Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Co je to Lordóza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lordóza

Lordóza označuje zakřivení páteře. Určité zakřivení páteře je normální jev. Pokud je však vychýlení páteře velké, může způsobit problémy. Lordóza je pojmenování pro vyklenutí páteře směrem dopředu. Pojem pochází z řečtiny – slovo lordoo má význam ohnout dopředu. K lordóze může docházet v souvislosti s jinými problémy, např. těhotenstvím, obezitou a podobně, kdy se krční a bederní páteř přizpůsobuje nezvyklému zatížení těla. Lordózu v počátečním stádiu je možno kompenzovat vhodným cvičením.


Co je to Lordóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lordóza je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Lordóza?, lexikon, termín, pojem, názvosloví, přesný výraz, Lékařství, Lordóza, vysvětlení, odborný výraz, slovník, přesný význam, význam slova, slovo, definice, definice pojmu, informace


Pojem Lordóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Lordóza zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Lordóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Lordóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Lordóza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lordóza na Google.cz

Hledat heslo Lordóza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Lordóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lordóza například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lordóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lordóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lordóza, odpověď na dotaz co je to Lordóza?. Víte např. kdo to je Mila Kunis? Znáte a víte kdo je Michal Hašek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.