Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mamon. Co znamená odborný pojem Mamon z kategorie Náboženství?

Co je Mamon?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mamon

Mamon je původem hebrejské slovo, které se používá pro označení bohatství nebo majetku. V současnosti se tak vyjadřuje až chorobná touha po vlastnictví, majetku. Ve stejném významu bylo slovo mamon využito i ve výkladech Bible již ve 2. století.
Někdy byl mamon považován za ztělesnění démona. Středověký démon mamon byl zosobněním touhy po bohatství a jeho základní vlastností byla chamtivost.


Co je to Mamon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mamon. Co znamená odborný pojem Mamon z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mamon? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Mamon je v kategorii náboženství

Klíčová slova: slovník, co znamená, přesný význam, co to je, pojem, lexikon, co je to Mamon?, termín, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, popis, slovo, informace


Pojem Mamon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mamon? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Mamon (hebrejsky: מָמוֹן) znamená doslova „bohatství, majetek“. Slovo je údajně odvozeno z hebrejského slovesného kořene, jenž označuje „to, v co člověk doufá, čemu věří, nač spoléhá“. V přeneseném smyslu se slovo v českém jazyce používá pro označení nezřízené touhy po majetku. Takové použití slova mamon je doloženo i v hebrejsky a aramejsky psaných výkladech Bible 2. století n. l.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Mamon na Youtube

Vyhledat výraz Mamon ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mamon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Mamon ve Wikizdrojích

Najít heslo Mamon ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Mamon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mamon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice termínu Mamon? resp. co to je Mamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mamon, odpověď na dotaz co je to Mamon?. Víte např. kdo to je Germanista? Znáte a víte kdo je Projektant? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Mamon i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kostel oltář kříž, mamon, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.