Co je to?
Definice výrazu, termínu Tonikum. Co znamená odborný pojem Tonikum z kategorie Lékařství?

Co je to Tonikum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tonikum?

Tonikum je slovo pocházející z řečtiny. Jedná se o označení pro druh léčiv, která regenerují, vyživují nebo posilují lidské tělo. Většinou jde o látky rostlinného původu. K nejužívanějším tonikům patří například guarana nebo ženšen.
Předností tonik je i to, že při jejich pravidelném užívání získává organizmus vyšší odolnost vůči stresovým situacím a zvýšené zátěži. Tonika se využívají i v kosmetice k dočišťování pleti a stažení pórů. Tonikum se po zevním použití neoplachuje.


Co je to Tonikum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tonikum. Co znamená odborný pojem Tonikum z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tonikum? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tonikum je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, co to je, terminus technicus, přesný výraz, definice, slovník, formulace, definice pojmu, názvosloví, pojem, slovo, termín, význam, lexikon, co znamená, heslo, informace, vysvětlení


Pojem Tonikum je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tonikum? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tonika (z řeckého tonikos – napjatý) jsou léčiva – látky nebo rostlinné drogy – které působí regeneračně, výživně a posilují celý organismus. Jako tonikum se užívá celá řada látek, k nejznámějším patří ženšen, guarana, eleuterokok ostnitý, klanopraška čínská, parcha saflorová, rozchodnice růžová. Mnohé tonizující látky se považují za tzv. adaptogeny, látky zvyšující odolnost proti zátěži a stresu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tonikum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Tonikum ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Tonikum na Google.cz

Hledat termín Tonikum ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tonikum na Youtube

Zkusit najít pojem Tonikum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tonikum například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tonikum? resp. jaká je definice termínu Tonikum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tonikum, odpověď na dotaz co je to Tonikum?. Víte např. kdo to je Sexuolog? Znáte a víte kdo je Mudrlant? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tonikum v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.