Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Co je to Plazma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Plazma

Plazma je čtvrté skupenství hmoty. Jedná se o ionizový plyn složený z iontů (tj. z elektronů, který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu nebo roztržením molekul, tzv. ionizací). S plazmatem se můžeme setkat např. v elektrickém oblouku, uvnitř zářivek, ve formě blesku či polární záře. Plazma se vyznačuje vysokou elektrickou vodivostí.


Co je to Plazma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Plazma patří do sekce Věda

Klíčová slova: pojem, slovník, termín, popis, definice, význam pojmu, synonymum, heslo, Věda, názvosloví, co je to Plazma?, co to je, lexikon, slovo, co znamená, formulace, Plazma, Věda


Pojem Plazma je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plazma? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plazma je ionizovaný plyn složený z iontů, elektronů (a případně neutrálních atomů a molekul), který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu, či roztržením molekul (ionizací). Aby byl ionizovaný plyn považován za plazma, musí vykazovat kolektivní chování a kvazineutralitu. Plazma je čtvrté skupenství hmoty a také nejrozšířenější forma látky – tvoří až 99 % pozorované atomární hmoty vesmíru.

Plazma

Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Plazma ve Wikizdrojích

Hledat slovo Plazma na Google.cz

Hledat videa s názvem Plazma na Youtube

Hledat pojem Plazma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Plazma ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plazma ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Plazma například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Plazma? resp. co znamená výraz Plazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plazma, odpověď na dotaz co je to Plazma?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Wotan? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Plazma i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.