Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geocaching. Co znamená odborný pojem Geocaching z kategorie Sport?

Co je to Geocaching? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Geocaching?

Není tomu příliš dlouho, co se začal prosazovat geocaching, což je aktivita na pomezí sportu a turistiky. Tato hra spočívá v používání navigačního systému GPS při vyhledávání ukryté schránky nazvané cache. O této schránce jsou známé zeměpisné souřadnice a jakmile jí hledač nalezne, vybere její obsah, následně se zapíše do logbooku a následně změní obsah a cache opět uschová a zamaskuje.
Jednou z nejdůležitějších myšlenek geocachingu je umisťování schránek na místa, která jsou poměrně zajímavá, nicméně málo navštěvovaná. Informace o zajímavostech místa uložení jsou uvedeny v popisu cache.


Co je to Geocaching? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geocaching. Co znamená odborný pojem Geocaching z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Geocaching? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Geocaching se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: pojem, lexikon, formulace, terminus technicus, sport, co je to Geocaching?, názvosloví, definice, přesný význam, co to je, wiki, synonymum, význam, slovník, informace, význam slova, odborný výraz, co znamená


Pojem Geocaching je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Geocaching píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Geocaching (anglicky /dʒɪɒkæʃɪŋ/, v češtině také často /gɛɔkɛʃɪŋk/) je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního globálního družicového polohového systému při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické navigační přístroje či chytré telefony. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku (deníku) a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Geocaching ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Geocaching ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Geocaching ve Wikizdrojích

Hledat slovo Geocaching ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geocaching ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Geocaching na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Geocaching například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Geocaching? resp. jaký je význam slova Geocaching? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geocaching, odpověď na dotaz co je to Geocaching?. Víte např. kdo to je Petr Haničinec? Znáte a víte kdo je Hospodin? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.