Co je to?
Definice výrazu, termínu Tonikum. Co znamená odborný pojem Tonikum z kategorie Lékařství?

Co je to Tonikum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tonikum

Tonikum je slovo pocházející z řečtiny. Jedná se o označení pro druh léčiv, která regenerují, vyživují nebo posilují lidské tělo. Většinou jde o látky rostlinného původu. K nejužívanějším tonikům patří například guarana nebo ženšen.
Předností tonik je i to, že při jejich pravidelném užívání získává organizmus vyšší odolnost vůči stresovým situacím a zvýšené zátěži. Tonika se využívají i v kosmetice k dočišťování pleti a stažení pórů. Tonikum se po zevním použití neoplachuje.


Co je to Tonikum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tonikum. Co znamená odborný pojem Tonikum z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tonikum s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tonikum patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: formulace, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, wiki, význam, co znamená, vysvětlení, Tonikum, význam pojmu, Lékařství, terminus technicus, pojem, co to je, termín, přesný význam, synonymum, definice


Pojem Tonikum je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tonikum? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tonika (z řeckého tonikos – napjatý) jsou léčiva – látky nebo rostlinné drogy – které působí regeneračně, výživně a posilují celý organismus. Jako tonikum se užívá celá řada látek, k nejznámějším patří ženšen, guarana, eleuterokok ostnitý, klanopraška čínská, parcha saflorová, rozchodnice růžová. Mnohé tonizující látky se považují za tzv. adaptogeny, látky zvyšující odolnost proti zátěži a stresu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Tonikum ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Tonikum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Tonikum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Tonikum ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tonikum ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Tonikum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tonikum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tonikum? resp. jaký je přesný význam slova Tonikum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tonikum, odpověď na dotaz co je to Tonikum?. Víte např. kdo to je Asketa? Znáte a víte kdo je Chytrák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.