Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená odborný pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Co je to Aktivní uhlí? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aktivní uhlí?

Aktivní uhlí je prostředek, který se využívá při střevních a zažívacích obtížích, popřípadě u některých druhů otrav. Uplatňuje se i jako kosmetický prostředek, přidává se do mýdel, past, šamponů či krémů. Aktivní uhlí se vyrábí z rostlinných materiálů jako je březové dřevo nebo kokosové skořápky, které projdou procesem zuhelnění.
Vyznačuje se velkou porézností a adsorpční schopností. Vychytává tak některé zdraví nepříznivé látky, které z těla odejdou se stolicí.


Co je to Aktivní uhlí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená odborný pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aktivní uhlí s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aktivní uhlí patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co je to Aktivní uhlí?, Lékařství, odborné názvosloví, heslo, co to je, popis, informace, význam, vysvětlení, lexikon, přesný význam, terminologie, terminus technicus, definice pojmu, definice, význam slova, wiki, Aktivní uhlí


Pojem Aktivní uhlí je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aktivní uhlí? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aktivní uhlí (adsorpční uhlí) je produkt vyráběný z uhlí, dřeva nebo kokosových ořechů. Aktivní uhlí má pórovitou strukturu a velký vnitřní povrch (400 – 1500 m2/g). Může adsorbovat široké spektrum látek. Dříve se používalo i tzv. živočišné uhlí, které je téměř totožným produktem a uvádí se nesprávně jako synonymum, ale vyrábělo se pyrolýzou zvířecích kostí za vysokých teplot bez přítomnosti kyslíku a funguje na principu absorpce, nikoliv adsorbce. Jeho roli jako jedno z nejrozšířenějších a nejbezpečnějších léčiv užívaných proti průjmu převzalo aktivní rostlinné uhlí.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aktivní uhlí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aktivní uhlí ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Aktivní uhlí na Google.cz

Vyhledat termín Aktivní uhlí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Aktivní uhlí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Aktivní uhlí ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aktivní uhlí například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aktivní uhlí? resp. co vlastně znamená slovo Aktivní uhlí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aktivní uhlí, odpověď na dotaz co je to Aktivní uhlí?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Solární baron? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.