Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karenční doba. Co znamená pojem Karenční doba z kategorie Ekonomie?

Co to je Karenční doba? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Karenční doba?

Karenční doba je období, ve kterém pracovník nevykonává svou práci z důvodu nemoci nebo jiných určitých okolností, ale pojišťovna mu ještě nevyplácí plnění. Nejde pouze o vyplacení dávek, ale vztahuje se i na celou dobu od uzavření smlouvy, po kterou pojišťovna neplní.
Karenční doba má své zastánce i odpůrce, od doby zavedení se již několikrát navrhovalo její zrušení.


Co je to Karenční doba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karenční doba. Co znamená pojem Karenční doba z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karenční doba patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: slovo, Karenční doba, terminologie, formulace, co znamená, Ekonomie, heslo, přesný výraz, slovník, wiki, lexikon, terminus technicus, definice pojmu, vysvětlení, definice, co je to Karenční doba?, synonymum, názvosloví


Pojem Karenční doba je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karenční doba? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karenční lhůta, nebo také karenční doba (čekací či odkladná), je pevně stanovená doba, která musí uběhnout, aby mohla nastat nějaká právní skutečnost, která by se jinak stala dříve.
V České republice se karenční lhůta objevuje například v oblasti pojišťovnictví. Právní skutečnosti je v tomto případě často pracovní neschopnost a s ní spojené dávky. Dávky jsou však vypláceny nikoliv za všechny dny pracovní neschopnosti, ale jen za období následující po karenční lhůtě. Délka této karenční lhůty je stanovená v pojistné smlouvě.

Hledejte pojem Karenční doba v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Karenční doba na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karenční doba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Karenční doba ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Karenční doba ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Karenční doba na Google.cz

Vyhledat pojem Karenční doba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karenční doba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Karenční doba? resp. co vlastně znamená slovo Karenční doba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karenční doba, odpověď na dotaz co je to Karenční doba?. Víte např. kdo to je Moliere? Znáte a víte kdo je Konzul? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.