Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karenční doba. Co znamená pojem Karenční doba z kategorie Ekonomie?

Co to je Karenční doba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Karenční doba?

Karenční doba je období, ve kterém pracovník nevykonává svou práci z důvodu nemoci nebo jiných určitých okolností, ale pojišťovna mu ještě nevyplácí plnění. Nejde pouze o vyplacení dávek, ale vztahuje se i na celou dobu od uzavření smlouvy, po kterou pojišťovna neplní.
Karenční doba má své zastánce i odpůrce, od doby zavedení se již několikrát navrhovalo její zrušení.


Co je to Karenční doba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karenční doba. Co znamená pojem Karenční doba z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Karenční doba sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karenční doba patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: synonymum, popis, vysvětlení, slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, terminologie, wiki, co znamená, co to je, pojem, slovník, názvosloví, definice, lexikon, formulace


Pojem Karenční doba je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Karenční doba píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karenční lhůta, nebo také karenční doba (čekací či odkladná), je pevně stanovená doba, která musí uběhnout, aby mohla nastat nějaká právní skutečnost, která by se jinak stala dříve.
V České republice se karenční lhůta objevuje například v oblasti pojišťovnictví. Právní skutečnosti je v tomto případě často pracovní neschopnost a s ní spojené dávky. Dávky jsou však vypláceny nikoliv za všechny dny pracovní neschopnosti, ale jen za období následující po karenční lhůtě. Délka této karenční lhůty je stanovená v pojistné smlouvě.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karenční doba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Karenční doba ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Karenční doba ve Wikislovníku

Najít slovo Karenční doba ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Karenční doba na Youtube

Najít heslo Karenční doba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karenční doba například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Karenční doba? resp. co se skrývá pod slovem Karenční doba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karenční doba, odpověď na dotaz co je to Karenční doba?. Víte např. kdo to je Zbabělec? Znáte a víte kdo je Spejbl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Karenční doba hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.