Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bulina. Co znamená odborný pojem Bulina z kategorie Sport?

Co je to Bulina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bulina

Bulina je název litinové činky, která má podobu železné koule opatřené držadlem. Je známá také pod anglickým názvem kettlebell. Jedná se o tradiční ruskou cvičební pomůcku, která slouží k tréninkům zaměřeným na získání větší síly, zlepšení celkové kondice a při snaze snížit podíl tělesného tuku. Má různá váhová provedení, 32, 24, 20, 16, 12, 8 a 4 kg. Buliny mohou mít stejnou velikost, protože mohou mít uvnitř dutinu. Většinou se však liší velikostí i barvou.
Při cvičení s bulinou dochází ke kombinování silového a kardiovaskulárního tréninku a také prvků, které slouží ke zvýšení či udržení pohyblivosti. Tělo si udržuje i pružnost a ohebnost. Buliny mají poměrně dlouhou tradici, již z carského Ruska. Původně sloužila k vážení, zemědělci ji však využívali i k zábavě a pořádali s ní hody do dálky. Oblíbili si ji i cirkusáci a vojáci, kteří s ní začali cvičit. S vojsky Rudé armády se dostala do Evropy a stala se pak módním cvičebním nástrojem. V Americe je populární právě pod názvem Kettlebell.


Co je to Bulina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bulina. Co znamená odborný pojem Bulina z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Bulina sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bulina je v kategorii sport

Klíčová slova: synonymum, slovo, definice pojmu, informace, přesný výraz, pojem, slovník, lexikon, vysvětlení, co je to Bulina?, sport, terminus technicus, co znamená, popis, význam, názvosloví, heslo, Bulina


Pojem Bulina je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bulina?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bulina nebo girja (rusky ги́ря, anglicky kettlebell) je tradiční ruská litinová činka vzhledem připomínající dělovou kouli s držadlem. Používá se jako tréninkové nářadí k získání síly, kondice a ke ztrátě tělesného tuku. Vyrábí se v provedeních 4, 8, 12, 16, 20, 24 a 32 kg.
Ačkoli mají různé váhy, mohou být všechny stejně velké (většinou však nejsou). Toho je dosaženo tím, že uvnitř mohou být různě duté. Anglické označení vychází z toho, že bulina tvarem připomíná konvici nebo čajník (kettle). Doplněno o -bell, což je součást anglických výrazů pro činku – dumbbell je činka jednoruční, barbell obouruční.

Další zdroje informací

Hledat výraz Bulina ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Bulina na Google.cz

Hledat pojem Bulina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Bulina ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bulina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Bulina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulina například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bulina? resp. co znamená Bulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulina, odpověď na dotaz co je to Bulina?. Víte např. kdo to je Karel Hála? Znáte a víte kdo je Autista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Bulina hledat i v jiných kategoriích (než sport) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.