z kategorie Jídlo?

Co je to Pohanka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pohanka?

Pohanka setá je jednoletá kulturní plodina, obilnina, pěstovaná na českém území asi od 12. století. Původně pohanka pochází z jihovýchodní Asie. Do Čech se zřejmě dostala v době nájezdů muslimských - tedy pro křesťany pohanských Tatarů. Odtud pochází její název. Pohanková kaše byla v dřívějších dobách zcela běžným pokrmem a dnes se pohanka těší oblibě u příznivců zdravého životního stylu.


Co je to Pohanka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pohanka. Co znamená odborný pojem Pohanka z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pohanka sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pohanka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: informace, wiki, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, názvosloví, slovo, Jídlo, heslo, pojem, termín, přesný význam, popis, slovník, synonymum, odborné názvosloví, co to je, význam slova


Pojem Pohanka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pohanka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pohanka (Fagopyrum) je rod rostlin z čeledi rdesnovitých. Zahrnuje přibližně 15 druhů.
Pohanka je často užívanou surovinou ve zdravé výživě. Neobsahuje lepek, takže je na rozdíl od obilovin vhodná pro osoby trpící celiakií. Je významným zdrojem rutinu, který léčí problémy s cévami, hemoroidy i křečovými žilami. Vhodná je také pro psychicky a fyzicky namáhané osoby. Obecně je považována za velmi zdravou potravinu, její konzumace je stoupenci alternativních výživových směrů doporučována hlavně v zimním období.

Plody pohanky

Plodem pohanky nažky jsou považované za velmi zdravou potravinu. Autor: LeoNeoBoy, zdroj: Pixabay
Plodem pohanky nažky jsou považované za velmi zdravou potravinu. Autor: LeoNeoBoy, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Pohanka v následujících zdrojích

Najít heslo Pohanka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Pohanka ve Wikizdrojích

Najít termín Pohanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Pohanka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pohanka na Youtube

Zkusit najít pojem Pohanka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohanka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pohanka? resp. co vlastně znamená slovo Pohanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohanka, odpověď na dotaz co je to Pohanka?. Víte např. kdo to je Dyslektik? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?