Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Co je Aktivní uhlí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je prostředek, který se využívá při střevních a zažívacích obtížích, popřípadě u některých druhů otrav. Uplatňuje se i jako kosmetický prostředek, přidává se do mýdel, past, šamponů či krémů. Aktivní uhlí se vyrábí z rostlinných materiálů jako je březové dřevo nebo kokosové skořápky, které projdou procesem zuhelnění.
Vyznačuje se velkou porézností a adsorpční schopností. Vychytává tak některé zdraví nepříznivé látky, které z těla odejdou se stolicí.


Co je to Aktivní uhlí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aktivní uhlí s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Aktivní uhlí se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, heslo, význam pojmu, přesný výraz, co je to Aktivní uhlí?, informace, slovo, co znamená, význam, synonymum, význam slova, definice pojmu, názvosloví, Aktivní uhlí, termín, definice, odborné názvosloví, lékařství


Pojem Aktivní uhlí je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aktivní uhlí můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aktivní uhlí (adsorpční uhlí) je produkt vyráběný z uhlí, dřeva nebo kokosových ořechů. Aktivní uhlí má pórovitou strukturu a velký vnitřní povrch (400 – 1500 m2/g). Může adsorbovat široké spektrum látek. Dříve se používalo i tzv. živočišné uhlí, které je téměř totožným produktem a uvádí se nesprávně jako synonymum, ale vyrábělo se pyrolýzou zvířecích kostí za vysokých teplot bez přítomnosti kyslíku a funguje na principu absorpce, nikoliv adsorbce. Jeho roli jako jedno z nejrozšířenějších a nejbezpečnějších léčiv užívaných proti průjmu převzalo aktivní rostlinné uhlí.

Hledejte výraz Aktivní uhlí v dalších zdrojích

Hledat výraz Aktivní uhlí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aktivní uhlí na Youtube

Zkusit najít frázi Aktivní uhlí ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aktivní uhlí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Aktivní uhlí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Aktivní uhlí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aktivní uhlí například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aktivní uhlí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aktivní uhlí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aktivní uhlí, odpověď na dotaz co je to Aktivní uhlí?. Víte např. kdo to je Cate Blanchett? Znáte a víte kdo je Martin Hofmann? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Aktivní uhlí v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.