Co je to?
Definice výrazu Polníček. Co znamená odborný pojem Polníček z kategorie Rostliny?

Co to je Polníček? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Polníček

Polníček, latinsky valerianella locusta, jinak také kozlíček polní, je druh listové zeleniny. Jde o blízkého příbuzného kozlíku lékařského. Pro polníček je typická příjemně nasládla chuť. Nedodává mnoho energie, ale obsahuje velké množství minerálů a vitamínů. Je podobný plevelům, jeho drobné lístky zelené barvy rostou do tvaru růžic. Domácí pěstování je výhodné, úrodu je možno sklízet po celý rok. Potřebuje jen slunné stanoviště a propustnou půdu. Ke konzumaci jsou určeny růžice, které je potřeba zbavit kořínků. Křehké lístky se lehce poškodí a také rychle povadnou. To je potřeba mít na paměti již při nákupu a poté polníček dlouho neskladovat. Rostlina je tvořena hlavně vodou, malým množstvím tuků, bílkovin a sacharidů. Obsahuje však také vlákninu, provitamín A, listovou kyselinu, vitamíny C a K. Z minerálů jde především o draslík, hořčík, fosfor, vápník, železo a flavonoid rutin.
Polníček má vliv na zdraví cév, napomáhá zvládat zátěž a stresové situace, upravuje krevní tlak a brání křečím. Polníček se používá hlavně do salátů, ideálně v kombinaci s další zeleninou. Aby byly využity všechny vitamíny a minerály, je vhodné přidat do salátu trochu oleje a citronovou šťávu. Podobně jako špenát lze i polníček tepelně upravit.


Co je to Polníček? Význam slova, termín, Definice výrazu Polníček. Co znamená odborný pojem Polníček z kategorie Rostliny?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Polníček? s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Polníček je v sekci rostliny

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, rostliny, definice pojmu, co je to Polníček?, definice, názvosloví, formulace, slovo, co znamená, termín, terminologie, heslo, pojem, vysvětlení, význam, slovník, wiki


Pojem Polníček je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Polníček hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Polníček ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Polníček ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Polníček ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Polníček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polníček ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Polníček na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polníček například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Polníček? resp. jaká je definice slova Polníček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polníček, odpověď na dotaz co je to Polníček?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Šotouš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.