Co je to?
Definice výrazu, termínu Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Co je Privatizace?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Privatizace?

Změna vlastnictví majetku. V ekonomice jde o převod do té doby veřejného nebo státního majetku do soukromého vlastnictví. Cílem je, aby stát získal prostředky, protože pokud jde o privatizaci formou prodeje, stát z privatizace bohatne. Opakem privatizace je výkup majetku státem nebo přímo znárodnění.


Co je to Privatizace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Privatizace. Co znamená odborný pojem Privatizace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Privatizace je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, přesný výraz, co to je, wiki, synonymum, popis, informace, slovo, pojem, formulace, slovník, ekonomie, Privatizace, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, význam pojmu


Pojem Privatizace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Privatizace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Privatizace označuje změnu veřejného (státního) na soukromé; zpravidla se tohoto pojmu používá pro převod veřejného majetku do soukromého vlastnictví. Opačným procesem je výkup soukromého majetku státem nebo jeho znárodnění.

Zkuste zjistit více informací o slovu Privatizace v následujících zdrojích

Najít výraz Privatizace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Privatizace ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Privatizace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Privatizace na Youtube

Hledat slovo Privatizace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Privatizace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Privatizace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Privatizace? resp. co znamená slovo Privatizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Privatizace, odpověď na dotaz co je to Privatizace?. Víte např. kdo to je Jiří Arvéd Smíchovský? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.