Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bulina. Co znamená pojem Bulina z kategorie Sport?

Co je Bulina?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bulina?

Bulina je název litinové činky, která má podobu železné koule opatřené držadlem. Je známá také pod anglickým názvem kettlebell. Jedná se o tradiční ruskou cvičební pomůcku, která slouží k tréninkům zaměřeným na získání větší síly, zlepšení celkové kondice a při snaze snížit podíl tělesného tuku. Má různá váhová provedení, 32, 24, 20, 16, 12, 8 a 4 kg. Buliny mohou mít stejnou velikost, protože mohou mít uvnitř dutinu. Většinou se však liší velikostí i barvou.
Při cvičení s bulinou dochází ke kombinování silového a kardiovaskulárního tréninku a také prvků, které slouží ke zvýšení či udržení pohyblivosti. Tělo si udržuje i pružnost a ohebnost. Buliny mají poměrně dlouhou tradici, již z carského Ruska. Původně sloužila k vážení, zemědělci ji však využívali i k zábavě a pořádali s ní hody do dálky. Oblíbili si ji i cirkusáci a vojáci, kteří s ní začali cvičit. S vojsky Rudé armády se dostala do Evropy a stala se pak módním cvičebním nástrojem. V Americe je populární právě pod názvem Kettlebell.


Co je to Bulina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bulina. Co znamená pojem Bulina z kategorie Sport?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bulina sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Bulina patří do sekce sport

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Bulina?, názvosloví, slovo, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, popis, lexikon, wiki, sport, vysvětlení, termín, informace, význam, synonymum, sport, pojem


Pojem Bulina je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bulina píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bulina nebo girja (rusky ги́ря, anglicky kettlebell) je tradiční ruská litinová činka vzhledem připomínající dělovou kouli s držadlem. Používá se jako tréninkové nářadí k získání síly, kondice a ke ztrátě tělesného tuku. Vyrábí se v provedeních 4, 8, 12, 16, 20, 24 a 32 kg.
Ačkoli mají různé váhy, mohou být všechny stejně velké (většinou však nejsou). Toho je dosaženo tím, že uvnitř mohou být různě duté. Anglické označení vychází z toho, že bulina tvarem připomíná konvici nebo čajník (kettle). Doplněno o -bell, což je součást anglických výrazů pro činku – dumbbell je činka jednoruční, barbell obouruční.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Bulina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Bulina ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bulina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bulina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Bulina ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bulina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bulina například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Bulina? resp. co znamená výraz Bulina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bulina, odpověď na dotaz co je to Bulina?. Víte např. kdo to je Eddie Murphy? Znáte a víte kdo je Andrea Kalivodová? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bulina v jiné sekci než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.