Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená odborný pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Co je to Aktivní uhlí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je prostředek, který se využívá při střevních a zažívacích obtížích, popřípadě u některých druhů otrav. Uplatňuje se i jako kosmetický prostředek, přidává se do mýdel, past, šamponů či krémů. Aktivní uhlí se vyrábí z rostlinných materiálů jako je březové dřevo nebo kokosové skořápky, které projdou procesem zuhelnění.
Vyznačuje se velkou porézností a adsorpční schopností. Vychytává tak některé zdraví nepříznivé látky, které z těla odejdou se stolicí.


Co je to Aktivní uhlí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aktivní uhlí. Co znamená odborný pojem Aktivní uhlí z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Aktivní uhlí je v sekci lékařství

Klíčová slova: co je to Aktivní uhlí?, formulace, význam, definice pojmu, terminologie, synonymum, Aktivní uhlí, informace, lékařství, wiki, co znamená, vysvětlení, lexikon, význam slova, heslo, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Aktivní uhlí je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aktivní uhlí? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aktivní uhlí (adsorpční uhlí) je produkt vyráběný z uhlí, dřeva nebo kokosových ořechů. Aktivní uhlí má pórovitou strukturu a velký vnitřní povrch (400 – 1500 m2/g). Může adsorbovat široké spektrum látek. Dříve se používalo i tzv. živočišné uhlí, které je téměř totožným produktem a uvádí se nesprávně jako synonymum, ale vyrábělo se pyrolýzou zvířecích kostí za vysokých teplot bez přítomnosti kyslíku a funguje na principu absorpce, nikoliv adsorbce. Jeho roli jako jedno z nejrozšířenějších a nejbezpečnějších léčiv užívaných proti průjmu převzalo aktivní rostlinné uhlí.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aktivní uhlí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Aktivní uhlí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Aktivní uhlí na Google.cz

Hledat pojem Aktivní uhlí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Aktivní uhlí ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Aktivní uhlí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aktivní uhlí například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Aktivní uhlí? resp. co se skrývá pod slovem Aktivní uhlí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aktivní uhlí, odpověď na dotaz co je to Aktivní uhlí?. Víte např. kdo to je Rudolf Battěk? Znáte a víte kdo je Bořek Slezáček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Aktivní uhlí hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.