Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mamon. Co znamená pojem Mamon z kategorie Náboženství?

Co je to Mamon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mamon?

Mamon je původem hebrejské slovo, které se používá pro označení bohatství nebo majetku. V současnosti se tak vyjadřuje až chorobná touha po vlastnictví, majetku. Ve stejném významu bylo slovo mamon využito i ve výkladech Bible již ve 2. století.
Někdy byl mamon považován za ztělesnění démona. Středověký démon mamon byl zosobněním touhy po bohatství a jeho základní vlastností byla chamtivost.


Co je to Mamon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mamon. Co znamená pojem Mamon z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mamon s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mamon se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, heslo, termín, slovo, terminus technicus, názvosloví, Náboženství, pojem, co je to Mamon?, co znamená, význam, vysvětlení, Mamon, lexikon, synonymum, definice, význam pojmu


Pojem Mamon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mamon?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mamon (hebrejsky: מָמוֹן) znamená doslova „bohatství, majetek“. Slovo je údajně odvozeno z hebrejského slovesného kořene, jenž označuje „to, v co člověk doufá, čemu věří, nač spoléhá“. V přeneseném smyslu se slovo v českém jazyce používá pro označení nezřízené touhy po majetku. Takové použití slova mamon je doloženo i v hebrejsky a aramejsky psaných výkladech Bible 2. století n. l.

Zkuste zjistit více informací o slovu Mamon v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Mamon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Mamon na Google.cz

Hledat pojem Mamon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Mamon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mamon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Mamon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mamon například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mamon? resp. co znamená výraz Mamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mamon, odpověď na dotaz co je to Mamon?. Víte např. kdo to je Alexandr Lukašenko? Znáte a víte kdo je Hana Hegerová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.