Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lordóza. Co znamená odborný pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Co je to Lordóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lordóza?

Lordóza označuje zakřivení páteře. Určité zakřivení páteře je normální jev. Pokud je však vychýlení páteře velké, může způsobit problémy. Lordóza je pojmenování pro vyklenutí páteře směrem dopředu. Pojem pochází z řečtiny – slovo lordoo má význam ohnout dopředu. K lordóze může docházet v souvislosti s jinými problémy, např. těhotenstvím, obezitou a podobně, kdy se krční a bederní páteř přizpůsobuje nezvyklému zatížení těla. Lordózu v počátečním stádiu je možno kompenzovat vhodným cvičením.


Co je to Lordóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lordóza. Co znamená odborný pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lordóza s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Lordóza se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, lékařství, terminus technicus, co znamená, odborný výraz, pojem, význam pojmu, vysvětlení, terminologie, přesný význam, definice, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, význam slova, termín, co je to Lordóza?, co to je


Pojem Lordóza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Lordóza v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lordóza ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Lordóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Lordóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Lordóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Lordóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Lordóza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lordóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Lordóza? resp. co označuje slovo Lordóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lordóza, odpověď na dotaz co je to Lordóza?. Víte např. kdo to je Egon Bondy? Znáte a víte kdo je Lubomír Zaorálek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.