Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je to Aikido? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aikido

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.


Co je to Aikido? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aikido doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aikido se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: definice pojmu, definice, synonymum, význam, Sport, odborný výraz, slovník, terminologie, lexikon, význam pojmu, co znamená, pojem, formulace, co je to Aikido?, co to je, přesný význam, termín, vysvětlení


Pojem Aikido je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Aikido?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aikido je japonské umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Jiné zdroje informací o pojmu Aikido

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aikido ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Aikido ve Wikislovníku

Hledat heslo Aikido ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Aikido ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Aikido ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Aikido ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aikido například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Aikido? resp. co to je Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je Tramp? Znáte a víte kdo je Milan Chovanec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.