Co je to?
Definice výrazu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pyrám? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pyrám?

Pyrám je název vysokého jehlanovitého útvaru z kamene, který slouží jako rozcestník. Podobá se obelisku. Pyrámy byly umísťovány na křižovatkách.
Zachovalo se pouze několik pyrámů v původním stavu. Ten největší u nás je poblíž Turnova ve vsi Ohrazenice. Je vysoký 8,5 metru a pochází z roku 1813. Nejvyšší je tzv. Martinický obelisk, který je umístěn v poli a měří 11 metrů.


Co je to Pyrám? Význam slova, termín, Definice výrazu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pyrám? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pyrám patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, co znamená, lexikon, terminologie, přesný význam, přesný výraz, význam, slovník, slovo, Pyrám, wiki, popis, termín, definice pojmu, heslo


Pojem Pyrám je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pyrám můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pyrám je kamenný rozcestník jehlanovitého tvaru, obvykle budovaný na křižovatkách císařských silnic. Vzhledově připomíná obelisk. Nejvyšší pyrám v českých zemích se nachází v Ohrazenicích u Turnova, byl postaven v červnu 1813 a má výšku 8,44 m. Ještě vyšší je jedenáctimetrový Clam-Martinicův obelisk, pro svůj tvar někdy také nazývaný pyrámem, ačkoliv se v tomto případě nejedná o rozcestník u silnice, nýbrž o památník, postavený na počest hraběte Karla Jana Nepomuka Clam-Martinice.

Další informační zdroje o slovu Pyrám

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyrám ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pyrám ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pyrám na Youtube

Hledat heslo Pyrám ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Pyrám ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Pyrám ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrám například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pyrám? resp. co se skrývá pod slovem Pyrám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrám, odpověď na dotaz co je to Pyrám?. Víte např. kdo to je Chris Evans? Znáte a víte kdo je Marie Stuartovna? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.