Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geocaching. Co znamená odborný pojem Geocaching z kategorie Sport?

Co je to Geocaching? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Geocaching?

Není tomu příliš dlouho, co se začal prosazovat geocaching, což je aktivita na pomezí sportu a turistiky. Tato hra spočívá v používání navigačního systému GPS při vyhledávání ukryté schránky nazvané cache. O této schránce jsou známé zeměpisné souřadnice a jakmile jí hledač nalezne, vybere její obsah, následně se zapíše do logbooku a následně změní obsah a cache opět uschová a zamaskuje.
Jednou z nejdůležitějších myšlenek geocachingu je umisťování schránek na místa, která jsou poměrně zajímavá, nicméně málo navštěvovaná. Informace o zajímavostech místa uložení jsou uvedeny v popisu cache.


Co je to Geocaching? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geocaching. Co znamená odborný pojem Geocaching z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Geocaching s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Geocaching se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: termín, co to je, terminologie, význam pojmu, odborný výraz, pojem, slovník, význam slova, terminus technicus, Geocaching, wiki, definice pojmu, lexikon, význam, Sport, přesný výraz, Sport, heslo


Pojem Geocaching je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Geocaching? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Geocaching (anglicky /dʒɪɒkæʃɪŋ/, v češtině také často /gɛɔkɛʃɪŋk/) je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního globálního družicového polohového systému při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické navigační přístroje či chytré telefony. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku (deníku) a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Více informací o pojmu Geocaching lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geocaching ve Wikimedia Commons

Najít heslo Geocaching ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Geocaching ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Geocaching ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Geocaching na Youtube

Najít slovo Geocaching ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Geocaching například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Geocaching? resp. co označuje slovo Geocaching? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geocaching, odpověď na dotaz co je to Geocaching?. Víte např. kdo to je Savec? Znáte a víte kdo je Outsider? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.