Co je to?
Odborný výraz, definice slova Privatizace. Co znamená pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Privatizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Privatizace

Změna vlastnictví majetku. V ekonomice jde o převod do té doby veřejného nebo státního majetku do soukromého vlastnictví. Cílem je, aby stát získal prostředky, protože pokud jde o privatizaci formou prodeje, stát z privatizace bohatne. Opakem privatizace je výkup majetku státem nebo přímo znárodnění.


Co je to Privatizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Privatizace. Co znamená pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Privatizace patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, význam pojmu, lexikon, definice, termín, co je to Privatizace?, definice pojmu, Privatizace, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, ekonomie, co znamená, odborný výraz, informace, slovo


Pojem Privatizace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Privatizace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Privatizace označuje změnu veřejného (státního) na soukromé; zpravidla se tohoto pojmu používá pro převod veřejného majetku do soukromého vlastnictví. Opačným procesem je výkup soukromého majetku státem nebo jeho znárodnění.

Pro více informací o heslu Privatizace zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Privatizace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Privatizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Privatizace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Privatizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Privatizace na Google.cz

Najít výraz Privatizace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Privatizace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Privatizace? resp. co to je Privatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Privatizace, odpověď na dotaz co je to Privatizace?. Víte např. kdo to je Zdeněk Piškula? Znáte a víte kdo je Soudruh? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.