Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Co je to Plazma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Plazma

Plazma je čtvrté skupenství hmoty. Jedná se o ionizový plyn složený z iontů (tj. z elektronů, který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu nebo roztržením molekul, tzv. ionizací). S plazmatem se můžeme setkat např. v elektrickém oblouku, uvnitř zářivek, ve formě blesku či polární záře. Plazma se vyznačuje vysokou elektrickou vodivostí.


Co je to Plazma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Plazma? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Plazma se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: popis, význam slova, slovo, přesný výraz, heslo, Věda, co to je, co je to Plazma?, Věda, wiki, význam, lexikon, Plazma, přesný význam, termín, definice pojmu, pojem, definice


Pojem Plazma je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plazma? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plazma je ionizovaný plyn složený z iontů, elektronů (a případně neutrálních atomů a molekul), který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu, či roztržením molekul (ionizací). Aby byl ionizovaný plyn považován za plazma, musí vykazovat kolektivní chování a kvazineutralitu. Plazma je čtvrté skupenství hmoty a také nejrozšířenější forma látky – tvoří až 99 % pozorované atomární hmoty vesmíru.

Plazma

Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Plazma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Plazma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Plazma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Plazma na Google.cz

Vyhledat slovo Plazma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Plazma ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Plazma například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Plazma? resp. co je to Plazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plazma, odpověď na dotaz co je to Plazma?. Víte např. kdo to je Marek Dospiva? Znáte a víte kdo je Succubus? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.