Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karenční doba. Co znamená pojem Karenční doba z kategorie Ekonomie?

Co to je Karenční doba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Karenční doba?

Karenční doba je období, ve kterém pracovník nevykonává svou práci z důvodu nemoci nebo jiných určitých okolností, ale pojišťovna mu ještě nevyplácí plnění. Nejde pouze o vyplacení dávek, ale vztahuje se i na celou dobu od uzavření smlouvy, po kterou pojišťovna neplní.
Karenční doba má své zastánce i odpůrce, od doby zavedení se již několikrát navrhovalo její zrušení.


Co je to Karenční doba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karenční doba. Co znamená pojem Karenční doba z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Karenční doba se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co znamená, odborný výraz, Ekonomie, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, názvosloví, terminus technicus, synonymum, význam slova, lexikon, formulace, co je to Karenční doba?, význam, Karenční doba, odborné názvosloví


Pojem Karenční doba je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Karenční doba dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karenční lhůta, nebo také karenční doba (čekací či odkladná), je pevně stanovená doba, která musí uběhnout, aby mohla nastat nějaká právní skutečnost, která by se jinak stala dříve.
V České republice se karenční lhůta objevuje například v oblasti pojišťovnictví. Právní skutečnosti je v tomto případě často pracovní neschopnost a s ní spojené dávky. Dávky jsou však vypláceny nikoliv za všechny dny pracovní neschopnosti, ale jen za období následující po karenční lhůtě. Délka této karenční lhůty je stanovená v pojistné smlouvě.

Více informací o slovu Karenční doba doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Karenční doba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Karenční doba ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Karenční doba na Google.cz

Vyhledat termín Karenční doba ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Karenční doba ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karenční doba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karenční doba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Karenční doba? resp. co je to Karenční doba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karenční doba, odpověď na dotaz co je to Karenční doba?. Víte např. kdo to je Klement Gottwald? Znáte a víte kdo je Spejbl? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.