Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bulina. Co znamená slovo Bulina z kategorie Sport?

Co je Bulina? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bulina?

Bulina je název litinové činky, která má podobu železné koule opatřené držadlem. Je známá také pod anglickým názvem kettlebell. Jedná se o tradiční ruskou cvičební pomůcku, která slouží k tréninkům zaměřeným na získání větší síly, zlepšení celkové kondice a při snaze snížit podíl tělesného tuku. Má různá váhová provedení, 32, 24, 20, 16, 12, 8 a 4 kg. Buliny mohou mít stejnou velikost, protože mohou mít uvnitř dutinu. Většinou se však liší velikostí i barvou.
Při cvičení s bulinou dochází ke kombinování silového a kardiovaskulárního tréninku a také prvků, které slouží ke zvýšení či udržení pohyblivosti. Tělo si udržuje i pružnost a ohebnost. Buliny mají poměrně dlouhou tradici, již z carského Ruska. Původně sloužila k vážení, zemědělci ji však využívali i k zábavě a pořádali s ní hody do dálky. Oblíbili si ji i cirkusáci a vojáci, kteří s ní začali cvičit. S vojsky Rudé armády se dostala do Evropy a stala se pak módním cvičebním nástrojem. V Americe je populární právě pod názvem Kettlebell.


Co je to Bulina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bulina. Co znamená slovo Bulina z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Bulina patří do kategorie sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, formulace, informace, slovo, přesný význam, co znamená, definice, pojem, názvosloví, význam pojmu, slovník, terminologie, synonymum, co to je, význam, sport


Pojem Bulina je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bulina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bulina nebo girja (rusky ги́ря, anglicky kettlebell) je tradiční ruská litinová činka vzhledem připomínající dělovou kouli s držadlem. Používá se jako tréninkové nářadí k získání síly, kondice a ke ztrátě tělesného tuku. Vyrábí se v provedeních 4, 8, 12, 16, 20, 24 a 32 kg.
Ačkoli mají různé váhy, mohou být všechny stejně velké (většinou však nejsou). Toho je dosaženo tím, že uvnitř mohou být různě duté. Anglické označení vychází z toho, že bulina tvarem připomíná konvici nebo čajník (kettle). Doplněno o -bell, což je součást anglických výrazů pro činku – dumbbell je činka jednoruční, barbell obouruční.

Jiné informační zdroje o pojmu Bulina

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bulina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Bulina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Bulina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Bulina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Bulina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bulina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulina například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Bulina? resp. jaký je přesný význam slova Bulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulina, odpověď na dotaz co je to Bulina?. Víte např. kdo to je Björn Ulvaeus? Znáte a víte kdo je Dagmar Havlová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Bulina i v jiné sekci než v sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.