Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je to Aikido? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aikido?

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.


Co je to Aikido? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Aikido můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aikido je v kategorii Sport

Klíčová slova: formulace, význam slova, odborný výraz, heslo, přesný význam, synonymum, popis, slovo, pojem, definice, přesný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, terminologie, Sport, Aikido, co to je


Pojem Aikido je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aikido píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Aikido je japonské umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Aikido ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Aikido ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Aikido na Google.cz

Vyhledat výraz Aikido ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aikido ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Aikido ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aikido například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aikido? resp. co přesně označuje termín Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je Luděk Staněk? Znáte a víte kdo je Milan Chovanec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.