Co je to?
Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Privatizace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Privatizace?

Změna vlastnictví majetku. V ekonomice jde o převod do té doby veřejného nebo státního majetku do soukromého vlastnictví. Cílem je, aby stát získal prostředky, protože pokud jde o privatizaci formou prodeje, stát z privatizace bohatne. Opakem privatizace je výkup majetku státem nebo přímo znárodnění.


Co je to Privatizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Privatizace? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Privatizace je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, slovo, odborný výraz, definice, význam slova, co to je, pojem, termín, význam, synonymum, formulace, informace, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, popis, terminologie, význam pojmu


Pojem Privatizace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Privatizace můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Privatizace označuje změnu veřejného (státního) na soukromé; zpravidla se tohoto pojmu používá pro převod veřejného majetku do soukromého vlastnictví. Opačným procesem je výkup soukromého majetku státem nebo jeho znárodnění.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Privatizace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Privatizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Privatizace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Privatizace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Privatizace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Privatizace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Privatizace například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Privatizace? resp. co znamená slovo Privatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Privatizace, odpověď na dotaz co je to Privatizace?. Víte např. kdo to je Alexandra Udženija? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.