Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Co je to Plazma? Význam slova

Co znamená termín Plazma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Plazma je čtvrté skupenství hmoty. Jedná se o ionizový plyn složený z iontů (tj. z elektronů, který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu nebo roztržením molekul, tzv. ionizací). S plazmatem se můžeme setkat např. v elektrickém oblouku, uvnitř zářivek, ve formě blesku či polární záře. Plazma se vyznačuje vysokou elektrickou vodivostí.


Co je to Plazma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Plazma) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Plazma patří do kategorie Věda

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, pojem, přesný výraz, terminologie, co znamená, Plazma, co to je, názvosloví, informace, význam slova, význam pojmu, definice, slovo, terminus technicus, přesný význam, termín, lexikon


Pojem Plazma je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Plazma můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Plazma je ionizovaný plyn složený z iontů, elektronů (a případně neutrálních atomů a molekul), který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu, či roztržením molekul (ionizací). Aby byl ionizovaný plyn považován za plazma, musí vykazovat kolektivní chování a kvazineutralitu. Plazma je čtvrté skupenství hmoty a také nejrozšířenější forma látky – tvoří až 99 % pozorované atomární hmoty vesmíru.

Plazma

Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Plazma okolo Slunce. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Plazma

Hledat heslo Plazma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Plazma ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Plazma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Plazma ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Plazma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Plazma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Plazma například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Plazma? resp. co se skrývá pod slovem Plazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plazma, odpověď na dotaz co je to Plazma?. Víte např. kdo to je Anna Polívková? Znáte a víte kdo je Succubus? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.