Co je to?
Definice odborného termínu, slova DPH. Co znamená pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Co je to DPH? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla DPH?

Velice častou zkratkou používanou v ekonomii je DPH. S tímto se nejspíš setkal každý z nás a jedná se o zkrácenou verzi pro daň z přidané hodnoty. DPH tvoří jeden z nejdůležitějších bodů státního rozpočtu. Daň z přidané hodnoty platí všichni při nákupu většiny zboží či služeb. Dodavatel musí odvádět z provedeného obchodu část hodnoty státu.
Základní sazba DPH je v současné době 21% a snížená sazba činí 15%. Evropská unie upravuje DPH pro určité druhy zboží.


Co je to DPH? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova DPH. Co znamená pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu DPH s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem DPH se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, význam pojmu, popis, definice, význam, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, Ekonomie, Ekonomie, přesný význam, co to je, co znamená, význam slova


Pojem DPH je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín DPH? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daň z přidané hodnoty (zkratka DPH) tvoří jeden z nejdůležitějších příjmů státního rozpočtu. Platí ji všichni při nákupu většiny zboží a služeb, proto se jí také někdy říká univerzální daň. Princip této daně je v tom, že dodavatel, pokud je registrován jako plátce, musí odvést z obchodu část hodnoty, pokud je tento obchod předmětem daně. Naopak odběratel si za jistých podmínek může zažádat o vrácení daně, kterou při obchodu dodavateli (plátci) zaplatil. Hlavní výhodou této daně pro státní rozpočet je, že se snadno vymáhá a subjekty se jejímu placení mohou hůře vyhnout.

Další informační zdroje

Najít výraz DPH ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem DPH ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz DPH ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem DPH ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo DPH ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPH ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo DPH například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova DPH? resp. co označuje slovo DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPH, odpověď na dotaz co je to DPH?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Pedofil? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?