Co je to?
Definice odborného termínu, slova DPH. Co znamená pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Co je to DPH? Význam slova

Co znamená termín DPH? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Velice častou zkratkou používanou v ekonomii je DPH. S tímto se nejspíš setkal každý z nás a jedná se o zkrácenou verzi pro daň z přidané hodnoty. DPH tvoří jeden z nejdůležitějších bodů státního rozpočtu. Daň z přidané hodnoty platí všichni při nákupu většiny zboží či služeb. Dodavatel musí odvádět z provedeného obchodu část hodnoty státu.
Základní sazba DPH je v současné době 21% a snížená sazba činí 15%. Evropská unie upravuje DPH pro určité druhy zboží.


Co je to DPH? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova DPH. Co znamená pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova DPH sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz DPH patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: popis, co je to DPH?, wiki, heslo, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, definice, Ekonomie, terminologie, terminus technicus, přesný výraz, pojem, synonymum, slovník, formulace, vysvětlení, význam


Pojem DPH je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu DPH?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daň z přidané hodnoty (zkratka DPH) tvoří jeden z nejdůležitějších příjmů státního rozpočtu. Platí ji všichni při nákupu většiny zboží a služeb, proto se jí také někdy říká univerzální daň. Princip této daně je v tom, že dodavatel, pokud je registrován jako plátce, musí odvést z obchodu část hodnoty, pokud je tento obchod předmětem daně. Naopak odběratel si za jistých podmínek může zažádat o vrácení daně, kterou při obchodu dodavateli (plátci) zaplatil. Hlavní výhodou této daně pro státní rozpočet je, že se snadno vymáhá a subjekty se jejímu placení mohou hůře vyhnout.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz DPH na Google.cz

Vyhledat termín DPH ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín DPH ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo DPH ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPH ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem DPH ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DPH například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo DPH? resp. co znamená slovo DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPH, odpověď na dotaz co je to DPH?. Víte např. kdo to je Lump? Znáte a víte kdo je Uprchlík? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DPH v jiné sekci než Ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?