Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aikido. Co znamená pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je Aikido? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aikido?

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.


Co je to Aikido? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aikido. Co znamená pojem Aikido z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aikido? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Aikido patří do sekce sport

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, informace, názvosloví, přesný význam, význam slova, sport, sport, co znamená, wiki, význam pojmu, formulace, popis, synonymum, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník


Pojem Aikido je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aikido? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Aikido je japonské umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Jiné zdroje informací o pojmu Aikido

Zkusit najít termín Aikido ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Aikido ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aikido ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Aikido na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aikido ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Aikido ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aikido například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Aikido? resp. co vlastně znamená slovo Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je John Vanhara? Znáte a víte kdo je Jeff Bezos? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.