Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pohanka. Co znamená pojem Pohanka z kategorie Jídlo?

Co je Pohanka?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pohanka?

Pohanka setá je jednoletá kulturní plodina, obilnina, pěstovaná na českém území asi od 12. století. Původně pohanka pochází z jihovýchodní Asie. Do Čech se zřejmě dostala v době nájezdů muslimských - tedy pro křesťany pohanských Tatarů. Odtud pochází její název. Pohanková kaše byla v dřívějších dobách zcela běžným pokrmem a dnes se pohanka těší oblibě u příznivců zdravého životního stylu.


Co je to Pohanka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pohanka. Co znamená pojem Pohanka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Pohanka se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: termín, definice pojmu, jídlo, přesný výraz, vysvětlení, informace, slovo, význam, terminus technicus, Pohanka, odborné názvosloví, názvosloví, co znamená, co je to Pohanka?, význam pojmu, wiki, synonymum, definice


Pojem Pohanka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pohanka můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohanka (Fagopyrum) je rod rostlin z čeledi rdesnovitých. Zahrnuje přibližně 15 druhů.
Pohanka je často užívanou surovinou ve zdravé výživě. Neobsahuje lepek, takže je na rozdíl od obilovin vhodná pro osoby trpící celiakií. Je významným zdrojem rutinu, který léčí problémy s cévami, hemoroidy i křečovými žilami. Vhodná je také pro psychicky a fyzicky namáhané osoby. Obecně je považována za velmi zdravou potravinu, její konzumace je stoupenci alternativních výživových směrů doporučována hlavně v zimním období.

Plody pohanky

Plodem pohanky nažky jsou považované za velmi zdravou potravinu. Autor: LeoNeoBoy, zdroj: Pixabay
Plodem pohanky nažky jsou považované za velmi zdravou potravinu. Autor: LeoNeoBoy, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Pohanka ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pohanka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Pohanka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Pohanka ve Wikizdrojích

Najít slovo Pohanka na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Pohanka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohanka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pohanka? resp. co znamená Pohanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohanka, odpověď na dotaz co je to Pohanka?. Víte např. kdo to je Vladimír Balaš? Znáte a víte kdo je Reptilián? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Pohanka i jinde než v sekci než v jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?