Co je to?
Výraz, termín, definice slova DPH. Co znamená odborný pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Co je to DPH? Význam slova

Co znamená termín DPH? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Velice častou zkratkou používanou v ekonomii je DPH. S tímto se nejspíš setkal každý z nás a jedná se o zkrácenou verzi pro daň z přidané hodnoty. DPH tvoří jeden z nejdůležitějších bodů státního rozpočtu. Daň z přidané hodnoty platí všichni při nákupu většiny zboží či služeb. Dodavatel musí odvádět z provedeného obchodu část hodnoty státu.
Základní sazba DPH je v současné době 21% a snížená sazba činí 15%. Evropská unie upravuje DPH pro určité druhy zboží.


Co je to DPH? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DPH. Co znamená odborný pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova DPH sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo DPH patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, co znamená, synonymum, formulace, definice, pojem, slovo, ekonomie, význam slova, odborné názvosloví, přesný výraz, lexikon, heslo, význam pojmu, terminus technicus, popis, co je to DPH?


Pojem DPH je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu DPH můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daň z přidané hodnoty (zkratka DPH) tvoří jeden z nejdůležitějších příjmů státního rozpočtu. Platí ji všichni při nákupu většiny zboží a služeb, proto se jí také někdy říká univerzální daň. Princip této daně je v tom, že dodavatel, pokud je registrován jako plátce, musí odvést z obchodu část hodnoty, pokud je tento obchod předmětem daně. Naopak odběratel si za jistých podmínek může zažádat o vrácení daně, kterou při obchodu dodavateli (plátci) zaplatil. Hlavní výhodou této daně pro státní rozpočet je, že se snadno vymáhá a subjekty se jejímu placení mohou hůře vyhnout.

Další informační zdroje o slovu DPH

Vyhledat výraz DPH na Google.cz

Vyhledat pojem DPH ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPH ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz DPH ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo DPH ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo DPH ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DPH například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je DPH? resp. jaká je definice slova DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPH, odpověď na dotaz co je to DPH?. Víte např. kdo to je Bednář? Znáte a víte kdo je Bašár al-Asad? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?