Co je to?
Výraz, termín, definice slova DPH. Co znamená odborný pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Co je to DPH? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu DPH

Velice častou zkratkou používanou v ekonomii je DPH. S tímto se nejspíš setkal každý z nás a jedná se o zkrácenou verzi pro daň z přidané hodnoty. DPH tvoří jeden z nejdůležitějších bodů státního rozpočtu. Daň z přidané hodnoty platí všichni při nákupu většiny zboží či služeb. Dodavatel musí odvádět z provedeného obchodu část hodnoty státu.
Základní sazba DPH je v současné době 21% a snížená sazba činí 15%. Evropská unie upravuje DPH pro určité druhy zboží.


Co je to DPH? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DPH. Co znamená odborný pojem DPH z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu DPH sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín DPH je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co je to DPH?, synonymum, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, slovo, co znamená, definice, slovník, přesný význam, význam, heslo, DPH, vysvětlení, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, co to je


Pojem DPH je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DPH? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daň z přidané hodnoty (zkratka DPH) tvoří jeden z nejdůležitějších příjmů státního rozpočtu. Platí ji všichni při nákupu většiny zboží a služeb, proto se jí také někdy říká univerzální daň. Princip této daně je v tom, že dodavatel, pokud je registrován jako plátce, musí odvést z obchodu část hodnoty, pokud je tento obchod předmětem daně. Naopak odběratel si za jistých podmínek může zažádat o vrácení daně, kterou při obchodu dodavateli (plátci) zaplatil. Hlavní výhodou této daně pro státní rozpočet je, že se snadno vymáhá a subjekty se jejímu placení mohou hůře vyhnout.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPH ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem DPH ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DPH ve Wikimedia Commons

Hledat heslo DPH ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz DPH ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo DPH ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo DPH například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená DPH? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPH, odpověď na dotaz co je to DPH?. Víte např. kdo to je Miroslav Donutil? Znáte a víte kdo je Pedofil? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?