Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aikido. Co znamená pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je to Aikido? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Aikido

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.


Co je to Aikido? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aikido. Co znamená pojem Aikido z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Aikido patří do kategorie sport

Klíčová slova: popis, význam, pojem, sport, synonymum, co je to Aikido?, heslo, termín, odborné názvosloví, formulace, vysvětlení, terminus technicus, sport, co znamená, přesný význam, informace, slovo, definice


Pojem Aikido je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aikido můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Aikido je japonské umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Aikido ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aikido ve Wikimedia Commons

Najít termín Aikido ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Aikido ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aikido na Youtube

Zkusit najít výraz Aikido ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aikido například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aikido? resp. jaká je definice slova Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je Parmenidés? Znáte a víte kdo je Sauron? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.