Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Co to je Lordóza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lordóza?

Lordóza označuje zakřivení páteře. Určité zakřivení páteře je normální jev. Pokud je však vychýlení páteře velké, může způsobit problémy. Lordóza je pojmenování pro vyklenutí páteře směrem dopředu. Pojem pochází z řečtiny – slovo lordoo má význam ohnout dopředu. K lordóze může docházet v souvislosti s jinými problémy, např. těhotenstvím, obezitou a podobně, kdy se krční a bederní páteř přizpůsobuje nezvyklému zatížení těla. Lordózu v počátečním stádiu je možno kompenzovat vhodným cvičením.


Co je to Lordóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Lordóza se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: heslo, co to je, synonymum, přesný výraz, definice, termín, co je to Lordóza?, wiki, slovník, názvosloví, význam slova, význam, terminus technicus, co znamená, popis, Lordóza, význam pojmu, lékařství


Pojem Lordóza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Lordóza

Hledat videa s názvem Lordóza na Youtube

Hledat výraz Lordóza ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lordóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Lordóza na Google.cz

Vyhledat pojem Lordóza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lordóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lordóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Lordóza? resp. jaký je přesný význam slova Lordóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lordóza, odpověď na dotaz co je to Lordóza?. Víte např. kdo to je Lobbista? Znáte a víte kdo je Michal Hašek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.