Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bulina. Co znamená odborný pojem Bulina z kategorie Sport?

Co je to Bulina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bulina?

Bulina je název litinové činky, která má podobu železné koule opatřené držadlem. Je známá také pod anglickým názvem kettlebell. Jedná se o tradiční ruskou cvičební pomůcku, která slouží k tréninkům zaměřeným na získání větší síly, zlepšení celkové kondice a při snaze snížit podíl tělesného tuku. Má různá váhová provedení, 32, 24, 20, 16, 12, 8 a 4 kg. Buliny mohou mít stejnou velikost, protože mohou mít uvnitř dutinu. Většinou se však liší velikostí i barvou.
Při cvičení s bulinou dochází ke kombinování silového a kardiovaskulárního tréninku a také prvků, které slouží ke zvýšení či udržení pohyblivosti. Tělo si udržuje i pružnost a ohebnost. Buliny mají poměrně dlouhou tradici, již z carského Ruska. Původně sloužila k vážení, zemědělci ji však využívali i k zábavě a pořádali s ní hody do dálky. Oblíbili si ji i cirkusáci a vojáci, kteří s ní začali cvičit. S vojsky Rudé armády se dostala do Evropy a stala se pak módním cvičebním nástrojem. V Americe je populární právě pod názvem Kettlebell.


Co je to Bulina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bulina. Co znamená odborný pojem Bulina z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bulina se nachází v sekci sport

Klíčová slova: význam, wiki, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, co je to Bulina?, slovník, popis, terminologie, slovo, informace, co znamená, Bulina, termín, synonymum, sport, definice


Pojem Bulina je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bulina? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bulina nebo girja (rusky ги́ря, anglicky kettlebell) je tradiční ruská litinová činka vzhledem připomínající dělovou kouli s držadlem. Používá se jako tréninkové nářadí k získání síly, kondice a ke ztrátě tělesného tuku. Vyrábí se v provedeních 4, 8, 12, 16, 20, 24 a 32 kg.
Ačkoli mají různé váhy, mohou být všechny stejně velké (většinou však nejsou). Toho je dosaženo tím, že uvnitř mohou být různě duté. Anglické označení vychází z toho, že bulina tvarem připomíná konvici nebo čajník (kettle). Doplněno o -bell, což je součást anglických výrazů pro činku – dumbbell je činka jednoruční, barbell obouruční.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Bulina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Bulina na Google.cz

Najít termín Bulina ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bulina na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bulina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bulina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulina například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte co znamená slovo Bulina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulina, odpověď na dotaz co je to Bulina?. Víte např. kdo to je Soudní znalec? Znáte a víte kdo je Asasín? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bulina v jiné sekci než sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.