Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geocaching. Co znamená odborný pojem Geocaching z kategorie Sport?

Co je to Geocaching? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Geocaching?

Není tomu příliš dlouho, co se začal prosazovat geocaching, což je aktivita na pomezí sportu a turistiky. Tato hra spočívá v používání navigačního systému GPS při vyhledávání ukryté schránky nazvané cache. O této schránce jsou známé zeměpisné souřadnice a jakmile jí hledač nalezne, vybere její obsah, následně se zapíše do logbooku a následně změní obsah a cache opět uschová a zamaskuje.
Jednou z nejdůležitějších myšlenek geocachingu je umisťování schránek na místa, která jsou poměrně zajímavá, nicméně málo navštěvovaná. Informace o zajímavostech místa uložení jsou uvedeny v popisu cache.


Co je to Geocaching? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geocaching. Co znamená odborný pojem Geocaching z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Geocaching doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Geocaching se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, slovo, Sport, lexikon, heslo, Sport, terminologie, definice, termín, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, co to je, definice pojmu, terminus technicus, slovník, význam


Pojem Geocaching je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Geocaching?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geocaching (anglicky /dʒɪɒkæʃɪŋ/, v češtině také často /gɛɔkɛʃɪŋk/) je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního globálního družicového polohového systému při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické navigační přístroje či chytré telefony. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku (deníku) a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Jiné informační zdroje o pojmu Geocaching

Hledat videa s názvem Geocaching na Youtube

Zkusit najít pojem Geocaching ve Wikizdrojích

Hledat heslo Geocaching ve Wikislovníku

Najít termín Geocaching ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Geocaching ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Geocaching ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Geocaching například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Geocaching? resp. co to je Geocaching? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geocaching, odpověď na dotaz co je to Geocaching?. Víte např. kdo to je Soudkyně Barbara? Znáte a víte kdo je Hospodin? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.