Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Co je to Lordóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lordóza

Lordóza označuje zakřivení páteře. Určité zakřivení páteře je normální jev. Pokud je však vychýlení páteře velké, může způsobit problémy. Lordóza je pojmenování pro vyklenutí páteře směrem dopředu. Pojem pochází z řečtiny – slovo lordoo má význam ohnout dopředu. K lordóze může docházet v souvislosti s jinými problémy, např. těhotenstvím, obezitou a podobně, kdy se krční a bederní páteř přizpůsobuje nezvyklému zatížení těla. Lordózu v počátečním stádiu je možno kompenzovat vhodným cvičením.


Co je to Lordóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lordóza se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, lexikon, formulace, slovo, pojem, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, co je to Lordóza?, význam slova, co to je, terminus technicus, definice, přesný výraz


Pojem Lordóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Lordóza zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Lordóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Lordóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Lordóza ve Wikipedii

Vyhledat slovo Lordóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Lordóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lordóza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lordóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lordóza? resp. jaký je význam pojmu Lordóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lordóza, odpověď na dotaz co je to Lordóza?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Jožka Černý? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lordóza v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.