Co je to?
Definice výrazu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pyrám? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pyrám?

Pyrám je název vysokého jehlanovitého útvaru z kamene, který slouží jako rozcestník. Podobá se obelisku. Pyrámy byly umísťovány na křižovatkách.
Zachovalo se pouze několik pyrámů v původním stavu. Ten největší u nás je poblíž Turnova ve vsi Ohrazenice. Je vysoký 8,5 metru a pochází z roku 1813. Nejvyšší je tzv. Martinický obelisk, který je umístěn v poli a měří 11 metrů.


Co je to Pyrám? Význam slova, termín, Definice výrazu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pyrám s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pyrám se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, co je to Pyrám?, heslo, slovo, Stavebnictví, definice pojmu, informace, názvosloví, vysvětlení, slovník, formulace, přesný výraz, Stavebnictví, pojem, odborné názvosloví, definice, význam slova, význam pojmu


Pojem Pyrám je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pyrám? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pyrám je kamenný rozcestník jehlanovitého tvaru, obvykle budovaný na křižovatkách císařských silnic. Vzhledově připomíná obelisk. Nejvyšší pyrám v českých zemích se nachází v Ohrazenicích u Turnova, byl postaven v červnu 1813 a má výšku 8,44 m. Ještě vyšší je jedenáctimetrový Clam-Martinicův obelisk, pro svůj tvar někdy také nazývaný pyrámem, ačkoliv se v tomto případě nejedná o rozcestník u silnice, nýbrž o památník, postavený na počest hraběte Karla Jana Nepomuka Clam-Martinice.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pyrám ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Pyrám ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pyrám ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Pyrám ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Pyrám na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyrám ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrám například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pyrám? resp. co je to Pyrám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrám, odpověď na dotaz co je to Pyrám?. Víte např. kdo to je Vojvoda Krok? Znáte a víte kdo je Marie Stuartovna? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.