Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Co je to Lordóza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lordóza

Lordóza označuje zakřivení páteře. Určité zakřivení páteře je normální jev. Pokud je však vychýlení páteře velké, může způsobit problémy. Lordóza je pojmenování pro vyklenutí páteře směrem dopředu. Pojem pochází z řečtiny – slovo lordoo má význam ohnout dopředu. K lordóze může docházet v souvislosti s jinými problémy, např. těhotenstvím, obezitou a podobně, kdy se krční a bederní páteř přizpůsobuje nezvyklému zatížení těla. Lordózu v počátečním stádiu je možno kompenzovat vhodným cvičením.


Co je to Lordóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lordóza. Co znamená pojem Lordóza z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lordóza s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lordóza je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice, význam slova, Lordóza, informace, termín, synonymum, význam pojmu, popis, definice pojmu, lexikon, přesný výraz, slovník, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, terminologie, formulace, co to je


Pojem Lordóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Lordóza ve Wikipedii

Zkusit najít termín Lordóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Lordóza ve Wikislovníku

Najít slovo Lordóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Lordóza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lordóza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lordóza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lordóza? resp. co se skrývá pod slovem Lordóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lordóza, odpověď na dotaz co je to Lordóza?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.