Co je to?
Definice výrazu, termínu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Co je Pyrám?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pyrám

Pyrám je název vysokého jehlanovitého útvaru z kamene, který slouží jako rozcestník. Podobá se obelisku. Pyrámy byly umísťovány na křižovatkách.
Zachovalo se pouze několik pyrámů v původním stavu. Ten největší u nás je poblíž Turnova ve vsi Ohrazenice. Je vysoký 8,5 metru a pochází z roku 1813. Nejvyšší je tzv. Martinický obelisk, který je umístěn v poli a měří 11 metrů.


Co je to Pyrám? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pyrám. Co znamená odborný pojem Pyrám z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pyrám se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Pyrám je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: pojem, popis, termín, co znamená, lexikon, synonymum, definice, terminus technicus, co je to Pyrám?, slovník, přesný význam, slovo, heslo, co to je, definice pojmu, význam pojmu, odborný výraz, informace


Pojem Pyrám je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pyrám? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pyrám je kamenný rozcestník jehlanovitého tvaru, obvykle budovaný na křižovatkách císařských silnic. Vzhledově připomíná obelisk. Nejvyšší pyrám v českých zemích se nachází v Ohrazenicích u Turnova, byl postaven v červnu 1813 a má výšku 8,44 m. Ještě vyšší je jedenáctimetrový Clam-Martinicův obelisk, pro svůj tvar někdy také nazývaný pyrámem, ačkoliv se v tomto případě nejedná o rozcestník u silnice, nýbrž o památník, postavený na počest hraběte Karla Jana Nepomuka Clam-Martinice.

Hledejte výraz Pyrám v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Pyrám ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Pyrám ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Pyrám ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Pyrám ve Wikislovníku

Hledat slovo Pyrám ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Pyrám ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyrám například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pyrám? resp. jaká je definice slova Pyrám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyrám, odpověď na dotaz co je to Pyrám?. Víte např. kdo to je Zvukař? Znáte a víte kdo je Stephanie Seymour? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Pyrám i jinde než v sekci než v stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům, pyrám, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.