Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fáma. Co znamená odborný pojem Fáma z kategorie Literatura?

Co je to Fáma? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fáma

Fáma, jinak také domněnka nebo zvěst, je informace, která nemá ověřený původ, ale velmi rychle se mezi lidmi šíří. Bývá polopravdivá, nepravdivá nebo zcela vymyšlená. Může se týkat události, člověka nebo nějakého jevu. Vztahuje se k současnosti, k něčemu, co je aktuální a zajímavé.
Fáma je považována za negativní jev, je i předmětem vědeckého výzkumu.


Co je to Fáma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fáma. Co znamená odborný pojem Fáma z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fáma s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Fáma patří do kategorie literatura

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, wiki, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, heslo, terminologie, přesný výraz, názvosloví, literatura, Fáma, význam, slovník, literatura, formulace, terminus technicus, pojem


Pojem Fáma je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fáma? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Fáma (také domněnka či zvěst, anglicky rumour či rumor) je téměř vždy smyšlená, polopravdivá či nepravdivá informace o člověku, jevu či události ze všech sfér soudobého či současného života.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Fáma ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fáma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Fáma na Google.cz

Zkusit najít výraz Fáma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fáma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Fáma ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fáma například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fáma? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fáma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fáma, odpověď na dotaz co je to Fáma?. Víte např. kdo to je Boris Becker? Znáte a víte kdo je Petr Kramný? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?