Co je to?
Definice výrazu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pyrám? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pyrám?

Pyrám je název vysokého jehlanovitého útvaru z kamene, který slouží jako rozcestník. Podobá se obelisku. Pyrámy byly umísťovány na křižovatkách.
Zachovalo se pouze několik pyrámů v původním stavu. Ten největší u nás je poblíž Turnova ve vsi Ohrazenice. Je vysoký 8,5 metru a pochází z roku 1813. Nejvyšší je tzv. Martinický obelisk, který je umístěn v poli a měří 11 metrů.


Co je to Pyrám? Význam slova, termín, Definice výrazu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pyrám? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pyrám je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam, přesný výraz, Stavebnictví, co je to Pyrám?, odborný výraz, pojem, formulace, informace, názvosloví, slovo, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, heslo, wiki, význam slova, co znamená, definice


Pojem Pyrám je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pyrám?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pyrám je kamenný rozcestník jehlanovitého tvaru, obvykle budovaný na křižovatkách císařských silnic. Vzhledově připomíná obelisk. Nejvyšší pyrám v českých zemích se nachází v Ohrazenicích u Turnova, byl postaven v červnu 1813 a má výšku 8,44 m. Ještě vyšší je jedenáctimetrový Clam-Martinicův obelisk, pro svůj tvar někdy také nazývaný pyrámem, ačkoliv se v tomto případě nejedná o rozcestník u silnice, nýbrž o památník, postavený na počest hraběte Karla Jana Nepomuka Clam-Martinice.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyrám ve Wikimedia Commons

Najít výraz Pyrám ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pyrám na Youtube

Najít slovo Pyrám ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pyrám ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Pyrám ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrám například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pyrám? resp. co znamená výraz Pyrám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrám, odpověď na dotaz co je to Pyrám?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Muftí? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.