Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená odborný pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Co je to Aktivní uhlí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je prostředek, který se využívá při střevních a zažívacích obtížích, popřípadě u některých druhů otrav. Uplatňuje se i jako kosmetický prostředek, přidává se do mýdel, past, šamponů či krémů. Aktivní uhlí se vyrábí z rostlinných materiálů jako je březové dřevo nebo kokosové skořápky, které projdou procesem zuhelnění.
Vyznačuje se velkou porézností a adsorpční schopností. Vychytává tak některé zdraví nepříznivé látky, které z těla odejdou se stolicí.


Co je to Aktivní uhlí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená odborný pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aktivní uhlí doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Aktivní uhlí se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný význam, slovník, názvosloví, terminologie, co to je, lékařství, termín, Aktivní uhlí, vysvětlení, synonymum, co je to Aktivní uhlí?, terminus technicus, pojem, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, informace, lexikon


Pojem Aktivní uhlí je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aktivní uhlí? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aktivní uhlí (adsorpční uhlí) je produkt vyráběný z uhlí, dřeva nebo kokosových ořechů. Aktivní uhlí má pórovitou strukturu a velký vnitřní povrch (400 – 1500 m2/g). Může adsorbovat široké spektrum látek. Dříve se používalo i tzv. živočišné uhlí, které je téměř totožným produktem a uvádí se nesprávně jako synonymum, ale vyrábělo se pyrolýzou zvířecích kostí za vysokých teplot bez přítomnosti kyslíku a funguje na principu absorpce, nikoliv adsorbce. Jeho roli jako jedno z nejrozšířenějších a nejbezpečnějších léčiv užívaných proti průjmu převzalo aktivní rostlinné uhlí.

Jiné informační zdroje o pojmu Aktivní uhlí

Hledat pojem Aktivní uhlí na Google.cz

Hledat slovo Aktivní uhlí ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Aktivní uhlí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aktivní uhlí ve Wikimedia Commons

Hledat termín Aktivní uhlí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aktivní uhlí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aktivní uhlí například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená Aktivní uhlí? resp. co znamená Aktivní uhlí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aktivní uhlí, odpověď na dotaz co je to Aktivní uhlí?. Víte např. kdo to je Stanislav Zindulka? Znáte a víte kdo je Robert De Niro? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.