Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plazma. Co znamená odborný pojem Plazma z kategorie Věda?

Co je to Plazma? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Plazma?

Plazma je čtvrté skupenství hmoty. Jedná se o ionizový plyn složený z iontů (tj. z elektronů, který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu nebo roztržením molekul, tzv. ionizací). S plazmatem se můžeme setkat např. v elektrickém oblouku, uvnitř zářivek, ve formě blesku či polární záře. Plazma se vyznačuje vysokou elektrickou vodivostí.


Co je to Plazma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plazma. Co znamená odborný pojem Plazma z kategorie Věda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Plazma můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Plazma je v kategorii věda

Klíčová slova: co znamená, formulace, přesný význam, co je to Plazma?, slovník, wiki, Plazma, termín, vysvětlení, popis, věda, význam slova, věda, terminus technicus, synonymum, slovo, lexikon, definice pojmu


Pojem Plazma je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plazma? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plazma je ionizovaný plyn složený z iontů, elektronů (a případně neutrálních atomů a molekul), který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu, či roztržením molekul (ionizací). Aby byl ionizovaný plyn považován za plazma, musí vykazovat kolektivní chování a kvazineutralitu. Plazma je čtvrté skupenství hmoty a také nejrozšířenější forma látky – tvoří až 99 % pozorované atomární hmoty vesmíru.

Plazma

Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Plazma ve Wikizdrojích

Hledat termín Plazma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Plazma na Google.cz

Najít termín Plazma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Plazma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Plazma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Plazma například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Plazma? resp. jaký je přesný význam slova Plazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plazma, odpověď na dotaz co je to Plazma?. Víte např. kdo to je Jaromír Mayer? Znáte a víte kdo je Maloměšťák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Plazma i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.