Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fáma. Co znamená odborný pojem Fáma z kategorie Literatura?

Co je to Fáma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fáma

Fáma, jinak také domněnka nebo zvěst, je informace, která nemá ověřený původ, ale velmi rychle se mezi lidmi šíří. Bývá polopravdivá, nepravdivá nebo zcela vymyšlená. Může se týkat události, člověka nebo nějakého jevu. Vztahuje se k současnosti, k něčemu, co je aktuální a zajímavé.
Fáma je považována za negativní jev, je i předmětem vědeckého výzkumu.


Co je to Fáma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fáma. Co znamená odborný pojem Fáma z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fáma můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Fáma je v sekci literatura

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Fáma?, slovo, co to je, definice pojmu, vysvětlení, heslo, terminologie, wiki, literatura, literatura, popis, terminus technicus, informace, přesný význam, termín


Pojem Fáma je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fáma? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fáma (také domněnka či zvěst, anglicky rumour či rumor) je téměř vždy smyšlená, polopravdivá či nepravdivá informace o člověku, jevu či události ze všech sfér soudobého či současného života.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Fáma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Fáma ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fáma ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fáma na Youtube

Hledat heslo Fáma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Fáma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fáma například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fáma? resp. jaká je definice termínu Fáma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fáma, odpověď na dotaz co je to Fáma?. Víte např. kdo to je Albín? Znáte a víte kdo je Ludvík XVI? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?