Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pyrám? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pyrám?

Pyrám je název vysokého jehlanovitého útvaru z kamene, který slouží jako rozcestník. Podobá se obelisku. Pyrámy byly umísťovány na křižovatkách.
Zachovalo se pouze několik pyrámů v původním stavu. Ten největší u nás je poblíž Turnova ve vsi Ohrazenice. Je vysoký 8,5 metru a pochází z roku 1813. Nejvyšší je tzv. Martinický obelisk, který je umístěn v poli a měří 11 metrů.


Co je to Pyrám? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pyrám? s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Pyrám je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: definice, synonymum, pojem, význam, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, stavebnictví, stavebnictví, popis, názvosloví, přesný výraz, informace, odborný výraz, přesný význam, co je to Pyrám?, slovo, termín


Pojem Pyrám je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pyrám? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pyrám je kamenný rozcestník jehlanovitého tvaru, obvykle budovaný na křižovatkách císařských silnic. Vzhledově připomíná obelisk. Nejvyšší pyrám v českých zemích se nachází v Ohrazenicích u Turnova, byl postaven v červnu 1813 a má výšku 8,44 m. Ještě vyšší je jedenáctimetrový Clam-Martinicův obelisk, pro svůj tvar někdy také nazývaný pyrámem, ačkoliv se v tomto případě nejedná o rozcestník u silnice, nýbrž o památník, postavený na počest hraběte Karla Jana Nepomuka Clam-Martinice.

Pro další informace o termínu Pyrám zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pyrám ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Pyrám ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Pyrám ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pyrám na Youtube

Zkusit najít slovo Pyrám ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyrám ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrám například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pyrám? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pyrám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrám, odpověď na dotaz co je to Pyrám?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Pavlína Filipovská? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.