Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aikido. Co znamená pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je to Aikido? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Aikido

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.


Co je to Aikido? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aikido. Co znamená pojem Aikido z kategorie Sport?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Aikido sdílejte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Aikido je v kategorii sport

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, terminologie, terminus technicus, co znamená, Aikido, slovo, lexikon, slovník, co je to Aikido?, přesný výraz, názvosloví, termín, popis, význam pojmu, co to je, význam slova, definice


Pojem Aikido je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Aikido?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aikido je japonské umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Pro další informace o termínu Aikido zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Aikido ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aikido na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aikido ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Aikido ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Aikido ve Wikizdrojích

Najít výraz Aikido ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aikido například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aikido? resp. co vlastně znamená slovo Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je Renáta Doleželová? Znáte a víte kdo je Jaroslav Foldyna? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.