Co je to?
Definice výrazu, termínu Okultismus. Co znamená odborný pojem Okultismus z kategorie Náboženství?

Co je to Okultismus? Význam slova

Co znamená termín Okultismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Okultismus je název vytvořený z latinských slov znamenající tajnost něco skrytého, tajnou vědu či magii. Příznivci této nauky se domnívají, že na světě existuje nejen racionální a rozumové uvažování, ale také síly, které jsou neznámé, ale přesto na svět působí. Vnímat je dokážou pouze lidé, kteří se označují jako média.
Okultismus využívá ojedinělé schopnosti mimosmyslového vnímání. Nespadají do něj úkazy přisuzované duchům.


Co je to Okultismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Okultismus. Co znamená odborný pojem Okultismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Okultismus se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: termín, co je to Okultismus?, heslo, popis, pojem, terminologie, informace, slovník, odborný výraz, Náboženství, odborné názvosloví, lexikon, co znamená, slovo, co to je, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam


Pojem Okultismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Okultismus

Tajemný rituál při praktikování okultismu. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay
Tajemný rituál při praktikování okultismu. Autor: kalhh, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat pojem Okultismus ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okultismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Okultismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Okultismus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Okultismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Okultismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Okultismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Okultismus? resp. co je to Okultismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okultismus, odpověď na dotaz co je to Okultismus?. Víte např. kdo to je Signalista? Znáte a víte kdo je Kaley Cuoco? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Okultismus hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.