Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mamon. Co znamená odborný pojem Mamon z kategorie Náboženství?

Co je to Mamon? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mamon?

Mamon je původem hebrejské slovo, které se používá pro označení bohatství nebo majetku. V současnosti se tak vyjadřuje až chorobná touha po vlastnictví, majetku. Ve stejném významu bylo slovo mamon využito i ve výkladech Bible již ve 2. století.
Někdy byl mamon považován za ztělesnění démona. Středověký démon mamon byl zosobněním touhy po bohatství a jeho základní vlastností byla chamtivost.


Co je to Mamon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mamon. Co znamená odborný pojem Mamon z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Mamon můžete sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Mamon je v kategorii náboženství

Klíčová slova: formulace, lexikon, odborné názvosloví, heslo, slovo, Mamon, náboženství, definice, terminologie, wiki, co je to Mamon?, přesný výraz, názvosloví, význam, přesný význam, slovník, odborný výraz, co to je


Pojem Mamon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mamon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mamon (hebrejsky: מָמוֹן) znamená doslova „bohatství, majetek“. Slovo je údajně odvozeno z hebrejského slovesného kořene, jenž označuje „to, v co člověk doufá, čemu věří, nač spoléhá“. V přeneseném smyslu se slovo v českém jazyce používá pro označení nezřízené touhy po majetku. Takové použití slova mamon je doloženo i v hebrejsky a aramejsky psaných výkladech Bible 2. století n. l.

Pro více informací o heslu Mamon zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Mamon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Mamon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Mamon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mamon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Mamon ve Wikislovníku

Najít pojem Mamon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mamon například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mamon? resp. jaká je definice slova Mamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mamon, odpověď na dotaz co je to Mamon?. Víte např. kdo to je Purkmistr? Znáte a víte kdo je Herobrine? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.